New
Frederik van Blankenheymstraat 143817 AG AmersfoortBekenstein / De Luiaard
€ 950,000 k.k.
- 117 m²living area
- 315 m²plot size
- 3bedrooms
- Denergy label
Description
Karakter, ruimte en een toplocatie. Dit is zo'n huis waar je hart direct sneller van gaat kloppen.
Frederik van Blankenheymstraat 14 is een karakteristieke helft van een dubbel herenhuis uit 1907 waarin authentieke details, verrassend veel leefruimte en een heerlijke tuin op één van de meest geliefde locaties van Amersfoort samenkomen. Hier woon je met een ruime tuin in een rustige straat, terwijl de historische binnenstad, gezellige horecapleinen, scholen en het Centraal Station zich op korte loop- en fietsafstand bevinden. Een combinatie die zelden voorkomt: de levendigheid van de stad binnen handbereik, met thuis alle rust, privacy en ruimte om te genieten.
We laten je de woning graag zien:
Bij binnenkomst ervaar je direct de charme van dit bijzondere huis. De karakteristieke granitovloer met de authentieke muurdecoratie en de prettige lichtinval zorgen voor een warme en uitnodigende sfeer. De hal brengt je naar de kelder, toilet, keuken en woonkamer.
De woonkamer is bijzonder sfeervol met de glas-in-lood ramen, de glas-in-lood en-suite deuren en de prachtige marmeren schouwen. Daarbij beschikt de leefruimte beneden over hoge, gerestaureerde en opnieuw verankerde plafonds van meer dan 3 meter hoog met originele ornamenten.
De keuken in neutrale kleurstelling (2001) beschikt over een 6-pits SMEG-fornuis, Amerikaanse koelkast, een vaatwasser en ruim voldoende bergruimte. Een heerlijke plek uitkijkend over de achtertuin waar je lekker kunt kokkerellen, eten en samenkomen.
De openslaande deuren vanuit de woonkeuken brengen je in de verrassend diepe achtertuin waar je gedurende de dag kunt genieten van zon, privacy en veel groen. Of je nu graag buiten eet met vrienden, kinderen alle ruimte wilt geven om te spelen of simpelweg wilt genieten van een rustige ochtend met een kop koffie; hier is het allemaal mogelijk. Het ruime perceel geeft deze woning een gevoel van vrijheid dat je midden in de stad niet snel verwacht
Verdieping
Via de trap in de hal kom je op de lichte overloop. Ook hier zijn de plafonds hoog (ca. 3 meter) wat een heerlijk ruimtelijk gevoel geeft. Aan de voorzijde vind je een ruime slaapkamer van ca. 14 m2 met een inbouwkast. Daarnaast is een kleinere slaapkamer van ca. 9 m2, eveneens met inbouwkast. De slaapkamer aan de achterzijde meet ca. 12 m2 met openslaande deuren naar het platte dak aan de tuinkant.
Tot slot vind je hier de ruime badkamer (2001) met een ligbad, inloopdouche, toilet en wastafel. Hier is ook de aansluiting van de wasmachine geplaatst.
Wat deze woning extra bijzonder maakt, is de balans tussen karakter en comfort. De sfeer van een herenhuis uit het begin van de vorige eeuw is behouden gebleven, terwijl het huis tegelijkertijd voldoet aan de wensen van vandaag.
Wat maakt Frederik van Blankenheymstraat 14 Je nieuwe thuis:
- Karakteristiek herenhuis uit 1907 vol authentieke details en sfeer;
- Gelegen op een ruim perceel met verrassend ruime en zonnige achtertuin met veel privacy;
- Ideale ligging in het geliefde Vermeerkwartier/Bekenstein nabij de historische binnenstad, Centraal Station op korte loop- en fietsafstand;
- Rustige woonomgeving met alle voorzieningen dichtbij;
- Prettige combinatie van karakter, ruimte en wooncomfort.
Nieuwsgierig geworden? Dat begrijpen wij heel goed. Maak een afspraak voor een bezichtiging en ontdek zelf de charme, ruimte en sfeer van deze bijzondere woning.
Schakel?een NVM-aankoopmakelaar in. Een NVM-aankoopmakelaar komt op voor jouw belang en bespaart je tijd, geld en zorgen.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 950,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 8,120
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, double house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1907
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 117 m²
- Other space inside the building
- 9 m²
- Exterior space attached to the building
- 7 m²
- External storage space
- 5 m²
- Plot size
- 315 m²
- Volume in cubic meters
- 448 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Air conditioning
Energy
- Energy label
- D
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Avant CW5 (gas-fired combination boiler from 2012, in ownership)
Cadastral data
- AMERSFOORT H 868
- Cadastral map
- Area
- 315 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
Parking
- Type of parking facilities
- Resident's parking permits
Popularity
618x
Viewed
42x
Saved
25-8-2026
On Funda
Neighborhood

Bekenstein / De Luiaard
Amersfoort- Residents
- 1,595
- Family with children
- 21%
- Avg. asking price / m²
- € 6,330
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



