Sold
Stationsweg 31251 KC Laren (NH)Laren-Centrum
€ 2,195,000 k.k.
- 324 m²living area
- 1,548 m²plot size
- 6bedrooms
Sales history
- Listed since
- November 13, 2024
- Date of sale
- January 6, 2025
- Term
- 7 weeks
Description
Hierbij presenteren wij met trots de karakteristieke ambtswoning van de voormalige burgemeester van de gemeente Laren.
Deze riante en karaktervolle villa heeft een prominente locatie, direct aan het Hertenkamp, en ligt op loopafstand van het pittoreske centrum van Laren. De villa beschikt over zes slaapkamers, twee badkamers en is gelegen op een perceel van circa 1.465 m².
De beeldbepalende villa is in 1934 ontworpen door het Bureau Gemeentewerken als ambtswoning voor de toenmalige burgemeester van Laren, Jhr. H.L.M. Van Nispen van Sevenaer. De woning werd gebouwd tegenover het voormalige tramstation** van Laren.
Interieurontwerper Piet Boon heeft zijn creatieve visie op deze villa gedeeld. Hij heeft een uitgebalanceerd ontwerp gemaakt voor het interieur en exterieur van deze karaktervolle villa, die volledig aansluit bij de hedendaagse tijd. Het ontwerp is zowel authentiek als tijdloos. Het ontwerp en de verschillende impressies liggen ter inzage bij ons op kantoor.
Indeling
Begane grond
Via de overdekte entree, in een halfronde opening in de gevel, wordt de statige en royale hal bereikt. Aan de rechterzijde bevindt zich de uiterst ruime en lichte woonkamer met open haard. De separate eetkamer heeft eveneens een open haard en openslaande deuren naar de veranda in de tuin. De royale woonkeuken is voorzien van een werkeiland, inbouwapparatuur en een fraaie schouw rond het fornuis. Er is toegang tot de stahoogte kelder en een ruime bijkeuken met toegang tot de tuin. De garage is inpandig bereikbaar. Fraaie details, zoals glas-in-loodramen, zijn op diverse plekken in de woning aanwezig.
Eerste verdieping
Via een statige bordestrap is de eerste verdieping te bereiken. De royale overloop beschikt over een vide. De eerste en tweede slaapkamers zijn voorzien van inbouwkasten. De eerste badkamer is uitgerust met een douche, wastafel en toilet. De derde royale slaapkamer heeft een balkon en een aansluitende ruime badkamer, voorzien van ligbad, wastafel en toilet. De vierde ruime slaapkamer heeft eveneens een vaste kast.
Tweede verdieping
Via een vaste trap is de tweede verdieping bereikbaar, waar zich de vijfde en zesde ruime slaapkamers bevinden. De ruime overloop biedt volop bergruimte en toegang tot de bergzolder.
Historische informatie over het tramstation
In 1874 werd een spoorlijn aangelegd die Amsterdam met Hilversum verbond. Desondanks was het Gooi nog niet optimaal bereikbaar. Dit was niet naar de zin van hoteleigenaar Jan Hamdorff, die zoveel mogelijk mensen naar Laren (en dus naar zijn hotel) wilde trekken. Mede op zijn initiatief werd Laren op 15 april 1882 officieel ontsloten door de ontwikkeling van een stoomtramlijn tussen Amsterdam en Hilversum. In Laren stopte de tram bij de aan de Brink gelegen herberg ‘De Vergulde Postwagen’; later zou dit omgebouwd worden tot Hotel Hamdorff. In 1906 werd de halte verplaatst naar iets verderop, naar wat tegenwoordig de Stationsweg is. De Gooische Stoomtram stopte met bestaan in 1939.
Voor een bezichtiging van deze karaktervolle villa kunt u contact opnemen met Jacques E. Walch, NVM Register Makelaar, en Tessa Soede, NVM Makelaar. Nog beter is het om uw eigen NVM-makelaar mee te nemen naar de bezichtiging.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 2,195,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,775
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1910
- Specific
- Monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 324 m²
- Other space inside the building
- 55 m²
- Exterior space attached to the building
- 39 m²
- Plot size
- 1,548 m²
- Volume in cubic meters
- 1,314 m³
Layout
- Number of rooms
- 9 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, 2 toilets, 2 sinks, and bath
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Mechanical ventilation, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not available
- Insulation
- Partly double glazed
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- Electrical boiler
- CH boiler
- Atag Blauwe Engel (gas-fired combination boiler from 2002, in ownership)
Cadastral data
- LAREN NOORD-HOLLAND C 2000
- Cadastral map
- Area
- 1,464 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- LAREN C 2006
- Cadastral map
- Area
- 84 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside park and in centre
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden and side garden
- Back garden
- 400 m² (10.00 metre deep and 40.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the south with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Garage
- Type of garage
- Built-in
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
4,584x
Viewed
56x
Saved
13-11-2024
On Funda
Neighborhood

Laren-Centrum
Laren (NH)- Residents
- 1,735
- Family with children
- 21%
- Avg. asking price / m²
- € 7,432
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




