New
Dam 64233 EB AmeideAmeide oude kern
€ 470,000 k.k.
- 104 m²living area
- 66 m²plot size
- 4bedrooms
- Benergy label
Eye-catcherSfeervol wonen op de Dam met tuin, dakterras en werkplek met uitzicht
Description
Karaktervol wonen aan de historische Dam van Ameide met kleine tuin, sfeervol dakterras en verrassend veel ruimte zoals 3 ruime slaapkamers en een fantastische werkplek met geweldig uitzicht over de Lek
Midden in het bruisende hart van het pittoreske Ameide staat dit fraaie en karaktervolle herenhuis aan de geliefde Dam. Een woning waar sfeer, historie en hedendaags wooncomfort perfect samenkomen. Vanuit de woonkamer geniet je dagelijks van een prachtig uitzicht over de historische Dam met haar authentieke gevels en het monumentale stadhuis, terwijl je op het dakterras heerlijk kunt ontspannen met een fraai doorkijkje richting de Lek. Hier woon je midden in de gezelligheid van het dorp, met winkels, horeca en voorzieningen letterlijk op loopafstand.
Achter de charmante gevel schuilt een verrassend ruime woning die in 2000 volledig is gerenoveerd en sindsdien uitstekend is onderhouden. Binnen word je direct verrast door de stijlvolle afwerking, de hoge plafonds van maar liefst circa 3.15 meter op de begane grond en de prachtige lichtinval. De combinatie van glad gestuukte wanden, een massieve houten vloer en authentieke details zorgt voor een warme en eigentijdse sfeer.
De woonkamer heeft grote raampartijen aan de voorzijde en biedt een levendig uitzicht over de Dam en verder kijk je uit over de Fransestraat. De fraaie houten vloer en de royale plafondhoogte geven de ruimte extra karakter en allure. Onder de trap bevindt zich praktische bergruimte. Aansluitend ligt de sfeervolle halfopen eetkeuken, uitgevoerd in een tijdloze stijl en voorzien van diverse inbouwapparatuur en vloerverwarming. Vanuit de keuken stap je direct het gezellige stadstuintje in, een leuk plekje om buiten te zitten in alle rust.
Op de eerste verdieping bevinden zich twee slaapkamers en de complete badkamer. De slaapkamer aan de achterzijde biedt toegang tot het heerlijke dakterras, waar je beschut kunt genieten van de buitenlucht en het uitzicht richting de Lek. De badkamer is uitgevoerd in een nette, tijdloze kleurstelling en voorzien van onder andere een ligbad, douche, tweede toilet en vloerverwarming.
Ook de tweede verdieping is verrassend sfeervol ingedeeld. Aan de achterzijde bevindt zich een bijzonder leuke werkplek met dakkapel en een charmant doorkijkje richting het voetveer over de Lek. Daarnaast zijn er een praktische wasruimte, bergruimte met cv-opstelling én een royale slaapkamer aan de voorzijde, eveneens voorzien van een dakkapel. Een heerlijke verdieping met veel licht en volop mogelijkheden voor werken, logeren of ontspannen.
Buiten geniet je van een knus stadstuintje en dakterras met veel sfeer en privacy. Bovendien wandel je vanuit de woning zo naar het strandje aan de Lek of één van de gezellige terrassen in het dorp. Ameide ligt midden in een prachtig rivierenlandschap, terwijl steden als Utrecht, Rotterdam en Breda binnen circa 30 minuten bereikbaar zijn.
Een unieke kans voor liefhebbers van karakter, sfeer en comfortabel wonen op één van de mooiste plekjes van Ameide.
Neem contact met ons op voor een bezichtiging, wij laten je deze bijzondere woning graag zien!
