Geen foto beschikbaar
Verkocht
Hoge Rijndijk 1692382 AH ZoeterwoudeHoge Rijndijk Noord
Prijs op aanvraag
- 227 m²wonen
- 755 m²perceel
- 4slaapkamers
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 11 april 2025
- Verkoopdatum
- 3 mei 2025
- Looptijd
- 3 weken
Omschrijving
Sfeervolle en ruime woonboerderij – een unieke combinatie van historie, comfort en bereikbaarheid vlak bij Leiden
Droom je van landelijk wonen, maar wil je niet inleveren op comfort en bereikbaarheid? Maak kennis met De Uithof – een charmante woonboerderij uit 1836 die de perfecte balans biedt tussen authentieke historie en hedendaagse luxe. Gelegen aan de rand van het Groene Hart, met het centrum van Leiden op fietsafstand en alle voorzieningen binnen handbereik, is deze woning een waar pareltje voor gezinnen en professionals die wonen en werken weten te combineren.
Een woning met karakter en historie
Oorspronkelijk gebouwd als koeienboerderij, is De Uithof in 1990 omgebouwd tot een comfortabel woonhuis en in 2017 opnieuw grondig gemoderniseerd. Het behoud van de authentieke elementen – zoals het karakteristieke silhouet en de historische roeden verdeling – vertelt het verhaal van eeuwenoude landelijke tradities, terwijl de moderne aanpassingen zorgen voor hedendaags wooncomfort.
Buitenleven met charme
De woning beschikt over een eigen oprit (buren hebben recht van overpad) en wordt omringd door een royale, groene tuin met meerdere zonovergoten terrassen. Hier geniet je van volledige privacy en het rustige buitenleven. Vanuit de woonkamer openbaart zich een uitzicht op een natuurlijke omgeving waar je dagelijks reigers, egels, kwakende eenden en een rijk vogelleven kunt observeren – elke dag weer een levend schilderij.
Indeling & sfeervolle ruimtes
Bij binnenkomst in de woning word je verwelkomd in een ruime hal, die toegang geeft tot de sfeervolle woonkamer. Deze lichte en royale ruimte ademt karakter en comfort, en vormt het kloppend hart van het huis – ideaal voor gezinsleven, borrels en lange diners met vrienden. Aansluitend bevindt zich de recent vernieuwde klassieke keuken met schouw. Deze is uitgerust met moderne en luxe apparatuur, waaronder een 7-pits fornuis, vier ovens, een stoomoven en een klimaatkast. Voor kookliefhebbers is dit een plek waar culinaire dromen werkelijkheid worden.
Grenzend aan de woonkamer ligt een ruime, lichte werkkamer die perfect dienst kan doen als thuiskantoor, speelkamer of hobbyruimte. Aan de achterzijde van de woning bevindt zich een royale tuinkamer met twee authentieke staldeuren, waarvan één volledig in glas is uitgevoerd en uitkijkt op het groene buitenleven. Deze ruimte is multifunctioneel inzetbaar – bijvoorbeeld als atelier, extra werkplek of slaapkamer.
Op de begane grond bevindt zich ook de master bedroom, voorzien van een luxe en-suite badkamer. Hier geniet je van een ruime regendouche en een stijlvol vrijstaand bad, wat zorgt voor een hotelwaardige ervaring in eigen huis.
De eerste verdieping telt twee royale slaapkamers en een extra kamer die gebruikt kan worden als kleedruimte of bergruimte. Ook vind je hier de tweede, moderne badkamer, compleet met whirlpool, ruime douche en dubbele wastafel – een plek voor pure ontspanning na een lange dag.
Bijgebouw en extra mogelijkheden
Op het perceel staat een vrijstaande schuur van 45 m², ideaal voor het parkeren van een auto en voor extra opbergruimte. Hier komt de combinatie van wonen, werken en ontspannen perfect samen.
Een bijzonder stuk levend erfgoed
Wat deze woning écht uniek maakt, is de combinatie van historische charme, hedendaags comfort en een toplocatie. Zoeterwoude kent een rijke historie – van de oude boerderijtradities tot de verhalen over vroegere tijden waarin het dorp zelfs door Leiden werd beïnvloed. Tegenwoordig biedt de regio rust, ruimte en natuurschoon, terwijl belangrijke steden als Leiden en Den Haag binnen een korte fietsafstand bereikbaar zijn. Met de A4 en N11 om de hoek, het centrum van Leiden op slechts 15 minuten fietsen en voorzieningen zoals scholen, sportclubs en winkels in de buurt, is deze woning ideaal voor mensen die het beste van twee werelden willen combineren.
Bijzonderheden op een rij:
• Rijksmonument uit 1836: Voorheen bekend als boerderij De Uithof
• Verbouwing: Volledig omgebouwd tot woonhuis in 1990 en gemoderniseerd in 2017
• Woonoppervlakte: 227 m²
• Perceeloppervlakte: 755 m²
• Indeling: Vier ruime slaapkamers en twee luxe badkamers
• Keuken: Klassieke keuken met moderne apparatuur
• Extra opbergruimte: Vrijstaande schuur van 45 m²
• Buitenleven: Meerdere zonovergoten terrassen en een royale, groene tuin
• Ligging: Volledige privacy en rijke natuur gecombineerd met een centrale ligging, op 15 minuten fietsen van het centrum van Leiden en uitstekend bereikbaar via de A4/N11
• Doelgroep: Ideaal voor gezinnen of mensen die wonen en werken willen combineren
Een woning met een ziel en een verhaal – kom kijken en ervaar het zelf.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Huurprijs
- Prijs op aanvraag
- Laatste vraagprijs
- Prijs op aanvraag
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Woonboerderij, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1836
- Specifiek
- Monument en monumentaal pand
- Soort dak
- Samengesteld dak
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 227 m²
- Externe bergruimte
- 45 m²
- Perceel
- 755 m²
- Inhoud
- 807 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 5 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, ligbad, 2 toiletten, wastafel, 2 wastafelmeubels, dubbele wastafel, en whirlpool
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, TV kabel, en zonnepanelen
Energie
- Energielabel
- Niet verplicht
- Isolatie
- Dakisolatie en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Remeha CV ketel 2019 (Hybride) (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Kadastrale gegevens
- ZOETERWOUDE B 3617
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 755 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In woonwijk
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
- Voorzieningen
- Elektra
Garage
- Soort garage
- Vrijstaande houten garage
- Capaciteit
- 1 auto
- Voorzieningen
- Elektra
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
Populariteit
10.741x
Bekeken
179x
Bewaard
10-4-2025
Op Funda
Buurt

Hoge Rijndijk Noord
Zoeterwoude- Inwoners
- 560
- Gezin met kinderen
- 21%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.259
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.