Nieuw
Havikstraat 45-E3514 TM UtrechtVogelenbuurt
€ 450.000 k.k.
- 70 m²wonen
- 1slaapkamer
- Denergielabel
Omschrijving
Licht, karakter en comfort in hartje Utrecht!
Welkom in Havikstraat 45 E: een superlicht en gaaf 2-kamerappartement met een speelse indeling, gelegen in een voormalig schoolgebouw. Een plek waar karakter, licht en comfort moeiteloos samenkomen.
De grote ramen zorgen voor een zee aan licht en geven het appartement een open en ruimtelijk gevoel. De woonruimte is praktisch ingedeeld en biedt alle ruimte voor een fijne zithoek en je eettafel. Slapen doe je op de ruime slaapvide, wat het appartement een loftachtig karakter geeft.
De badkamer en het toilet zijn recent volledig vernieuwd en uitgevoerd in een moderne, frisse stijl.
Extra fijn is de grote gezamenlijke binnentuin: een groene, rustige plek midden in de stad waar je heerlijk kunt ontspannen.
De voormalige school ligt in het hart van de charmante Vogelenbuurt en is in 1920 gebouwd in Amsterdamse schoolstijl. In 1994 zijn er 15 appartementen gerealiseerd, waarbij de schil volledig in tact is gebleven. De kern van het gebouw is het mooie trappenhuis dat nog dezelfde uitstraling heeft als toen.
Om de hoek vind je leuke koffietentjes en buurtwinkels. De groene Havikstraat ligt rustig, terwijl je binnen een paar minuten in het bruisende centrum van de stad of in het Griftpark staat.
Een huis naar je hart? We laten het graag aan je zien!
Indeling:
Begane grond:
Centrale entree met bellentableau, toegang tot de bergingen en de tuin en het trappenhuis. Je hebt een eigen berging en is er een gezamenlijke fietsenberging.
1e Verdieping:
Entree. Hal met meterkast, vernieuwde toiletruimte (met hangcloset en fontein) en technische ruimte met de opstelling cv-combiketel. De toffe badkamer heeft een comfortabele inloopdouche, een wastafelmeubel en plek voor je wasmachine en is voorzien van strak tegelwerk.
In de woonkamer word je verrast door de hoogte (4.5m), die wordt benadrukt door de hoge ramen. De half open keuken heeft een hoekopgestelde keukeninrichting met inbouwapparatuur.
De slaapvide is een heerlijke plek om te slapen en te werken en staat nu in verbinding met de woonverdieping. Je kunt hier eventueel ook een afgesloten ruimte van maken.
Je hebt er voldoende plek voor een groot bed, een kledingkast én een werkplek – ideaal voor wie wonen en werken wil combineren zonder in te leveren op sfeer.
Bijzonderheden:
- bouwjaar 1920 (verbouwd in 1994);
- gebruiksoppervlakte wonen ca, 70m2 (inclusief slaapvide van 24m2), inhoud 273m3;
- in het appartement ligt een massief houten vloer. De dikte van de vloer zorgt er op de slaapvide voor dat de hoogte daar nu 1.97cm is (waardoor het volgens NEN2580 “overige inpandige ruimte” is);
- hoog plafond (4,5m) en hoge ramen wat voor veel ruimte en licht zorgt;
- moderne en recentelijk gerenoveerde badkamer en toilet;
- verwarming en warm water via cv-combiketel (bouwjaar 2025);
- actieve en gezonde VVE met een maandelijkse bijdrage van € 206,- (inclusief voorschot stookkosten van € 45,-);
- het appartement is volledig voorzien van dubbel glas en heeft energielabel D;
- leuke en gezellige plek middenin de Vogelenbuurt, op een paar minuten afstand van de Neude.
Oplevering:
In overleg (kan snel)
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 450.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 6.429
- Status
- Beschikbaar
- Bijdrage VvE
- € 206,00 per maand
Bouw
- Soort appartement
- Portiekflat
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1920
- Soort dak
- Plat dak
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 70 m²
- Inhoud
- 273 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 2 kamers (1 slaapkamer)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Glasvezelkabel, mechanische ventilatie, natuurlijke ventilatie, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- D
- Isolatie
- Dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom
Kadastrale gegevens
- LAUWERECHT C 8006
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In woonwijk en vrij uitzicht
Bergruimte
- Schuur/berging
- Inpandig
- Voorzieningen
- Elektra
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren en parkeervergunningen
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Ja
- Jaarlijkse vergadering
- Ja
- Periodieke bijdrage
- Ja (€ 206,00 per maand)
- Reservefonds aanwezig
- Ja
- Onderhoudsplan
- Ja
- Opstalverzekering
- Ja
Populariteit
1.371x
Bekeken
26x
Bewaard
12-2-2026
Op Funda
Buurt

Vogelenbuurt
Utrecht- Inwoners
- 3.995
- Gezin met kinderen
- 17%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 6.556
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.



