New
Egbert ten Catelaan 47604 AV AlmeloRohof en omgeving
€ 849,000 k.k.
- 300 m²living area
- 605 m²plot size
- 7bedrooms
- Cenergy label
Description
Aan de historische Egbert ten Catelaan, een prachtige laan met haar unieke verwijzingen naar de roemruchte textielhistorie van Almelo ligt deze prachtige halfvrijstaande villa met maar liefst 300 m² woonoppervlak. Met het zicht op het Egbert ten Catepark een absolute toplocatie!
In 1932 bouwde architect G. Huiser dit unieke halfvrijstaande herenhuis.
Doordrenkt met historische verhalen over bijvoorbeeld eerdere bewoners zoals voornoemde familie, verscholen onderduikers, de inkwartiering van Canadezen, maar ook de watersnoodramp van 1946 heeft de huidige eigenaar, in zijn tijd van bewoning, met enorm veel liefde en gevoel dit prachtige object gerenoveerd, gemoderniseerd en gerestaureerd. Met recht gekwalificeerd als beschermd stadsgezicht!!
Het object is gebouwd met oog voor detail en onderscheidt zich door kenmerkende bakstenen, voegen en een riant overstek. De originele indeling is uiteraard bewaard gebleven en keuken, badkamer en overige ondersteunende voorzieningen zijn geheel naar de huidige maatstaven aangepast. Zo is er op ruime schaal na-geïsoleerd, zijn er 25 zonnepanelen geplaatst en dat alles resulteert in een comfortabel energielabel C.
De markante ligging aan de Egbert ten Catelaan zorgt tevens voor de toegang tot de parkeermogelijkheden op eigen terrein met daar ook de doorloop naar de besloten tuin.
De entree is overweldigend met een prachtige vestibule met naast de monumentale voordeur prachtige glas in lood ornamenten. Deze vestibule is de entree naar de imposante hal met bordestrap en rondom deuren naar de verschillende vertrekken, in de blauwdruk respectievelijk de zitkamer, eetkamer, salon en serre genoemd.
In de huidige termijn is dat een ruime televisiekamer met aansluitend een werkkamer waar je uitkijkt op het park.
Maar ook een riante en lichte woonkamer en suite met natuurlijk een in visgraat gelegde parketvloer zoals dat hoort. En een zonnige tuinkamer met openslaande deuren naar het terras, hoe fijn is dat!
De eetkeuken is ook vanuit de hal bereikbaar, modern uitgevoerd en voorzien alle inbouwapparatuur zoals onder andere een inductiekookplaat, vaatwasser, koelkast en oven. De keuken biedt ook toegang tot de eerste van twee kelders.
Aansluitend aan de keuken is de ruime bijkeuken met werkkast voor de wasmachine en droger en toegang tot de tweede ruime kelder. Als laatste de grote en volwaardige garage.
De 1e verdieping bereik je via de authentieke bordestrap die uitkomt op de overloop. Hier heb je toegang tot vier volwaardige slaapkamers, allen met hun eigen karakter en drie hiervan hebben een eigen balkon of terras. Kenmerkend hierbij zijn natuurlijk de vaste kasten en de a symmetrische speelse lijnen die bij deze stijl passen.
De modern uitgevoerde badkamer heeft een dubbele wastafel, inloopdouche, wandcloset en ligbad.
De 2e verdieping is net zo ruim als de eerste en biedt maar liefst drie grote slaapkamers en een tweede badkamer met douchecabine, wastafel en toilet. Daarnaast is er een technische ruimte waar de opstelplaats is van de tweede c.v. ketel die voor de verwarming van de verdieping zorgt.
In deze omschrijving zouden wij nog veel meer kunnen opnemen om de uniekheid van dit object te benadrukken zoals de vervangen riolering, het net uitgevoerde schilderwerk buiten of keurige staat van onderhoud. Maar een persoonlijke beleving is de enige manier om van dit unieke herenhuis goede indruk te krijgen. Van harte nodigen wij je namens onze opdrachtgever uit voor een nadere kennismaking. Hiervoor je contact opnemen met ons kantoor of met Paul Aretz op 06-29544506.
Een goede indruk is ook te verkrijgen via de live video onder het kopje video op deze site. Hier krijg je direct een eerste indruk van jouw nieuwe huis.
Wij zijn de makelaar van verkoper. Wij adviseren je om je eigen makelaar mee te nemen voor jouw belangenbehartiging bij de aankoop van je toekomstige woonhuis!
Download de uitgebreide brochure voor alle details en info via deze site, ook het meetrapport van jouw nieuwe huis stellen we je graag ter hand. Wist je trouwens dat er pas een overeenkomst is gesloten wanneer de afspraken schriftelijk zijn vastgelegd tussen koper en verkoper. In deze overeenkomst zal een waarborgsom of bankgarantie van 10% van de koopsom dienen te worden gesteld door de koper.
Onze uitingen zijn met de grootste zorg en zorgvuldigheid samengesteld. Het interne Kamphuis Makelaars kwaliteitskeurmerk is hierop van toepassing en sluit foutjes vrijwel uit. Maar.... eventuele onjuistheden geven geen rechten of anderszins aanspraken. Wij adviseren je dan ook alle informatie te controleren en zo nodig na te meten. Aan deze aanbieding of onze overige uitingen op Facebook, Instagram, Tik Tok of gelijkwaardig kunnen geen rechten worden ontleend.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 849,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,830
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1931
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations)
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 300 m²
- Other space inside the building
- 57 m²
- Exterior space attached to the building
- 45 m²
- Plot size
- 605 m²
- Volume in cubic meters
- 1,358 m³
Layout
- Number of rooms
- 12 rooms (7 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, double sink, bath, 2 toilets, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Alarm installation, optical fibre, and solar panels
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation, partly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler from 2021, in ownership
Cadastral data
- AMBT-ALMELO A 5972
- Cadastral map
- Area
- 605 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside park and in residential district
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 30 m² (4.30 metre deep and 7.00 metre wide)
- Capacity
- 1 car
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
0x
Viewed
0x
Saved
22-5-2026
On Funda
Neighborhood

Rohof en omgeving
Almelo- Residents
- 500
- Family with children
- 35%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.