Verkocht
Schotersingel 572021 GC HaarlemFrans Halsbuurt
€ 1.100.000 k.k.
- 216 m²wonen
- 195 m²perceel
- 5slaapkamers
- Denergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 9 december 2025
- Verkoopdatum
- 7 januari 2026
- Looptijd
- 4 weken
Omschrijving
Wat een unieke kans! Creëer je eigen Karakteristieke herenhuis op de Schotersingel.
Aan één van de mooiste en meest karakteristieke singels van Haarlem staat dit royale herenhuis van 216 m², gelegen aan de geliefde Schotersingel. Een prachtig pand met klassieke uitstraling, hoge plafonds, originele details en een uitzonderlijke hoeveelheid ruimte. Het huis biedt volop mogelijkheden om geheel naar eigen wens te moderniseren en in te richten, waardoor het een unieke kans is voor wie op zoek is naar een familiehuis op een toplocatie.
Hoewel de woning modernisatie vereist en er sprake is van achterstallig onderhoud, zijn de basis, het volume en de ligging uitmuntend. Met vijf slaapkamers, meerdere woonlagen en een verrassend diepe tuin biedt dit huis alles om een ultiem familiehuis te creëren in een van de meest gewilde buurten van Haarlem. De woning beschikt op dit moment over energielabel D.
Omgeving
De Schotersingel staat bekend om haar statige panden, de mooie singel en de rustige, klassieke uitstraling. Hier woon je in een van de meest gewilde delen van Haarlem-Noord, op slechts enkele minuten wandelen van het historische centrum. In de directe omgeving vind je charmante buurtwinkels, gezellige koffiebarretjes en restaurants zoals Café Cleeff, Colette, Nolita, en diverse hotspots in het centrum.
Op fietsafstand liggen de Hout en de duinen van Bloemendaal. De uitvalswegen richting Amsterdam, Schiphol en Alkmaar zijn uitstekend bereikbaar. Haarlem station ligt recht tegenover de singel!??Een omgeving met rust, karakter en groen, maar met de stad altijd binnen handbereik.
Indeling
Begane grond
Entree met vestibule en originele details, ruime hal, toilet en toegang tot de woonkamers. De klassieke en-suite woon- en eetkamer beschikt over veel licht, hoge plafonds, originele schuifdeuren en een serre.. De achterzijde biedt uitstekende mogelijkheden om uit te bouwen. Aan de achterzijde bevindt zich de keuken met toegang tot de tuin.
Eerste verdieping
- Overloop met toegang tot drie kamers en een keuken (toekomst badkamer?):
- Twee ruime slaapkamers nu nog met elkaar verbonden.
- Derde slaapkamer, te gebruiken als werk- of kinderkamer?
- Op deze verdieping bevindt zich bovendien een tweede keukenruimte, die eenvoudig kan worden getransformeerd tot badkamer of extra kamer.
Tweede verdieping
- Een grote zolderverdieping met karakteristieke dakspanten in het zicht en potentieel veel licht.? Hier bevinden zich:
Twee slaapkamers aan de voorkant
- Badkamer met basisvoorzieningen?De ruimte leent zich uitstekend voor een luxe masterfloor, meerdere kamers, atelier of werkruimte.
Bijzonderheden
- Woonoppervlakte van 216 m², meetrapport aanwezig
- Gelegen aan de Schotersingel
- Beschermd stadsgezicht
- Bouwjaar: 1900
- In totaal 5 slaapkamers
- Diepe tuin op het noord/westen met achterom
- Energielabel D
- Recent bouwkundig rapport aanwezig; advies om een nieuw rapport te laten opstellen.
- De woning is door verkoper nooit bewoond geweest.?Daarom worden in de koopovereenkomst een niet-zelfbewoningsclausule en een ‘as is, where is’-clausule opgenomen vanuit verkoper.
- In verband met de huidige staat is het verstandig om een aannemer mee te nemen.
- Oplevering kan snel.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 1.100.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 5.093
- Status
- Verkocht
Bouw
- Bouwjaar
- Voor 1906
- Wonen
- 216 m²
- Overige inpandige ruimte
- 9 m²
- Perceel
- 195 m²
- Inhoud
- 886 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 9 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Douche en wastafel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Buitenzonwering, natuurlijke ventilatie, en rookkanaal
Energie
- Energielabel
- D
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas en voorzetramen
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Valliant (gas gestookt combiketel, eigendom)
Kadastrale gegevens
- HAARLEM A 840
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 195 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, aan vaarwater, aan water en in centrum
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 112 m² (16,00 meter diep en 7,01 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het noorden
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren en openbaar parkeren
Populariteit
8.592x
Bekeken
181x
Bewaard
8-12-2025
Op Funda
Buurt

Frans Halsbuurt
Haarlem- Inwoners
- 1.945
- Gezin met kinderen
- 23%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.958
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?