Koornmarkt 502611 EH DelftCentrum
€ 1,395,000 k.k.
- 315 m²living area
- 170 m²plot size
- 4bedrooms
Description
Op een prachtige historische plek langs de gracht van de Koornmarkt staat dit stijlvolle, rijksmonumentale 16e eeuwse grachtenpand met voor en achterhuis. De sfeer van weleer heerst overal in de woning en maakt het tot een bijzondere beleving: hoge plafonds, mooie paneeldeuren, hoge ramen met roedeverdeling, authentieke details op bijzondere plekken, brede gangen, allemaal even mooi. Het woonoppervlak bedraagt 315 m2, plus nog 27 m2 inpandige ruimte Inhoud: 1.376 m3, deze maat geeft aan dat de beleving van deze woning riant is door de hoogtes.
De woning heeft een courante indeling met veel leefruimte op de begane grond en op de eerste etage. Totaal zijn er 4 slaapkamers, drie badkamers, veel bergruimte en een droge wijnkelder.
Tevens is het pand zeer geschikt om wonen en werken te combineren. Op de begane grond kan het voorhuis ook als appartement of kantoor gebruikt worden.
Het pand is goed onderhouden, De vorige bewoners hebben in 1980 en 2000 onder architectuur zeer grondige renovaties uitgevoerd, waaronder: Alle muren, daken en houtwerk gerestaureerd en indien nodig vervangen, alle leidingen en electra vervangen, wanden en dak geïsoleerd, dubbel glas (m.u.v. voorkant), nieuwe badkamers, nieuwe keuken, (parket- en marmer) vloeren, toiletten, inloopkast, centrale verwarming en airconditioning. Het huis is nu direct te betrekken.
Er is een privé parkeerplaats beschikbaar op 50 meter afstand van de woning voor € 200,- per maand.
Indeling:
Begane grond:
Entree naar gang (ca. 32.00m x 0.92m) met marmer vloertegels, meterkast, kantoor bestaande uit een voorkamer (ca. 5.02m x 3.46m) met een schouw en plafondhoogte van ca. 3.45 m, hoge ramen, glas in lood met zicht op de gracht. Ensuite deuren (ca. 2.20m x 3.46m) naar een ruimte om te slapen of als werkkamer te gebruiken. Keukentje, toilet met douche en wastafel. Bergruimte voor fietsen en opslag. Via de tussendeur naar het woongedeelte. Grote droge (wijn-) kelder (ca. 5.86m x 2.90m) met een hoogte van ca. 1.63m. Bibliotheek / eetkamer(ca. 6.96m x 3.45m) met veel sfeervolle en authentieke elementen. Sfeervolle woonkeuken (ca. 4.96m x 4.05m) met moderne apparatuur en inbouwkasten met behoud van historische elementen. Via schuifdeur toegang tot een prachtige en privé binnentuin.
1e Verdieping:
Het achterhuis (ca. 4.16m x 4.96m) hier is de waskamer en hobbykamer met veel bergruimte. Via een mooi klassiek trappenhuis naar de 1e etage van het voorhuis met ruime overloop met pantry, badkamer met douche, wastafel en toilet. Voorkamer/huiskamer (ca. 7.25m x 4.85m) met 2 grote ramen aan de gracht, een schouw en een plafondhoogte van ca. 2.85 meter. Achterkamer/studeer (ca. 6.96m x 4.93m) met grote ramen uitkijkend op de binnentuin.
2e Verdieping:
Voorhuis, Ouderslaapkamer (ca.4. 65m x 4.90m), aan de achterzijde met ensuite inloopkast (ca. 2.35m x 3.05m), 2 ruime kinderslaapkamers (ca. 5.00m x 2.10m) aan de voorzijde. Alle slaapkamers hebben airconditioning. Zeer luxe badkamer met dubbele wastafel, inloopdouche, vrijstaand bad, toilet en bidet. Vanuit de overloop vaste trap naar de bergzolder, voorzolder ( ca. 5.15m x 2.97m), tussenzolder (ca. 2.97m x 2.20m) met opstelplaats CV-ketel, achterzolder (ca. 2.97m x 2.20m)
Bijzonderheden:
- bouwjaar 1536
- grondige renovaties in 1980 en 2000 met behoud van de originele details
- 315 m2 gebruiksoppervlak plus 27m2 overige inpandige ruimte
- inhoud ca. 1376m3
- perceelgrootte 170m2 eigen grond
- deels voorzien van dubbel glas
- voorzien van dakisolatie
- CV ketel Remeha HR 2014
- rijksmonument
- parkeerplaats op 50 meter afstand te huur voor € 200,- per maand
- verkoop met gebruikelijke ouderdoms clausule
- uitstekende ligging, op 5 minuten loopafstand van het Station Delft en direct nabij tram en bus verbindingen. Ondanks het autoluwe gebied is de locatie goed bereikbaar met de auto en heeft men een goede aansluiting met rijkswegennet richting Den Haag, Rotterdam, Amsterdam en Utrecht.
- open monumentendag
Overweegt u deze woning te kopen?.......Neem uw eigen NVM-aankoopmakelaar mee!
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,395,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,429
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Property alongside canal, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1536
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations), listed building (national monument) and monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 315 m²
- Other space inside the building
- 24 m²
- Exterior space attached to the building
- 5 m²
- Plot size
- 170 m²
- Volume in cubic meters
- 1,376 m³
Layout
- Number of rooms
- 9 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, 3 toilets, 2 sinks, double sink, walk-in shower, bath, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Air conditioning, skylight, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not required
- Insulation
- Roof insulation, partly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler from 2018, in ownership)
Cadastral data
- DELFT D 330
- Cadastral map
- Area
- 170 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Patio/atrium
- 21 m² (5,97 meter deep and 3,48 meter broad)
- Location
- Alongside waterfront and in centre
- Garden
- Patio atrium
- Patio atrium
- 21 m² (5.97 metre deep and 3.48 metre wide)
- Garden location
- Located at the east
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking, parking garage and resident's parking permits
Popularity
9,636x
Viewed
103x
Saved
17-7-2025
On Funda
Neighborhood

Centrum
Delft- Residents
- 4,150
- Family with children
- 6%
- Avg. asking price / m²
- € 5,957
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





