Verkocht
Jan Kortlandstraat 172871 DA SchoonhovenSchoonhoven-Oude Stad
€ 389.000 k.k.
- 95 m²wonen
- 93 m²perceel
- 3slaapkamers
- Eenergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 14 april 2025
- Verkoopdatum
- 8 mei 2025
- Looptijd
- 3 weken
Omschrijving
Historisch wonen tussen het Springerpark en het Doelenplein!
Deze sfeervolle stadswoning uit 1895 heeft een eeuwenoud karakter maar is stijlvol ingericht met het comfort van nu. De hoge plafonds en grote ramen zorgen voor een ruimtelijk gevoel en laten het daglicht prachtig binnenvallen. De klassieke kamer-en-suite indeling voegt extra charme toe, terwijl de open keuken een gezellige leefruimte biedt. Vanuit hier stap je zo de zonnige achtertuin op het westen in, een heerlijke plek om te ontspannen in de middag- en avondzon. Met drie slaapkamers, een inpandige berging en een handige bergvliering biedt dit huis niet alleen sfeer maar ook praktische ruimte.
De woning ligt in een rustige straat, ideaal gesitueerd tussen het groene Springerpark en het levendige Doelenplein. Hier woon je met de gezellige binnenstad, praktische winkels, sfeervolle horeca en sportfaciliteiten binnen handbereik. Ook scholen en andere voorzieningen liggen op loopafstand, waardoor dit een perfecte plek is voor jong en oud.
Begane grond
Dankzij de mooie schuifdeuren met glas-in-lood heeft de woonkamer een kamer-en-suite indeling gekregen waardoor er een voorkamer en achterkamer gecreëerd is. De voorkamer is 17,5 m² groot, de achterkamer heeft een oppervlakte van 18 m². Vanuit beide kamers zijn de kasten in de kamer-en-suite te gebruiken, op de vloer van de woonkamer liggen mooie houten vloerdelen (Amerikaans grenen). De hoogte van het plafond is maar liefst 3,10 meter en deze is afgewerkt met fraaie kraalschroten. Een inpandige bergkast zorgt voor heel veel opslagmogelijkheden, dichtbij de keuken kun je dit ook als voorraadkast gebruiken. De open keuken (5,5 m²) is aan de achterzijde van de woning gelegen en heeft een hoekopgesteld keukenblok met inbouwapparatuur. Op de vloer liggen mooie oude tegels en de deur geeft toegang tot de achtertuin. De lange hal heeft een lengte van maar liefst 6,5 meter, ook hier liggen fraaie oude tegels op de vloer. Hier is ook plek voor de meterkast (6 groepen en 2 aardlekschakelaars), het toilet met vrijhangend closet en de trapopgang. Ook vanuit de hal is de inpandige berging te bereiken, hier kun je ook je fiets stallen. Op de vloer van de hal liggen nog de authentieke tegels in Escherstijl.
Eerste verdieping
Op de overloop met dakraam is plek voor de wasmachine en droger en via een luik is de vliering te bereiken. De achterslaapkamer is over de volle breedte van de woning gelegen en heeft een oppervlakte van 10 m². De zijslaapkamer is voorzien van een dakkapel en vaste kasten, deze kamer is 6 m² groot. De voorslaapkamer heeft een L-vorm, met 14 m² is dit ook een grote slaapkamer te noemen. De badkamer is voorzien van een wastafel, ligbad met thermostaatkraan en een inloopdouche met thermostaatkraan. Verder zijn er inbouwspots en afzuiging aangebracht en een Velux dakraam zorgt voor de lichtinval.
Vliering
De vliering heeft een hoogte van 1,25 meter, hier heb je de opslagmogelijkheden voor onder andere je vakantiespullen.
Buitenruimte
De achtertuin is gelegen op het westen en daarmee heb je een goede ligging voor de zonliefhebber. Aangezien er aan de zuidzijde geen bebouwing staat heb je het grootste deel van de dag de zon in de tuin staan. Op de achtergevel zijn een wateraansluiting en een zonnescherm aangebracht zodat je op warme dagen ook wat verkoeling hebt. De tuin is grotendeels betegeld en achterin de tuin staat een vrijstaande houten berging van 5 m² met elektra en verlichting.
Bijzonderheden
- Inbouwapparatuur: oven, 4-pits gaskookplaat, vaatwasser en een koelkast;
- Nagenoeg de gehele woning is voorzien van dubbele beglazing;
- De voor- en achtergevel zijn opnieuw gevoegd en in 2024 is de buitenzijde geschilderd;
- De woning is gelegen aan een sfeervolle binnenstadsstraat tussen het Doelenplein en het Springerpark, de straat is alleen voor bestemmingsverkeer toegankelijk;
Afmetingen
Woonkamer: 4,67 x 3,75 en 6,22 x 2,78
Keuken: 2,84 x 1,91
Achterslaapkamer: 4,05 x 2,50/2,40
Zijslaapkamer: 3,26 x 1,83
Voorslaapkamer: 3,96 x 4,15/2,83
Badkamer: 3,32 x 1,67
Berging: 2,27 x 2,25
Bovenstaande afmetingen zijn circa maten, hier kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Er is gemeten conform de Branchebrede Meetinstructie. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 389.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.095
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, tussenwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1895
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht
- Soort dak
- Mansarde dak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 95 m²
- Externe bergruimte
- 5 m²
- Perceel
- 93 m²
- Inhoud
- 342 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 4 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche, ligbad, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een vliering
- Voorzieningen
- Buitenzonwering, dakraam, mechanische ventilatie, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- E
- Isolatie
- Grotendeels dubbelglas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Vaillant HR Pro (gas gestookt combiketel uit 2012, eigendom)
Kadastrale gegevens
- SCHOONHOVEN B 1313
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 93 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg en in centrum
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 41 m² (7,98 meter diep en 5,16 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het westen
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Openbaar parkeren
Populariteit
4.050x
Bekeken
93x
Bewaard
13-4-2025
Op Funda
Buurt

Schoonhoven-Oude Stad
Schoonhoven- Inwoners
- 3.705
- Gezin met kinderen
- 20%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 4.363
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




