New
Parkstraat 456828 JD ArnhemSpijkerbuurt
€ 1,485,000 k.k.
- 481 m²living area
- 257 m²plot size
- 7bedrooms
Eye-catcherMonumentaal herenhuis (481 m²) met luxe woonkeuken en patiotuin!
Description
Prachtig in stijl gerestaureerd monumentaal herenhuis met multifunctioneel souterrain, luxe, lichte woonkeuken en schitterende patiotuin.
In het karakteristieke en zeer geliefde Spijkerkwartier, op loopafstand van het bruisende centrum van Arnhem, staat dit indrukwekkende en volledig gerenoveerde monumentale herenhuis. Het betreft een rijksmonument uit circa 1880 met een uitzonderlijk royaal gebruiksoppervlak van ca. 481 m², verdeeld over meerdere, volwaardige woon- en werklagen. In 2019 en 2020 is het pand onder architectuur, en in samenspraak met Monumentenzorg, grondig verbouwd en getransformeerd van (deels) bedrijfsruimte naar een hoogwaardig en luxe afgewerkt woonhuis, waarbij authentieke details en modern wooncomfort naadloos zijn samengebracht.
De ligging is ideaal: de Parkstraat is een statige en rustige straat met monumentale panden en een uitgesproken stadse, internationale sfeer die doet denken aan Parijs of Brussel. Het gehele Spijkerkwartier is recent vernieuwd met fraaie bestrating en beplanting. Op loopafstand vind je Musis Sacrum, Park Sonsbeek, de leukste winkelstraatjes van Arnhem en hotspots, zoals koffiezaak Bomboca aan het einde van de straat. Station Velperpoort ligt om de hoek en biedt een uitstekende verbinding met de Randstad.
Indeling
Beletage
De majestueuze entree met originele marmeren vloer leidt naar een indrukwekkende hal en woonkamer met een plafondhoogte van maar liefst 4,85 meter, ornamentenplafonds, zeer hoge deuren met glas in lood roedeverdeling en een imposante marmeren haardpartij. De gehele beletage is voorzien van een eiken visgraatvloer en perfect in stijl doorgevoerde klassieke gietijzeren radiatoren. Aan de achterzijde bevindt zich de spectaculaire woonkeuken: een absolute eyecatcher, uitgevoerd in natuursteen marmer en uitgerust met hoogwaardige apparatuur, waaronder twee ovens met slide & hide-systeem, stoom- en sous-videfunctie, Quooker met Cube en luxe details van Buster & Punch. Via een volledig te openen driedelige schuifpui staat de keuken in directe verbinding met de patiotuin, waardoor een unieke binnen-buiten leefruimte ontstaat met optimale privacy en rust. Door de slim doordachte hogere ligging is de binnentuin bovendien van het vroege voorjaar tot de late zomer heerlijk zonnig en windvrij.
Souterrain
Het souterrain is opvallend licht, hoog en strak afgewerkt, met zwart hardstenen/leistenen vloeren en daklichttoetreding via een beloopbaar dakraam. Deze verdieping beschikt over meerdere royale ruimten en is ideaal als kantoor, praktijk of zelfstandige unit. Er zijn twee separate entrees: via de voorzijde en via de achterzijde aan de Prins Hendrikstraat. De klassieke voorkamer heeft net als de beletage originele luiken en is eveneens voorzien van nieuwe gietijzeren radiatoren. Nu in gebruik als tv kamer en studieplek, maar zeer geschikt om te fungeren als stijlvolle kantoorruimte.
Eerste verdieping
Via het indrukwekkende monumentale trappenhuis – volledig gestript en opnieuw gestuukt en geschilderd – bereikt u de eerste verdieping met plafondhoogtes van circa 3,50 meter. Hier treft u drie zeer royale, lichte en stijlvol afgewerkte slaapkamers en een wasruimte. Zowel het gehele trappenhuis als de eerste en tweede etage zijn afgewerkt met dezelfde eiken (visgraat) vloerbekleding als de beletage, waardoor alle ruimtes harmonieus in elkaar overvloeien. Aan de voorzijde bevindt zich een prachtig origineel balkon met uitzicht over de Parkstraat richting de Eusebiuskerk.
Tweede verdieping
Op deze verdieping bevinden zich drie sfeervolle en mooi afgewerkte slaapkamers en de tweede badkamer. Het zijn heerlijke lichte ruimtes, met de originele dakconstructie/balken in zicht, stijlvolle radiator afwerking en veel vaste kasten/opbergruimte.
Comfort en duurzaamheid
Hoewel het pand als rijksmonument is vrijgesteld van energielabel, is er volop geïnvesteerd in comfort: dak- en vloerisolatie, grotendeels dubbel glas, speciaal dun isolerend monumentenglas (Monuglas) aan de voorzijde, nieuwe cv-installatie (2024) en dimmers voorbereid op domotica. Binnen- en buitenschilderwerk zijn in 2019-2020 volledig uitgevoerd.
Kenmerken:
- Rijksmonument, bouwjaar ca. 1880;
- In 2019-2020 volledig gerenoveerd in samenspraak met Monumentenzorg;
- Totale gebruiksoppervlakte ca. 481 m²;
- Multifunctioneel souterrain met eigen entrees;
- Luxe woonkeuken met schitterende binnentuin/patio/zonneterras;
- Authentieke details gecombineerd met hoogwaardig afwerkingsniveau;
- Gelegen in beschermd stadsgezicht, op toplocatie in het Spijkerkwartier;
- Een uniek en uiterst veelzijdig herenhuis op een van de mooiste plekken van Arnhem – perfect voor royaal wonen, werken aan huis of een combinatie daarvan.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,485,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,087
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, corner house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1880
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations) and listed building (national monument)
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 481 m²
- Exterior space attached to the building
- 38 m²
- Plot size
- 257 m²
- Volume in cubic meters
- 1,915 m³
Layout
- Number of rooms
- 11 rooms (7 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Double sink, walk-in shower, bath, 2 toilets, underfloor heating, shower, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Skylight, optical fibre, mechanical ventilation, sliding door, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not required
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, partly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler, fireplace and partial floor heating
- CH boiler
- Nefit 9700i HRC30/CW6 (gas-fired combination boiler from 2024, in ownership)
Cadastral data
- ARNHEM Q 2579
- Cadastral map
- Area
- 8 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- ARNHEM Q 2578
- Cadastral map
- Area
- 29 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- ARNHEM Q 2580
- Cadastral map
- Area
- 179 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- ARNHEM Q 1916
- Cadastral map
- Area
- 41 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 36 m² (7.42 metre deep and 4.80 metre wide)
- Garden location
- Located at the north with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present and balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
- Facilities
- Electricity
- Insulation
- Completely insulated
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking and resident's parking permits
Popularity
2,749x
Viewed
105x
Saved
15-1-2026
On Funda
Neighborhood

Spijkerbuurt
Arnhem- Residents
- 3,390
- Family with children
- 9%
- Avg. asking price / m²
- € 4,619
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




