Sold
Frans Halsstraat 61816 CN AlkmaarBergerwegkwartier
€ 495,000 k.k.
- 120 m²living area
- 134 m²plot size
- 5bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- June 24, 2025
- Date of sale
- July 17, 2025
- Term
- 3 weeks
Description
Deze zeer ruime en robuuste erkerwoning is bijna 50 jaar bewoond door de huidige eigenaren en dat zegt wel iets over het plezier waarmee zij in de wijk en specifiek in deze straat hebben gewoond! Met net zoveel liefde is de woning onderhouden en nu is het tijd voor de volgende generatie om hier weer een up-to-date huis van te maken.
De woning beschikt over een fijne woonkamer met grote raampartijen en een openhaard. Via de keuken is de achtertuin bereikbaar. De tuin is door de ligging op het westen en de afmetingen van zo’n 10 meter lang en 5,5 meter breed zeer zonnig en is voorzien van een stenen berging en een achterom.
Op de eerste verdieping bevinden zich drie slaapkamers, de badkamer en een balkon. De tweede verdieping biedt nog eens twee slaapkamers, waardoor de woning zeer geschikt is voor een groot gezin.
De woning is gelegen in de geliefde en karakteristieke wijk Het Rembrandtkwartier met voornamelijk jaren ’30 woningen, op korte afstand van winkelcentrum De Hoef. Het NS Station en het gezellige centrum van Alkmaar zijn binnen slechts zeven minuten fietsen bereikbaar.
Maak snel een afspraak voor een bezichtiging en ontdek zelf de mogelijkheden van deze ruime woning!
Indeling:
Begane grond:
Voortuin en entree in de hal met de meterkast en het toilet. Deze is verzorgd en voorzien van een staand closet en een wastafeltje. De rest van de gang is indertijd bij de woonkamer betrokken, waardoor de trap zich in de woonkamer bevindt en de woonkamer extra breed is.
De woonkamer is een heerlijk lichte ruimte met een prachtige, rechte erker aan de voorzijde, waar de ochtendzon in het glas-in-lood voor mooie schitteringen zorgt. In de namiddag gebeurt hetzelfde in de achterkamer. De openhaard, de geglazuurde tegels op de vloer en het balkenplafond zorgen voor een gezellige sfeer.
De keuken is afgesloten middels een wand die makkelijk weggehaald kan worden, waardoor er een open keuken wordt gerealiseerd. Het keukenblok is gedateerd maar altijd zeer netjes in gebruik geweest. Vanuit de keuken is de achtertuin bereikbaar.
Tuin:
In de zomer komt de zon al snel achterin de tuin om vervolgens de hele dag aanwezig te blijven. De avondzon eindigt tegen de achtergevel, waardoor het een heerlijke tuin voor zonliefhebbers is. De tuin van zo’n 5,5 meter breed en bijna 10 meter lang is voorzien van een stenen berging die genoeg ruimte biedt voor fietsen, tuingereedschap en een werkbankje. Een poort biedt toegang tot de steeg, waardoor de kinderen snel bij het speeltuintje twee straten verderop kunnen zijn.
Eerste verdieping:
Op de eerste verdieping bevinden zich twee grote slaapkamers, een kleinere kamer en de badkamer. Ook deze verdieping is gedateerd maar goed onderhouden. De kozijnen en ramen zijn voorzien van dubbel glas en verder is de afwerking van de kamers op verschillende manieren uitgevoerd. Aan de achterzijde is de groene badkamer gelegen. Deze is voorzien van een douchehoek, een wastafel en een tweede toilet. Vanuit de badkamer is er toegang tot het balkon.
Tweede verdieping:
Middels een vaste trap is de tweede verdieping bereikbaar waar je vanaf een kleine overloop twee zeer ruime kamers inloopt. Eén kamer is aan de voorzijde gelegen en één aan de achterzijde. Beide kamers beschikken over een dakkapel en in beide kamers is de robuuste dakconstructie zichtbaar, die de kamers authentiek maakt. De kamer aan de voorzijde is over de gehele breedte van de woning gelegen en geeft toegang tot een soort inloopkast waar de wasmachine en de elektrische boiler staan opgesteld. In de kamer zelf hangt de cv-ketel en bevindt zich de toegang tot de vliering. De slaapkamer aan de achterzijde beschikt over een grotere dakkapel, een wastafel en een inbouwkast.
Derde verdieping / vliering:
Middels een vlizotrap is de vliering bereikbaar, waar je in de nok zelfs stahoogte hebt. Dit is de ideale ruimte voor je seizoenspullen.
Bijzonderheden:
• Goed onderhouden en zeer riante erkerwoning.
• Lichte en knusse woonkamer met glas-in-lood en een openhaard.
• Ruime achtertuin met stenen berging, gunstig gelegen op het westen.
• Drie slaapkamers, de badkamer en een balkon op de 1e verdieping.
• Twee goed bemeten slaapkamers op de 2e verdieping.
• Vliering met stahoogte.
• Gelegen in de geliefde en kindvriendelijke woonwijk Rembrandtkwartier.
• Winkelcentrum De Hoef, scholen, uitvalswegen en sportvoorzieningen zijn op korte afstand bereikbaar.
• Binnen zeven minuten fietsen ben je in het gezellige centrum van Alkmaar met de vele winkels en terrassen.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 495,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,125
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1939
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 120 m²
- Other space inside the building
- 11 m²
- Exterior space attached to the building
- 3 m²
- External storage space
- 5 m²
- Plot size
- 134 m²
- Volume in cubic meters
- 434 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and sink
- Number of stories
- 4 stories
- Facilities
- Passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation and partly double glazed
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler and electrical boiler
- CH boiler
- Radson (gas-fired combination boiler from 1995, in ownership)
Cadastral data
- ALKMAAR C 4622
- Cadastral map
- Area
- 134 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 53 m² (9.68 metre deep and 5.44 metre wide)
- Garden location
- Located at the west with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
Popularity
4,611x
Viewed
43x
Saved
24-6-2025
On Funda
Neighborhood

Bergerwegkwartier
Alkmaar- Residents
- 1,565
- Family with children
- 36%
- Avg. asking price / m²
- € 4,780
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




