Verkocht
Victorieplein 45-101078 PD AmsterdamScheldebuurt-Oost
€ 825.000 k.k.
- 122 m²wonen
- 1slaapkamer
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 1 maart 2026
- Verkoopdatum
- 26 maart 2026
- Looptijd
- 3 weken
Omschrijving
Casco topappartement op de 10e verdieping met fenomenaal uitzicht en volledige indelingsvrijheid.
Wonen op hoogte, met licht, ruimte én een panoramisch uitzicht over de stad? Dat kan aan het Victorieplein. Dit royale appartement van ca. 126 m² bevindt zich op de tiende verdieping van het iconische “12 verdiepingenhuis”, beter bekend als De Wolkenkrabber van Amsterdam.
De woning wordt casco aangeboden en dient intern gerenoveerd en gemoderniseerd te worden. Een unieke kans om een monumentaal appartement volledig naar eigen smaak en woonwensen te realiseren. Alternatieve plattegronden zijn beschikbaar en laten zien welke indelingen mogelijk zijn – van een royale living met open keuken tot meerdere slaapkamers en luxe sanitair. Hier creëert u uw eigen droomappartement.
Het appartement is gelegen aan de ‘warme’ zijde van het gebouw, waardoor u profiteert van een optimale lichtinval en een indrukwekkend vrij uitzicht over de stad. De ligging op de tiende verdieping zorgt bovendien voor veel rust en privacy.
De centrale entree is afgesloten en uitsluitend toegankelijk voor bewoners. Er zijn twee liften aanwezig en een ruim trappenhuis.
Het complex is gebouwd rond 1932 en is aangewezen als Rijksmonument. Het betreft één van de eerste hoogbouwprojecten van Amsterdam en vormt een belangrijk stedenbouwkundig accent binnen Plan Zuid.
De ligging in Amsterdam-Zuid is bijzonder gunstig en combineert levendigheid met comfort en groen. Voor de dagelijkse boodschappen en speciaalzaken kunt u terecht aan de Rijnstraat, Maasstraat en Scheldestraat, allen op loopafstand.
In de Rijnstraat vindt u onder andere een HEMA, koffiezaak Vascobelo, yogastudio Bluebirds en boksschool Sincity. De Maasstraat staat bekend om haar kwaliteitswinkels en delicatessenzaken, waaronder patisserie Tout, Zuivelhoeve Kaashuis Tromp, poelier F. Jonker en bakkerij Van Vessem.
Ook op culinair gebied is er volop keuze. Gezellige cafés zoals Café Vrijdag en Café Blek liggen om de hoek. Voor een filmavond fietst u eenvoudig naar Rialto. Daarnaast bevinden zich diverse restaurants op loopafstand met uiteenlopende keukens, van Indiaas en Italiaans tot Thais, vegetarisch en Koreaans.
Voor ontspanning en recreatie bent u eveneens op een uitstekende locatie. Binnen vijf minuten fietsen bereikt u de Amstel, waar u heerlijk kunt wandelen, hardlopen of langs het water kunt fietsen. In de directe omgeving liggen bovendien het Amstelpark, Beatrixpark, het Martin Luther Kingpark en zwembad De Mirandabad.
De bereikbaarheid is uitstekend. Binnen enkele minuten bereikt u de A2 en A10 (S110 en S109). Het openbaar vervoer is ruim vertegenwoordigd met diverse tram- en busverbindingen in de directe omgeving. Metrostation Europaplein (Noord/Zuidlijn) ligt op loopafstand en brengt u snel naar de Zuidas of het centrum.
Bijzonderheden
Gelegen op de 10e verdieping met panoramisch uitzicht
Casco appartement met renovatie-/moderniseringsbehoefte
Woonoppervlakte ca. 122 m² (incl. hal als algemene ruimte)
Bouwjaar 1932
Toegang via lift (2 aanwezig) én gemeenschappelijk trappenhuis
Rijksmonument
Nieuwe kozijnen met dubbele beglazing
Verwarming middels gasgestookte blokverwarming (€ 250,- per maand)
Servicekosten : € 522,64 per maand
De canon is vooruitbetaald tot 31 maart 2055 en zal daarna overgaan naar een eeuwigdurende jaarcanon van € 2.430,49 (jaarlijkse indexatie van toepassing).
De woning wordt verkocht met ouderdomsclausule en niet bewoningsclausule
Oplevering op korte termijn mogelijk
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 825.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 6.762
- Status
- Verkocht
- Bijdrage VvE
- € 522,64 per maand
Bouw
- Soort appartement
- Portiekflat (appartement)
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1932
- Specifiek
- Monument
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 122 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 10 m²
- Inhoud
- 442 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 1 kamer (1 slaapkamer)
- Aantal woonlagen
- 1 woonlaag
- Voorzieningen
- Natuurlijke ventilatie
- Gelegen op
- 10e woonlaag
Energie
- Energielabel
- Niet verplicht
- Isolatie
- Dubbel glas
- Verwarming
- Blokverwarming
Kadastrale gegevens
- AMSTERDAM V 10260
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Gemeentelijk eigendom belast met erfpacht
- Lasten
- Afgekocht tot 31-03-2055
Buitenruimte
- Ligging
- In centrum en vrij uitzicht
- Balkon/dakterras
- Balkon aanwezig
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Ja
- Jaarlijkse vergadering
- Ja
- Periodieke bijdrage
- Ja (€ 522,64 per maand)
- Reservefonds aanwezig
- Ja
- Onderhoudsplan
- Ja
- Opstalverzekering
- Ja
Populariteit
9.201x
Bekeken
140x
Bewaard
1-3-2026
Op Funda
Buurt

Scheldebuurt-Oost
Amsterdam- Inwoners
- 2.385
- Gezin met kinderen
- 22%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 8.278
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




