Sold
- 230 m²living area
- 2,106 m²plot size
- 3bedrooms
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- December 30, 2024
- Date of sale
- April 2, 2025
- Term
- 3 months
Description
Stelt u zich eens voor; wonen op een idyllisch en markant plekje in een prachtig gebied waar u alle voorzieningen binnen handbereik heeft en eveneens geniet van een ruim vrij zicht, van rust, ruimte en natuur. Het kan op deze fraaie en gewilde locatie; aan de Kloosterlaan 2!
Wij nemen u mee naar deze markante plek aan de rand van Burgum, gelegen naast de schitterende eeuwenoude monumentale ‘Krústjerke’ (Kruiskerk van Burgum, volgens historicus en architectuurkenner Peter Karstkarel is dit de mooiste kerk van het noorden van Nederland!). Hier staat u deze bijzondere onder architectuur ontworpen woning met onder andere ruime inpandige garage, fraaie royale tuin en 2106 meter grond tot uw beschikking.
Deze altijd keurig onderhouden rietgedekte woning heeft een totale woonoppervlak van ca. 230 m² (incl. souterrain) en is gelegen op een gewilde woonlocatie met veel (volwassen) groen en vele voorzieningen zoals o.a. winkels, sportfaciliteiten, scholen etc. op loop-/fietsafstand.
De woning is in 1992 degelijk, traditioneel en met hoogwaardige materialen gebouwd, het unieke ontwerp en speelse karakter zijn kenmerkend voor deze woning. Het souterrain leent zich uitstekend voor een combinatie van wonen en werken, met een praktijk, kantoor of atelierruimte aan huis.
Door de zonnige serre in de woonkamer geniet u de hele dag van het ruime fraaie uitzicht die deze plek u te bieden heeft alsof u buiten aan het genieten bent van het zonnetje. De woonkamer is voorzien van tuindeuren waardoor u ook zo de tuin in kunt wandelen.
De keuken en badkamer op de begane grond zijn luxe en modern ingericht. Verder is de woning de afgelopen jaren behoorlijk verduurzaamd waardoor de energielasten laag zijn. Voor duurzame energieopwekking wordt er gebruik gemaakt van een 20 tal zonnepanelen (totaal 6000 WP) en een recent geplaatste hybride warmtepomp (2024). Er is sprake van een groen A energielabel waarbij nog niet eens rekening is gehouden met de warmtepomp.
Rondom de woning heeft men de beschikking over een royale fraai aangelegde en zonnige tuin met o.a. veel privacy, praktisch houten berging/schuur, stenen berging, meerdere gezellige zitplekken, zonneterras met veranda en vijverpartij. De tuin is echt genieten voor de buiten liefhebber.
Het geheel is gelegen op een kavel van maar liefst 2106 m² eigen grond waarbij er eventueel ook mogelijkheden zijn voor houden van dieren. Op eigen erf is volop parkeergelegenheid.
Laat ons u meenemen naar dit bijzondere object met vele mogelijkheden te midden van het Friese coulisselandschap, de sfeer moet u zelf proeven.
Burgum is de hoofdplaats van de gemeente (Tytsjerksteradiel) en telt ongeveer 10.000 inwoners. Het dorp beschikt over alle mogelijke voorzieningen zoals: voorgezet onderwijs, horeca, diverse winkels, vele sportfaciliteiten (o.a. overdekt zwembad) en bibliotheek etc.. De gemeente kent een fraai, afwissend landschap. Zo vindt u er water, weilanden, veengebieden en bossen die uitnodigen tot urenlange wandel-, fiets-, boot- en ruitertochten. Zo liggen de Noordelijke Friese Wouden bezaaid met de zgn. paardenstoelen (verwijzingsborden) die met elkaar prachtige ruiter- en men routes vormen.
Op loop/fietsafstand van de woning is de Burgumer manage ‘De Mennoruif’ gevestigd.
Begane grond: entree, hal met natuurstenen vloer, vide, garderobe en trappenhuis, vrijdragend toilet met fonteintje, zonnige woonkamer met natuurstenen vloer, gashaard, tuindeuren naar zonneterras en sfeervolle (open) serre met ruim vrij zicht, eetkeuken met natuurstenen vloer en moderne luxe opstelling v.v. duurzaam blad, kwaliteitsinbouwapparatuur en veel kastruimte, bijkeuken met plavuizenvloer, technische-ruimte, spoelbakje, witgoed-aansluitingen en achter-entree, ruime slaapkamer met tuindeuren, vaste kastenwanden en aangrenzende moderne badkamer met ruime inloopdouche, vrijdragend toilet en badkamermeubel met dubbele wastafel.
De gehele begane grond is voorzien van comfortabele vloerverwarming.
Souterrain: vanuit hal begane grond bereikt u met vaste trap het souterrain alwaar zich een royale ontspannings/hobbyruimte met moderne PVC vloer, vaste kastenwand en twee bergkasten bevindt alsmede een separate multifunctionele kamer met moderne PVC vloer. Deze twee ruimtes meten samen ca. 50 m² en zijn voor vele doeleinden geschikt! Naast de ontspannings/hobbyruimte is nog een ruime garage van ca. 27 m² gesitueerd.
1e verdieping: overloop met vide, 2 speelse ruime slaapkamers met veel bergruimtes, tweede nette badkamer met douche, toilet en wastafel.
2e verdieping: vlizotrap naar bergzolder.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 775,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,370
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1992
- Type of roof
- Hipped roof covered with cane
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 230 m²
- Other space inside the building
- 27 m²
- Exterior space attached to the building
- 20 m²
- External storage space
- 28 m²
- Plot size
- 2,106 m²
- Volume in cubic meters
- 850 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, double sink, 2 toilets, underfloor heating, and sink
- Number of stories
- 2 stories, an attic, and a basement
- Facilities
- Outdoor awning, optical fibre, mechanical ventilation, passive ventilation system, flue, and solar panels
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, insulated walls, floor insulation and completely insulated
- Heating
- Partial floor heating and heat pump
- Hot water
- Electrical boiler
Cadastral data
- BERGUM G 4992
- Cadastral map
- Area
- 1,920 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- BERGUM G 7373
- Cadastral map
- Area
- 186 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity
Garage
- Type of garage
- Built-in and basement
- Capacity
- 1 car
- Insulation
- Completely insulated
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Commercial property
- Consulting rooms
- Not yet present but possible (built-in)
Popularity
15,774x
Viewed
98x
Saved
30-12-2024
On Funda
Neighborhood

Burgum
Burgum- Residents
- 9,810
- Family with children
- 32%
- Avg. asking price / m²
- € 2,938
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




