Maasdijk 1-C5308 JA AalstDe Rietschoof
€ 225,000 k.k.
- 100 m²living area
- 3bedrooms
Description
In de afgedamde Maas nabij het dorp Aalst bieden wij deze ruime ligplaats aan in een groene oase aan. In een uitwateringskanaal ligt dit huidige woonschip in een eigen, groen paradijs met open vaarverbinding en uitzicht op de afgedamde Maas. Het woonschip is in slechte staat en verdient een grondige renovatie of vervanging. Door de huidige afmetingen van 24 x 4,7 meter en 2 woonlagen is er veel mogelijk op deze ligplaats. Bent u op zoek naar een ligplaats met veel potentie in een oase van groen in de Bommelerwaard? Kom dan zeker eens in Aalst kijken.
Omgeving
In de Bommelerwaard ligt in de Afgedamde Maas dit ruime woonschip nabij het dorp Aalst. Aalst is centraal gelegen tussen de grote steden Zaltbommel, Den Bosch, Waalwijk en Gorinchem. Aalst heeft ongeveer 2.500 inwoners en is samen met de per pont bereikbare dorpen Veen en Wijk en Aalburg voorzien in de belangrijkste voorzieningen.
Vanaf het woonschip is een open vaarverbinding met de afgedamde Maas, waarbij de Maas en Waal perfect bereikbaar zijn, maar waar ook de afgedamde Maas voldoende vaargebied biedt voor de bijboot. Deze bijboot kan makkelijk naast het woonschip worden afgemeerd. In het water rond het woonschip is een verscheidenheid aan vogels zoals ijsvogels, spechten, reigers, eenden, dodaars en brilduikers, maar soms zie je ook een bever zwemmen. Ideaal om helemaal tot rust te komen.
Er is een gezamenlijke afrit vanaf de dijk naar het woonschip, waar een stuk talud in gebruik is als tuin. Bovendien is er een parkeerplaats voor 2 auto’s, een schuur en een container.
Huidige indeling
Via de loopbrug kom je op een ruim terras met uitzicht over je eigen groene paradijs, ruime entree met toilet en trap naar beneden, keuken en doorloop naar de ruime woonkamer met toegang tot het terras met uitzicht op de afgedamde Maas. Door de vele ramen is het erg licht in de woonkamer en de houtkachel zorgt voor extra warmte in de wintermaanden.
Beneden zijn 2 slaapkamers, een ruime badkamer en een masterbedroom met vele vaste kasten. Hier is ook de technische ruimte met onder andere ruimte voor de wasmachine.
Het casco is in zeer slechte staat en dient geheel vervangen te worden. Het huidige woonschip wordt verkocht in de huidige staat.
Ligplaatsmogelijkheden
In de waterwetvergunning is onder andere het volgende opgenomen; de ligplaats van 24 x 4,7 meter, drijvende vlonder van 6 x 2 meter, 2 afmeerpalen en een loopbrug van 11 meter. Hiermee is deze ligplaats in een van de grootste van de regio en biedt de nieuwe eigenaar veel mogelijkheden. Het huidige woonschip beslaat 2 woonlagen wat ook meer mogelijkheden biedt bij vervanging. Bijgaand enkele foto’s van woonarken welke op dit moment beschikbaar zijn voor vervanging.
Enkele kenmerken van de waterwoning:
• Ijzeren casco uit 1890 in slechte staat, dient geheel vervangen te worden.
• Afmetingen van het woonschip/ligplaats van circa 24 x 4,7 meter
• Ruim 100 m2 woonoppervlakte
• Degelijk afmeerpalen
• Liggeld circa € 1.150, - per jaar (2024) (Rijksvastgoedbedrijf)
Door de vrije ligging van het woonschip kom je thuis in een oase van groen in het midden van de Bommelerwaard. Bent u nieuwsgierig geworden naar deze ligplaats voor een ruim woonschip in de Bommelerwaard? Neem dan vrijblijvend contact met ons op over de mogelijkheden van een bezichtiging.
Over het woonschip hoeft geen overdrachtsbelasting te worden voldaan. Uw notaris kan u hier nader over informeren. Gezien de huidige staat van het woonschip is geen financiering mogelijk.
Onze beschrijvingen zijn met de grootste zorg samengesteld, maar hieraan kunnen geen rechten worden ontleend. Het staat u vrij de afmetingen en gegevens te controleren tijdens een bezichtiging.
Steeds meer gemeenten stellen een zelfbewoningsplicht in voor toekomstige eigenaren. Neem hiervoor contact op met de gemeente of dit voor u als toekomstige eigenaar ook van toepassing is.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 225,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,250
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Houseboat, detached residential property (residential property on water)
- Building type
- Resale property
- Construction period
- 1991-2000
- Type of roof
- Gable roof covered with other
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 100 m²
- Other space inside the building
- 10 m²
- Volume in cubic meters
- 200 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, bath, toilet, and washstand
- Number of stories
- 1 story and a basement
- Facilities
- Solar panels
Energy
- Energy label
- Not available
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and insulated walls
- Heating
- CH boiler and wood heater
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Combination boiler from 2021
Cadastral data
- ZALTBOMMEL 0 0
- Cadastral map
- Area
- 1 m²
- Ownership situation
- Use and occupancy
Exterior space
- Location
- Along waterway, rural and open location
- Garden
- Side garden and sun terrace
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
5,668x
Viewed
56x
Saved
25-8-2026
On Funda
Neighborhood

De Rietschoof
Aalst- Residents
- 155
- Family with children
- 45%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




