Sold
- 104 m²living area
- 109 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Sales history
- Listed since
- August 22, 2025
- Date of sale
- September 23, 2025
- Term
- 4 weeks
Description
Deze ruime uitgebouwde erkerwoning aan de Acaciastraat is over de volle breedte uitgebouwd.
De woning beschikt onder andere over een granitovloer, glas-in-loodramen, paneeldeuren en een schouw met rookkanaal. Daarnaast is er een semi-open keuken (2012) met inbouwapparatuur, een vernieuwde badkamer (2024), een moderne toiletruimte (2022), vloerverwarming op de begane grond en in totaal vier slaapkamers.
Ook zijn het dak van de uitbouw en de dakkapel vernieuwd (2019), is de meterkast vervangen (2020) en zijn er 10 zonnepanelen geplaatst met optimizers. De woning is goed geïsoleerd en beschikt over energielabel C.
De zonnige stadstuin beschikt over een overkapping, een vernieuwde berging en een achterom.
Ligging en omgeving
De woning ligt in de wijk Tuinzigt, een karaktervolle buurt met voornamelijk vooroorlogse bebouwing. In de directe omgeving vind je winkelcentrum Tuinzigt, supermarkten, scholen, sportvoorzieningen en openbaar vervoer. Ook het stadscentrum en het station van Breda zijn snel te bereiken per fiets. De uitvalswegen A16, A27 en A58 zijn met de auto goed bereikbaar.
Bouwkwaliteit en verbouwingen
De woning is in de afgelopen jaren op diverse punten gemoderniseerd. In 2012 is de keuken geplaatst, voorzien van inbouwapparatuur. In 2019 zijn de openslaande tuindeuren vervangen en is zowel het dak van de uitbouw als het dakkapel vernieuwd.
De toiletruimte op de begane grond is in 2022 vervangen en de badkamer is in 2024 volledig gemoderniseerd. Ook de kozijnen aan de voorzijde van de eerste verdieping zijn vernieuwd (2019) en voorzien van draai-kiepramen.
In 2020 is de meterkast vervangen en zijn 10 zonnepanelen met optimizers aangebracht. Verder is de begane grondvloer geïsoleerd, evenals het zadeldak en de volledige uitbouw.
Op de begane grond is vloerverwarming aangelegd. De woning is nagenoeg geheel voorzien van isolerende beglazing, met uitzondering van twee glas-in-lood bovenlichtjes.
Indeling van de woning
Begane grond
In de hal vallen direct de jaren ’30 kenmerken op: granitovloer, glas-in-lood, paneeldeuren en de originele deurbel. Vanuit de hal zijn de trapopgang, de toiletruimte (wandcloset met fonteintje) en de woonkamer bereikbaar.
De L-vormige woonkamer (ca. 27 m²) heeft een erker aan de voorzijde, een schouw met rookkanaal en een praktische trapkast.
Aan de achterzijde bevindt zich de semi-open keuken (ca. 2.81 x 4.56 m), geplaatst in U-opstelling en voorzien van 5-pits gaskookplaat, afzuigkap, oven, koelkast, vriezer en vaatwasser. Via de openslaande deuren is de tuin toegankelijk.
Eerste verdieping
Hier bevinden zich twee ruime slaapkamers (voorheen drie). De slaapkamer aan de voorzijde heeft een erker en vernieuwde kozijnen met draai-kiepramen. De kamer aan de achterzijde beschikt over openslaande deuren naar het platte dak, dat beloopbaar is.
De badkamer (ca. 1.82 x 2.17 m) is in 2024 vernieuwd en voorzien van een inloopdouche, wandcloset, wastafelmeubel, verlichte spiegel, designradiator en een verlaagd plafond met spots. Er is een raam en mechanische ventilatie aanwezig.
De vloer is uitgevoerd op zwaluwstaart met beton.
Tweede verdieping
Via de vaste trap kom je op de voorzolder met wasruimte. Aan de voorzijde bevindt zich een ruime kamer met dakkapel, aan de achterzijde een kleinere kamer met een groot daktuimelraam. De indeling is flexibel en eenvoudig aan te passen.
Tuin met berging en achterom
De achtertuin (ca. 5.37 x 4.86 m) is verzorgd aangelegd en voorzien van een overkapping, achterom en een stenen berging met elektra. De berging is in 2021-2022 gerenoveerd, met een nieuw dak, kozijn en deur.
Nieuwsgierig geworden?
Wilt u deze woning zelf komen bekijken? Neem gerust contact met ons op voor een bezichtiging – we laten de Acaciastraat graag aan u zien.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 439,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,221
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1936
- Type of roof
- Hip roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 104 m²
- Exterior space attached to the building
- 16 m²
- External storage space
- 3 m²
- Plot size
- 109 m²
- Volume in cubic meters
- 390 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Shower, walk-in shower, toilet, sink, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Skylight, passive ventilation system, rolldown shutters, TV via cable, and solar panels
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, partly double glazed, mostly double glazed and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Ferolli (gas-fired combination boiler from 2009, in ownership)
Cadastral data
- BREDA E 3006
- Cadastral map
- Area
- 109 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 24 m² (5.00 metre deep and 4.80 metre wide)
- Garden location
- Located at the northwest with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Popularity
4,243x
Viewed
61x
Saved
22-8-2025
On Funda
Neighborhood

Tuinzigt
Breda- Residents
- 7,820
- Family with children
- 20%
- Avg. asking price / m²
- € 4,368
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




