Sold
- 105 m²living area
- 645 m²plot size
- 2bedrooms
Sales history
- Listed since
- January 9, 2025
- Date of sale
- January 29, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Op een prachtige locatie in het pittoreske dorp Ankeveen is beschikbaar dit bijzondere rijksmonumentale herenhuis met garage, bijgebouw en grote achtertuin grenzend aan natuurgebied.
Het bijzondere rijksmonument uit 1799 dient te worden gerenoveerd waar de historische charme en het hedendaags comfort naadloos in elkaar over kunnen gaan.
Op slechts 25 minuten van Amsterdam en toch midden in de natuur, staat dit bijzondere herenhuis wat direct grenst aan de Ankeveense plassen.
Hier kunt u "buiten" wonen en toch ook dichtbij Bussum (15 minuten) en Schiphol. NS Station Bussum Zuid ligt op 15 minuten afstand. Met de fiets is het Mediapark ook op 20 minuten afstand.
Het mooie dorp heeft een actief verenigingsleven, zaterdags de wekelijkse markt en is natuurlijk bekend als geliefd schaatsgebied in de ijsrijke winters. Verder is er in de voormalige Nederlands Hervormde kerk een theater gevestigd, Theater De Dillewijn, met een gevarieerd programma voor jong en oud.
Ook op sportief gebied is Ankeveen goed vertegenwoordigd; zo is er een tennisvereniging en de Ankeveense Sportvereniging met sporten als petanque, handbal en uiteraard voetbal.
Tevens zijn er goede restaurants die het wonen hier ook zo aangenaam maken.
Nabij gelegen zijn de dorpen Nederhorst den Berg, Kortenhoef en ’s-Graveland met aanvullende faciliteiten op het gebied van winkels, sport, cultuur, recreatie en natuur.
Het monumentale herenhuis springt in het oog en wordt bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed getypeerd als het betreft een gepleisterd dwarshuis onder pannen zadeldak tussen puntgevels. Vensters met luiken in de voorgevel. Monumentnummer: 17389.
De schuiframen met roedeverdeling benadrukt de historische charme.
Indeling:
Begane grond:
Entree, hal met kelderkast en toegang naar een (woon-)kamer aan zowel de linker- als de rechterzijde.
De kamer aan de rechterzijde heeft een vaste kastenwand en een deur naar de achtergelegen tweede hal. Hier tevens het kruipluik. Ziet u het al voor zich; een sfeervolle tv-kamer, studie- of een speel-/game-kamer voor de kinderen?
De kamer aan de linkerzijde heeft toegang naar de achtergelegen keuken, deze ruimte is prachtig om te toveren tot een sfeervolle eetkeuken; of het nu is om de dag te starten met een ontbijt of een gezellig diner voor het hele gezin. Het kan hier allemaal!
Vanuit de keuken is er toegang naar de tweede hal met trapopgang naar de verdieping, afzonderlijk toilet, badkamer en toegang naar de achtertuin via de karakteristieke overkapping.
De badkamer is voorzien van een ligbad, wastafel en aansluiting voor de wasmachine.
Eerste verdieping
Vaste trap naar de eerste verdieping. Op deze verdieping zijn twee slaapkamers met allebei een vliering. Ook hier zijn tal van mogelijkheden!
Tuin:
De schitterende achtertuin met achterom, grenzend aan natuurgebied "De Ankeveense Plassen", biedt veel privacy en rust.
Multifunctioneel bijgebouw:
In de tuin staat een markant bijgebouw, bestaande uit twee delen. Het eerste deel bestaat uit een ruimte op de begane grond met wasbakje (koud water) en een vaste trap naar de verdieping (over het gehele bijgebouw). Dit gehele deel is als gebruiksoppervlak geheel meegenomen en kan goed geschikt gemaakt worden voor diverse doeleinden zoals tuinkamer, atelier, gastenverblijf en/of bijvoorbeeld kantoor-/praktijkruimte aan huis. Het tweede gedeelte is in gebruik als schuur en zodoende geschikt voor bijvoorbeeld de opslag van tuinmaterialen en dergelijke. Deze ruimte heeft een kleine verrassende "voorraadkelder".
Garage:
Aanpandige garage, ruim van formaat aan de voorzijde voorzien van openslaande deuren, aan de achterzijde voorzien van raampartij en loopdeur.
Bijzonderheden:
- Het betreft een vrijstaande, Rijksmonumentale woning;
- Het woonoppervlak bedraagt circa 105 m2 (inclusief het deel gebruiksoppervlak wonen in het bijgebouw);
- De woning verkeert in een matige staat van onderhoud;
- Twee (woon-)kamers;
- Authentieke keuken;
- Badkamer op de begane grond;
- Twee slaapkamers op de verdieping;
- Royale achtertuin met achterom en een markant bijgebouw van circa 50 m2;
- Grote garage van circa 20 m2;
- Bouwkundig keuringsrapport aanwezig;
- Asbestclausule van toepassing;
- Ouderdomsclausule van toepassing.
Deze informatie is door ARENS MAKELAARS met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Wij aanvaarden echter geen enkele aansprakelijkheid voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Koper heeft zijn eigen onderzoeksplicht naar alle zaken, die voor hem van belang zijn. Met betrekking tot deze woning is ARENS MAKELAARS de makelaar van verkoper. Wij adviseren u een NVM-makelaar in te schakelen, die u met zijn deskundigheid zal bijstaan in het aankoopproces. Indien u geen professionele begeleiding wenst in te schakelen, acht u zich volgens de wet deskundig genoeg om alle zaken, die van belang zijn, te kunnen overzien. De Algemene Consumentenvoorwaarden van de NVM zijn van toepassing.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 595,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,667
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Mansion, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1799
- Specific
- Renovation project and listed building (national monument)
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
- Quality marks
- Bouwkundige Keuring
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 105 m²
- Other space inside the building
- 21 m²
- Exterior space attached to the building
- 5 m²
- External storage space
- 31 m²
- Plot size
- 645 m²
- Volume in cubic meters
- 329 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Bath and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Flue
Energy
- Energy label
- Not required
- Insulation
- Partly double glazed and secondary glazing
- Heating
- Gas heaters
- Hot water
- Gas water heater
Cadastral data
- 'S-GRAVELAND C 2105
- Cadastral map
- Area
- 630 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- 'S-GRAVELAND C 2108
- Cadastral map
- Area
- 15 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Rural and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity and running water
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
11,839x
Viewed
211x
Saved
9-1-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




