Nieuw
Rijksstraatweg 677231 AC WarnsveldDorp Warnsveld
€ 1.875.000 k.k.
- 418 m²wonen
- 3.848 m²perceel
- 7slaapkamers
- Benergielabel
BlikvangerRijksmonumentaal herenhuis met karakter, ruimte, zwembad en luxe B&B
Omschrijving
“Het Waerle” – monumentaal wonen met karakter, ruimte, zwembad én luxe B&B
Midden in het oude dorp Warnsveld staat “Het Waerle”, een indrukwekkend en uitstekend onderhouden rijksmonumentaal herenhuis uit 1862. Een zeldzame combinatie van historische grandeur, hedendaags wooncomfort, royale leefruimte en een prachtig aangelegde tuin met zwembad en luxe gastenverblijf.
Dit statige herenhuis uit de vroeg-eclectische periode kenmerkt zich door zijn blokvormige bouw, omlopend schilddak, middenrisaliet met cordonlijst, houten kroonlijst en karakteristieke schuiframen. Authentieke details zijn op prachtige wijze behouden gebleven, waaronder originele schouwen, suitedeuren, vensterbanken, binnenluiken, houten vloeren, vaste kasten en de bijzondere achterdeur met bovenlicht en gietijzeren levensboom.
Monumentaal wonen met comfort van nu
Bij binnenkomst ervaart u direct de allure van het huis. De imposante hal met marmeren vloer, de kamer en suite met originele schouwen, open haard en karakteristieke details geven het huis een warme en representatieve uitstraling. Aan weerszijden van de gang bevinden zich onder meer een studeerkamer, een werk-/kantoorkamer met vaste kasten en ingebouwde boekenkasten, en een sfeervolle woonkeuken aan de achterzijde met zicht op de tuin.
De woonkeuken is volledig uitgerust met inbouwapparatuur en vormt een heerlijke centrale plek in het huis. Daarnaast zijn er praktische ruimten zoals een bijkeuken, garderobe, technische ruimte en een ruime provisie- en wijnkelder.
Op de eerste verdieping bevinden zich meerdere royale slaapkamers, waaronder een ruime ouderslaapkamer met kleedkamer en badkamer met ligbad, douche, toilet en dubbele wastafel. De overige slaapkamers beschikken eveneens over praktische voorzieningen zoals vaste wastafels. Daarnaast is er een tweede badkamer, wasmachineruimte, bergzolder en extra bergruimte.
De tweede verdieping is ingericht als royale livingruimte met veel daglicht, vaste kasten en uitzicht over oud Warnsveld.
Koetshuis, luxe B&B en all-season zwembad
Achter het huis bevindt zich het ruime koetshuis, dat in 2021 en 2022 met zorg is omgetoverd tot een luxe B&B met twee kamers, eigen badkamers en een complete keuken. Ideaal voor gasten, familie, dubbele bewoning, praktijk aan huis of exploitatie als hoogwaardige bed & breakfast.
Daarnaast beschikt het perceel over een volledig nieuw (2022) modern all-season zwembad van circa 9 x 4,5 meter, inclusief tegenstroomfunctie en met een royaal zonneterras. Afdekking met solar lamellen, extra verwarmbaar met warmtepomp. De technische voorzieningen voor het zwembad zijn in een apart tuinhuis opgesteld.
Nieuw bijgebouw
In 2022 is op het perceel een stijlvol en nieuw bijgebouw gerealiseerd van 7,5 x 3,5 meter. Dit bijgebouw biedt volop mogelijkheden voor opslag, hobbyruimte, tuinmateriaal, fietsen, gereedschap of andere praktische doeleinden. Dankzij de aanwezige vliering is er bovendien extra bergruimte beschikbaar, waardoor de ruimte efficiënt en flexibel kan worden gebruikt.
Het bijgebouw vormt een waardevolle aanvulling op het geheel en past goed bij het royale karakter van het perceel, waar wonen, comfort, buitenleven en functionaliteit samenkomen.
Energie en duurzaamheid
Voor een monumentaal herenhuis van deze omvang is ook het energieverbruik opvallend gunstig. Recent is voor “Het Waerle” energielabel B afgegeven, wat gezien de grootte, bouwperiode en monumentale status van het pand een bijzonder goede prestatie is.
Het huis is bovendien voorzien van comfortabele en efficiënte verwarmingsvoorzieningen. Zowel het hoofdhuis als het koetshuis beschikken over vloerverwarming. In het hoofdhuis is daarnaast ook wandverwarming toegepast in het voorhuis, wat zorgt voor een aangename en gelijkmatige warmteverdeling.
Bovendien dragen 24 zonnepanelen in de achtertuin bij aan een duurzame energievoorziening. Aanvullend wordt gebruikgemaakt van 10 extra zonnepanelen via een energiecoöperatie in een zonneweide. Daarmee combineert dit historische huis zijn authentieke karakter met een verrassend toekomstgerichte energieprestatie.
Fantastische tuin op unieke plek
De tuin is bijzonder fraai aangelegd met meerdere terrassen, bloemrijke borders, een groot gazon en volop privacy. Achter in de tuin bevindt zich een prieel met bruggetje over de Oude Berkel, een zijtak van de Berkel. Een unieke plek waar rust, historie en buitenleven samenkomen.
Bijzonderheden
• Rijksmonumentaal herenhuis uit 1862
• Gelegen midden in het oude dorp Warnsveld
• Volledig gerenoveerd in 1995 en grotendeels in 2020 en uitstekend onderhouden
• Modern all-season zwembad van circa 9 x 4,5 meter
• Groot zonneterras en fraai aangelegde tuin
• Koetshuis ingericht als luxe B&B met twee kamers, eigen badkamers en complete keuken
• Meerdere werk-, slaap- en leefruimten
• Originele houten vloeren, schouwen, suitedeuren, vaste kasten en monumentale details
• Ruime parkeergelegenheid op eigen terrein
• Geschikt voor royaal wonen, werken aan huis, gastenverblijf of B&B-exploitatie
Samenvattend
“Het Waerle” is geen gewoon woonhuis, maar een uniek historisch ensemble waar monumentale klasse, comfort, ruimte en buitenleven samenkomen. Een bijzonder object voor wie royaal en stijlvol wil wonen op een centrale plek in Warnsveld, met de luxe van een zwembad, een prachtig koetshuis en een tuin die voelt als een eigen buitenplaats.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 1.875.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.486
- Bouwjaar
- 1862
- Specifiek
- Monument en monumentaal pand
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 418 m²
- Overige inpandige ruimte
- 26 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 1 m²
- Externe bergruimte
- 24 m²
- Perceel
- 3.848 m²
- Inhoud
- 1.929 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 13 kamers (7 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Dubbele wastafel, 2 inloopdouches, ligbad, 2 toiletten, vloerverwarming, wastafelmeubel, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Airconditioning, dakraam, glasvezelkabel, mechanische ventilatie, rookkanaal, TV kabel, zonnepanelen, en zwembad
Energie
- Energielabel
- B
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel, muurverwarming, open haard, gedeeltelijke vloerverwarming en warmtepomp
- Warm water
- Cv-ketel en elektrische boiler
- Cv-ketel
- Nefit HR65 (2005, eigendom)
Kadastrale gegevens
- WARNSVELD I 3992
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 3.848 m²
- Achtertuin
- 24 m² (12,00 meter diep en 2,00 meter breed)
Populariteit
1.657x
Bekeken
51x
Bewaard
15-5-2026
Op Funda
Buurt

Dorp Warnsveld
Warnsveld- Inwoners
- 3.825
- Gezin met kinderen
- 32%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 4.167
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?