BEGANE GROND
Entree/hal
• Binnenkomst via de hal met meterkast en trapopgang
• Hoge plafonds van circa 3.15 meter zorgen voor een ruimtelijk gevoel
• Toegang tot de toiletruimte
Toilet
• Half betegelde toiletruimte
• Voorzien van vrijhangend toilet, fonteintje en mechanische ventilatie
Woon-/eetkamer – circa 28,6 m²
• Sfeervolle woonkamer met fraaie grote raampartijen
• Prachtig uitzicht over de historische Dam
• Strak afgewerkt met massieve houten vloer
• Praktische bergruimte onder de trap
Keuken – circa 12,5 m²
• Sfeervolle halfopen eetkeuken in tijdloze stijl
• Voorzien van vaatwasser, magnetron, koelkast, vriezer, oven, 4-pits gaskookplaat en
RVS-afzuigschouw
• Vloerverwarming aanwezig
• Directe toegang tot het gezellige stadstuintje
1E VERDIEPING
Overloop
• Toegang tot twee slaapkamers en de badkamer
• Vaste trap naar de tweede verdieping
Slaapkamer 1 – circa 4.90x 2.74 m
• Royale slaapkamer aan de voorzijde
• Mooie lichtinval en uitzicht over de Dam
Slaapkamer 2 – circa 4.13 x 2.25 m
• Slaapkamer aan de achterzijde
• Voorzien van deur naar het dakterras
Dakterras
• Bereikbaar via de slaapkamer aan de achterzijde, een heerlijk beschut dakterras!
• Fijne plek om buiten te zitten in alle rust
• Fraai doorkijkje richting de Lek
Badkamer – circa 2.34 x 2.25 m
• Complete badkamer in tijdloze kleurstelling
• Voorzien van ligbad, douche, wastafel en tweede toilet
• Designradiator, mechanische ventilatie en vloerverwarming aanwezig
2E VERDIEPING
Overloop / werkplek
• Sfeervolle overloop met werkplek aan de achterzijde
• Voorzien van dakkapel en leuk doorkijkje richting het voetveer over de Lek
• Praktische wasruimte en bergruimte met cv-opstelling aanwezig
Slaapkamer 3 – circa 13,2 m²
• Royale slaapkamer aan de voorzijde
• Voorzien van dakkapel en laminaatvloer
• Fijne lichte ruimte met praktische indeling
TUIN / DAKTERRAS
• Gezellig stadstuintje met veel sfeer en privacy afmeting ca: 3.40 x 2.30 m
• Mandelig achterom met toegang tot de berging en tuin
• Dakterras op de 1e verdieping boven de keuken, afmeting ca: 3.00 x 2.35 m
• Ommuurd en ruimte voor leuk zitje met fraaie doorkijk tussen omliggende woningen richting de Lek
BERGING
• Praktische berging achter de woning, afmeting ca: 2.90 x 1.60 voorzien van elektra
• Bereikbaar via de tuin en achterom via de poort om de hoek aan de Oudendijk
ALGEMEEN
• Karakteristiek herenhuis gelegen aan de historische Dam in Ameide
• Volledig gerenoveerd in 2000
• Gemeentelijk monument, beschermd Stads- en dorpsgezicht
• Authentieke details gecombineerd met modern wooncomfort
• Geheel voorzien van dubbel glas HR en dakisolatie
• Energielabel B
• Alle wanden zijn glad gestuukt, hier en daar gecombineerd met sfeervol behang
• Begane grond voorzien van massieve houten vloer
• Keuken en badkamer voorzien van vloerverwarming
• Verwarming en warm water via cv-combiketel (Bosch HR, bouwjaar 2010)
• Elektrische installatie volledig vernieuwd en voorzien van ruim voldoende groepen
• Fraai uitzicht over de Dam en het monumentale stadhuis
- Asking price
- € 470,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,519
- Year of construction
- 2000
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations)
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 104 m²
- Exterior space attached to the building
- 7 m²
- External storage space
- 5 m²
- Plot size
- 66 m²
- Volume in cubic meters
- 370 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation
Energy
- Energy label
- B
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and insulated walls
- Heating
- CH boiler and electric heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Bosch (gas-fired combination boiler from 2012, in ownership)
Cadastral data
- AMEIDE B 3119
- Cadastral map
- Area
- 60 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- AMEIDE B 3128
- Cadastral map
- Area
- 6 m²
- Ownership situation
- Ownership encumbered with building and planting rights
Exterior space
- Patio/atrium
- 8 m² (3,37 meter deep and 2,31 meter broad)
- Location
- In centre
- Garden
- Patio atrium
- Patio atrium
- 8 m² (3.37 metre deep and 2.31 metre wide)
Popularity
1,365x
Viewed
7x
Saved
23-5-2026
On Funda
Neighborhood

Ameide oude kern
Ameide- Residents
- 580
- Family with children
- 30%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?