Sales history
- Listed since
- May 22, 2025
- Date of sale
- August 25, 2025
- Term
- 3 months
Description
*english below
Herengracht, dakterras, hoge plafonds, 4 kamers, zicht op de Westertoren, eigen grond...do we need to say more?
Hier wil je wonen!
En als deze opsomming nog niet overtuigend genoeg is neem ik je even mee in het bijzondere pand uit 1633. Herengracht 72 is gelegen aan de prestigieuze gracht in de UNESCO-genoteerde grachtengordel. Dit gebied, bekend als de Gouden Bocht, staat bekend om zijn imposante, monumentale gebouwen uit de 17e eeuw. Architectuur: Het pand is uitgevoerd met een bijzondere pilastergevel, beïnvloed door architect Hendrik de Keyser. Het werd rond 1633 gebouwd en heeft Dorische pilasters, gemaakt van baksteen en zandsteen, met kenmerkende elementen zoals een oeil-de-boeuf raam en een dakkapel. Echt een must see en zeer goed onderhouden.
Via de bordestrap komen we in de imposante hal. Imposant door haar hoogte, marmer en authentieke details. Zoals je van deze grachtenpanden mag verwachten.
Het appartement bevindt zich op de 3e en 4e etage. De rode loper is al voor je uitgelegd en brengt je via de statige houten trap naar de woonverdieping.
Hier komen we op de etage waar je toegang hebt tot de woning in het achterhuis (dus wonen aan de rustige binnentuin zijde). Een fantastische lichte loftwoning met maar liefst 3 slaapkamers (121m² woonoppervlakte!) op de derde en vierde verdieping van dit monumentale grachtenpand, waarbij historische charme wordt gecombineerd met moderne voorzieningen.
Via de hal (met toilet) betreden we de woonkamer....en hier staan we even stil....en nog even.... Wat een geweldige hoogte! Een gecentreerde haard omringd met fijne kastruimte en glas, heel veel glas! Grote ramen waar de zon heerlijk naar binnen komt en het geheel een luxe uitstraling geeft. In het verlengde bevindt zich de keuken en die is op speelse wijze prachtig in te delen. De tips zal ik je tijdens de bezichtiging geven en een impressie van een mogelijkheid hebben we je op 1 van de foto's al gegeven.
Leuk detail zijn de in tact gehouden (oude) plafondbalken en de balkon van de verdieping, zichtbaar in de hoogte van de woonkamer. 4 kruizen...3 voor Amsterdam en 1 voor jou ;).
Op deze verdieping bevindt zich ook een prachtige slaapkamer met hoogte (enorm rustig doordat de wanden zo goed als met niets gekoppeld zijn) en de keurige en ruime badkamer met mooi wastafelmeubel, douche en toilet.
De vierde verdieping is speels en goed ingedeeld met nog eens 2 ruime slaapkamers en veel bergruimte. Een aparte ruimte voor de wasmachine en veel bergruimte.
En dan...het geweldige dakterras! Met een 300graden view en zo waar pal op de Westertoren. De gehele dag de zon en toch ook fijn beschut. Veel privacy en garant voor de vaste stopplek voor al de vrienden :)
Nog even de highlights:
- Eigen grond
- DAKTERRAS
- 4 kamers waarvan 3 ruime slaapkamers
- Hoog plafond in woonkamer
- Adembenemend historisch pand, anno 1633
- Locatie Locatie Locatie!
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 995,000 kosten koper
- Last asking price
- € 899,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 7,430
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 425.00 per month
Construction
- Type apartment
- Upstairs apartment (double upstairs apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1633
- Specific
- Monumental building
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 121 m²
- Exterior space attached to the building
- 8 m²
- External storage space
- 2 m²
- Volume in cubic meters
- 400 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, passive ventilation system, and TV via cable
- Located at
- 3rd floor
Energy
- Energy label
- Not available
- Insulation
- Roof insulation, partly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- AMSTERDAM M 6056
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront, in centre, in residential district and unobstructed view
- Garden
- Sun terrace
- Sun terrace
- 8 m² (3.00 metre deep and 2.50 metre wide)
- Garden location
- Located at the west
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking, public parking and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 425.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
8,019x
Viewed
234x
Saved
22-5-2025
On Funda
Neighborhood

Langestraat e.o.
Amsterdam- Residents
- 1,890
- Family with children
- 14%
- Avg. asking price / m²
- € 9,101
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




