Het eindresultaat is goed, daar zijn we blij mee. Het traject ernaartoe was helaas rommelig en stressvol, en dat had niet gehoeven.
Het begon al bij de livegang. De afspraak om de vraagprijs vooraf met ons af te stemmen werd niet nagekomen: de advertentie stond ineens online, inclusief typefouten die we zelf moesten aanwijzen.
De communicatie schoot op cruciale momenten tekort. Vrijwel alles werd via WhatsApp afgedaan, terwijl even bellen soms prettiger was geweest. Na de bezichtigingsdag duurde het tot de volgende middag voordat we iets hoorden. Op onze vervolgvraag bleef het het hele weekend stil, tot we zelf weer aan de bel trokken. Bij een bezichtiging kwam de makelaar te laat en stonden bezoekers voor de deur te wachten. Geen visitekaartje voor je woning. De werkwijze is nooit vooraf met ons besproken (en die wijkt echt af van wat wij van veel andere makelaars gewend zijn!), maar werd achteraf via een appje meegedeeld.
Ook de afronding was slordig. Het koopcontract werd niet samen in de woning getekend, maar digitaal, want dat zou sneller zijn. Prima, maar waar blijft dan het persoonlijke contact tussen koper en verkoper? En het moment voor de koper om de woning nog eens te zien? Vervolgens werkte het digitaal ondertekenen niet bij de koper, waardoor wij in het weekend zelf thuis moesten printen en scannen. Tot zover de snelheid. Daarnaast bleek niet iedereen op kantoor te weten hoe het zat met de bedenktijd, en werden er ineens voorwaarden genoemd die niet van toepassing waren.
Na de verkoop ontvingen we een mail met het verzoek een review achter te laten. Daarin stond dat ze graag een 10 zien om hun gemiddelde op Funda te verbeteren. Ging het traject niet naar wens, dan moest je eerst contact opnemen voordat je een slechte beoordeling achterlaat. Dat voelde voor ons een beetje als kritiek vooraf afvangen, maar we hebben het gedaan. Er volgde een gesprek op kantoor. Daar ging het vooral over de werkwijze van Heykens en de processen die ze in de toekomst willen verbeteren. Daar hebben wij als klant weinig aan. Onze feedback ging over hoe wij het traject hebben ervaren, en dat gevoel is met dit gesprek niet weggenomen. We gingen er gefrustreerder uit dan dat we erin gingen. Als afsluiter kregen we bij de oplevering een presentje met badproducten (ter compensatie van de stress?). Na alles voelde dat eigenlijk als zout in de wond.
Wij hadden vaak het gevoel dat we zelf de regie moesten houden, terwijl je daar juist een makelaar voor inschakelt. Voor het tarief dat je betaalt, mag je meer verwachten. Ons advies: ga voor een andere makelaar.