Verkocht onder voorbehoud
Gamerschestraat 715301 AR ZaltbommelZaltbommel Binnenstad
€ 875.000 k.k.
- 190 m²wonen
- 250 m²perceel
- 4slaapkamers
- Eenergielabel
BlikvangerSfeervol stadspand met brede zonnige tuin en achterom
Omschrijving
In het historische stadscentrum van Zaltbommel, op korte afstand van de stadswallen, winkels en de jachthaven, staat dit zorgvuldig onderhouden 18e-eeuwse stadspand met een brede, zongerichte tuin en achterom.
Lange gang met toilet, sfeervolle woonkamer en suite en een tuingerichte eetkeuken met toegang tot de kelder op de begane grond.
Drie slaapkamers, een complete badkamer en een separaat toilet op de eerste verdieping.
Vierde slaapkamer met dakkapel en een ruime zolder op de tweede verdieping.
Bruto-inhoud woning: 816 m³
Gebruiksoppervlakte wonen: 190 m²
Perceeloppervlak: 250 m²
Bouwperiode: 18e eeuw
Gemeentelijk monument
Begane grond:
Via de paneelvoordeur met gietijzeren deurrooster en een groot bovenlicht met glas-in-lood is er toegang tot een lange gang met hoog stucplafond en een antieke hardstenen vloer.
In de gang bevindt zich een 19e-eeuwse trapopgang naar de eerste verdieping en zijn er fraaie paneeldeuren naar de woonkamer en suite.
De voorkamer heeft een hoog stucplafond met gaaf bewaard gebleven ornament, zitvensterbanken, binnenluiken en hoge geïsoleerde ramen met glas-in-lood bovenlichten.
Er is er een strak vormgegeven hardstenen schouw met houtkachel, omgeven door vaste boekenkasten.
De eigentijdse hardstenen vloer is voorzien van vloerverwarming en loopt door naar de achterkamer. De suitedeuren met glas-in-lood worden geflankeerd door vaste kasten. In de achterkamer zijn openslaande deuren naar de tuin en een deur naar de gang.
In een 19e-eeuwse uitbouw bevindt zich de zonnige keuken. Deze is heerlijk licht doordat zowel aan de zuid- als de westzijde daglicht binnenvalt. Vanuit de keuken is er toegang tot de provisiekelder en de tuin.
Naast het toilet bevindt zich een tweede trapopgang.
Eerste verdieping:
Deze verdieping heeft een verrassende indeling.
In het voorhuis bevindt zich aan de voorzijde een woningbrede werkkamer (voorheen twee kamers) met houtkachel en cv.
Op de overloop zijn diepe kasten en een toilet. Aan de achterzijde ligt, naast de badkamer, een tweede slaapkamer met zicht op de tuin. De badkamer is ingericht met een douchecabine, een vrijstaand bad op pootjes en een wastafel.
Vanuit de badkamer leidt een trapafgang naar de derde slaapkamer, gesitueerd boven de keuken. Deze kamer heeft aan drie zijden ramen, waardoor er een prettige lichtinval is. Ook hier is naast cv een houtkachel aanwezig.
Deze kamer beschikt bovendien over een eigen trapopgang die uitkomt in de gang.
Tweede verdieping:
Vanaf de overloop leidt een vaste trap naar de zolder.
De stahoge zolder wordt momenteel gebruikt als droogruimte en leent zich bij uitstek om te transformeren tot een extra slaap- of werkkamer.
Aan de voorzijde is de kap geïsoleerd en is een ruime slaapkamer gerealiseerd met wastafelmeubel. Via de dakkapel aan de voorzijde is er zicht op de monumentale panden aan de overzijde van de straat.
Bijzonderheden:
Deze woning heeft een voorgevel die in de 19e eeuw is gerealiseerd, terwijl de kern van het pand ouder is. Veel karakteristieke details uit die periode zijn behouden gebleven, zoals de antieke hardstenen vloer in de gang, betegelde lambrisering, hoge stucplafonds met ornamenten, paneeldeuren, zitvensterbanken, suitedeuren en glas-in-lood bovenlichten. Ook de fraaie trappartij naar de verdieping is nog aanwezig. Op de eerste verdieping zijn eveneens paneeldeuren, getimmerde vensterbanken en witgeschilderde balkenplafonds te vinden.
De woning is door de jaren heen met zorg bewoond en onderhouden. Recent is een uitgebreid inspectierapport van Monumentenwacht Gelderland opgesteld, dat op verzoek beschikbaar is.
Aan de voorzijde ligt een eigen hardstenen stoep. Achter de woning bevindt zich een opvallend brede, zonnige stadstuin met veel privacy. De zuidligging maakt het mogelijk om verschillende zitplekken te creëren, zowel in de zon als in de schaduw. In de tuin is een houtgestookte pizzaoven aanwezig.
Het perceel wordt aan de achterzijde begrensd door een voormalige praktijkruimte aan de Kommerstraat 24 (momenteel te koop bij Nanne Smit Makelaardij). Dit biedt mogelijk kansen om grenzend aan de achtertuin een praktijkruimte of een (mantelzorg)woning voor bijvoorbeeld ouders of kinderen te realiseren.
De bijbehorende berging wordt op basis van een erfdienstbaarheid volledig gebruikt door de eigenaren van Gamerschestraat 71 en is ideaal als achterom en voor het stallen van fietsen of het opbergen van tuingereedschap. De berging grenst aan een groot parkeerterrein.
De ligging is bijzonder praktisch: winkels, horecagelegenheden, basisscholen en het
NS-station van Zaltbommel bevinden zich op loopafstand. Het station biedt snelle verbindingen naar ’s-Hertogenbosch en goede verbindingen met Utrecht en Eindhoven.
Voor wie met de auto reist, ligt de autosnelweg A2 op enkele autominuten afstand. In de directe nabijheid van de woning bevinden zich bovendien diverse grote parkeerterreinen, wat voor een binnenstadslocatie als deze een groot voordeel is.
Ook voor fietsers is de bereikbaarheid uitstekend, met onder meer het snelfietspad richting ’s-Hertogenbosch.
Deze stadswoning is dan ook bij uitstek geschikt voor wie wil wonen in het hart van de historische binnenstad, met alle voorzieningen binnen handbereik.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 875.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.605
- Bouwjaar
- 1750
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht, monument en monumentaal pand
- Soort dak
- Schilddak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
- Keurmerken
- Bouwkundige Keuring
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 190 m²
- Externe bergruimte
- 10 m²
- Perceel
- 250 m²
- Inhoud
- 816 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 6 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Douche, ligbad, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- E
- Isolatie
- Dakisolatie, gedeeltelijk dubbel glas en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Intergas Komi Kompakt Hre36/30 CW5 (gas gestookt combiketel uit 2012, eigendom)
Kadastrale gegevens
- ZALTBOMMEL A 3734
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 250 m²
- Achtertuin
- 123 m² (12,50 meter diep en 9,80 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Aangebouwde stenen berging
- Voorzieningen
- Elektra
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Openbaar parkeren en parkeervergunningen
Populariteit
5.237x
Bekeken
60x
Bewaard
24-3-2026
Op Funda
Buurt

Zaltbommel Binnenstad
Zaltbommel- Inwoners
- 1.875
- Gezin met kinderen
- 21%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 4.364
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.