Sold
- 110 m²living area
- 200 m²plot size
- 3bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- February 27, 2025
- Date of sale
- March 15, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Midden in de wijk “Zandberg”, aan het gezelligste woonplein van Breda!
Op top locatie in de gewilde woonwijk Zandberg aan prachtig woonplein gelegen, vooroorlogse speelse stadswoning met veranda, diepe achtertuin (15 meter op het zuidoosten), nieuwe studio/berging en een achterom. Deze geweldige sfeervolle woning maakt onderdeel uit van een voormalig herenhuis (inmiddels met de huisnummer 12 en 12A). Deze hele gezellige woning beschikt o.a. over een ruime woonkamer-en-suite met hoge plafonds, semi-open keuken, bijkeuken, 3 slaapkamers, een moderne badkamer en een zolder. De woning is de afgelopen jaren gemoderniseerd met behoud van authentieke elementen o.a. paneeldeuren, terrazzovloer en (sier)stucwerk plafonds en wanden. Kortom, een sfeervol woonhuis op toplocatie!
Bouwjaar: omstreeks 1928; Inhoud woning: ca. 449m³; Perceeloppervlakte: ca 200m²;
Woonoppervlakte woning: ca. 110m².
De wijk Zandberg is één van de meeste geliefde woonwijken in Breda, vooral in trek bij jonge mensen en gelegen in Breda Zuid met voornamelijk karakteristieke jaren 20-30 woningen. De woning is uitermate gunstig gelegen ten opzichte van diverse voorzieningen, zoals winkels aan de Ginnekenweg en de Wilhelminastraat, sportparken, scholen, het gezellige ‘Ginnekenmarktje’ en het bruisende stadscentrum van Breda. Diverse uitvalswegen zijn gemakkelijk te bereiken. Tevens is er een goede busverbinding naar het Centraal Station. Het Hyacintplein betreft een rustig woonhofje waar enkel bestemmingsverkeer komt.
De woning beschikt over diverse isolatie eigenschappen waaronder (grotendeels) dubbel glas Tevens is de begane grondvloer in 2018 voorzien van een nieuwe stalen balken met daartussen isolatiemateriaal, vloerverwarming en dekvloer. Voor de verwarming en warmwater wordt gebruik gemaakt van een gasgestookte cv-combiketel (Intergas HR 2021).
De beschutte achtertuin is ongeveer 13 meter diep en 7.50 meter breed. Achter in de tuin is een studio/berging gemaakt. Door middel van de achteruitgang is de brandgang te bereiken.
Kortom, een fantastisch en karaktervol woonhuis op een zeer populaire locatie!
Indeling
Begane grond:
Hal/entree met originele terrazzovloer, meterkast (4 groepen) en toegang tot de woonkamer, het toilet, trapopgang naar de eerste verdieping, kelder en de bijkeuken. De woonkamer is opgedeeld in een voor- en achterkamer, voorzien van een gietvloer, drie bergkasten, schouw en geeft toegang tot de keuken. Vanuit de woonkamer door middel van openslaande deuren toegang tot de achtertuin met veranda. De keuken met een tegelvloer, in een rechte opstelling is voorzien van een composieten aanrechtblad, koelkast, rvs spoelbak, 6 pits gasfornuis met oven (werkt niet) en een rvs afzuigkap. De bijkeuken is voorzien van een laminaatvloer en de aansluitingen voor wasapparatuur. De toiletruimte is gemoderniseerd en voorzien van een duoblok.
Eerste Verdieping:
Overloop met toegang tot slaapkamer I, de badkamer en trapopgang naar de tweede verdieping. Slaapkamer I gelegen aan de voorzijde met vloerbedekking en stucwerk wandafwerking. De badkamer is volledig betegeld en voorzien van een douche, ligbad, design radiator, dubbele wastafel en mechanische ventilatie.
Tweede Verdieping:
Overloop met vaste trapopgang naar de zolder verdieping en toegang tot slaapkamer II en slaapkamer III. Slaapkamer II gelegen aan de voorzijde van de woning, voorzien van een dakkapel, vloerbedekking en stucwerk wandafwerking. Slaapkamer III, gelegen aan de achterzijde van de woning, voorzien van een dakkapel.
Derde Verdieping:
Open zolder, momenteel ingericht als bergkamer en voorzien van een dakvenster en de Cv-Ketel (Intergas HR 2021).
Tuin:
De achtertuin (ca.15 meter diep en 7,5 meter breed) is gelegen op zuidoosten en voorzien van een prachtige veranda, studio/berging en achterom.
Bijzonderheden:
- Karakteristieke, speelse woning op top locatie;
- Zonnige tuin;
- Sfeervolle woonkamer-en-suite met vloerverwarming;
- Vrijwel de gehele woning is voorzien van stucwerk wandafwerking;
- De woning beschikt nog over authentieke deuren en kozijnen;
- De zolder is voorzien van dakisolatie;
- Er is sprake van een zogenaamde Vereniging van Eigenaren samen met de bovenwoning Hyacintplein 12 A.
- Aangezien de woning ouder is dan 80 jaar zal in de NVM koopakte de Algemene Ouderdomsclausule worden opgenomen.
Met hoeveel zorg ook samengesteld er kunnen onvolledigheden voorkomen in de informatie en de afbeeldingen en het kan derhalve niet als een aanbod worden gezien. Er kunnen geen rechten aan worden ontleend en de opgegeven afmetingen, oppervlakte- en inhoudsmaten zijn dan ook indicatief.
Wij maken gebruik van een NVM model koopovereenkomst. In het kader van zekerheidstelling wordt er standaard een bankgarantie/waarborgsom van 10% opgenomen in de koopovereenkomst.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 575,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,227
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1928
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 110 m²
- Other space inside the building
- 5 m²
- Exterior space attached to the building
- 14 m²
- External storage space
- 13 m²
- Plot size
- 200 m²
- Volume in cubic meters
- 449 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, and sink
- Number of stories
- 3 stories and an attic
- Facilities
- TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation and partly double glazed
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas HR combi (gas-fired combination boiler from 2021, in ownership)
Cadastral data
- BREDA D 9371
- Cadastral map
- Area
- 200 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 100 m² (13.27 metre deep and 7.53 metre wide)
- Garden location
- Located at the southeast with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking and resident's parking permits
Popularity
7,078x
Viewed
69x
Saved
27-2-2025
On Funda
Neighborhood

Zandberg
Breda- Residents
- 5,075
- Family with children
- 30%
- Avg. asking price / m²
- € 5,029
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




