Hippolytusbuurt 112611 HM DelftCentrum
€ 695,000 k.k.
- 192 m²living area
- 84 m²plot size
- 3bedrooms
Description
Te koop dit fraaie grachtenpand zijnde een winkel-woonhuis, gebouwd in 1894 opdrachtgever van: Uurwerkmaker: W.W.C. van der Schoot. Dit pand bestaat uit een winkelruimte op de begane grond welke leeg wordt opgeleverd en een separate (eigen entree) dubbele bovenwoning nu ingedeeld in 3 kleine studio's/appartementen (ook het bovenhuis wordt leeg opgeleverd).
Altijd al een winkel/galerie-woonhuis gewenst op een fraaie locatie, dan is dit uw kans !
Totaal ca. 192m2 woonoppervlakte en voorzien van een fraaie pui en natuurlijk gelegen op een prachtige locatie aan één van de mooiste grachten in de Delftse binnenstad.
Begane grond: ca. 78m2 winkel met industriële uitstraling op fraaie locatie in de Delfste binnenstad aan de gracht. Een hoge en brede pui laat veel licht naar binnen en ook aan de achterzijde van het pand is er daglicht.
Gelegen in het hart van de historische binnenstad van Delft aan een autovrije straat en om de hoek ligt de Choorstraat en in het verlengde de Voorstraat.
Het pand is nu in gebruik door de chocoladebar, naast gelegen panden zijn in gebruik door Bakkerij van Maanen, Heinen Delft Blauw, Steendam Herenmode, Het Postkantoor en nog vele andere speciality stores.
Dubbel bovenwoning totaal ca. 114m2: ingedeeld als drie studio's met eigen keuken en badkamer.
Begane grond: Eigen entree, meterkast
1e verdieping: hal, studio aan de voorzijde met eigen badkamer en kitchenette. Studio aan de achterzijde met eigen toilet, douche en ruime moderne keuken.
2e verdieping: studio met eigen badkamer en keuken.
Bijzonderheden:
- Totaal ca. 192m2. 84m2 eigen grond aan de gracht.
- Pand wordt leeg geleverd.
- Pand werd tot voor kort verhuurd voor ca. 68.000,= euro per jaar.
- Pand wat in de basis goed is onderhouden maar wel wat werk te doen is.
- Pand is aangewezen als gemeentelijk monument
- Er is geen energielabel, dat hoeft ook niet door de monumentale status
- Separaat te bewonen/gebruiken, te verhuren of voor eigen gebruik
- Verwarming via 2 c.v. ketels:
Hippolytusbuurt 11: Remeha Calenta 25 S, uit januari 2013.
Hippolytusbuurt 13: Remeha 40L CW6, uit oktober 2012.
Locatie: Het onderhavige object is gelegen in het winkelgebied 'De Klis'. Dit winkelgebied kenmerkt zich voornamelijk door de grote aanwezigheid van dienstverlenende bedrijven, denk hierbij aan uitzend- en toeristenbureaus. Tevens zijn er ook diverse lokale detaillisten gevestigd alsmede een vestiging van Albert Heijn, trekpleister, Boekhandels Paagman, Bakkerij Diamanten ring, Leonidas en nog vele sterke ondernemingen.
Het pand is aangewezen als gemeentelijk monument
Winkelwoonhuis met een voorgevel met een 19de eeuws voorkomen en een rijke winkelpui uit 1894 in eclectische vormen. Pand in opzet mogelijk ouder. Het pand is van algemeen belang voor de gemeente Delft vanwege de cultuurhistorische en architectuurhistorische waarde. Het is van belang als goed en gaaf voorbeeld van een winkelpand dat in de 19de eeuw zijn uiterlijk voorkomen heeft gekregen. Het is van belang van- wege de fraaie winkelpui die opmerkelijk gaaf bewaard is gebleven en een goed voorbeeld van een rijk gedetailleerde pui in eclectisch-classicistische vormen.
Gebouwd in 1894 opdrachtgever van: Uurwerkmaker: W.W.C. van der Schoot.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 735,000 kosten koper
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 695,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,620
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Property alongside canal, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1894
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 192 m²
- Plot size
- 84 m²
- Volume in cubic meters
- 605 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Skylight and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler from 2012, in ownership
Cadastral data
- DELFT C 1160
- Cadastral map
- Area
- 84 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront and in centre
Popularity
3,911x
Viewed
50x
Saved
3-11-2025
On Funda
Neighborhood

Centrum
Delft- Residents
- 4,150
- Family with children
- 6%
- Avg. asking price / m²
- € 5,958
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




