Sold
- 55 m²living area
- 1bedroom
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- June 3, 2025
- Date of sale
- August 15, 2025
- Term
- 2 months
Description
Let op: deze woning is opnieuw beschikbaar!
De eerdere verkoop is helaas niet doorgegaan vanwege het niet rondkomen van de financiering. Dit biedt een nieuwe kans voor geïnteresseerden om deze woning te bezichtigen en eventueel een bod uit te brengen.
Compleet gerenoveerde benedenwoning met energielabel A!
Aan de rand van het centrum, op enkele minuten loopafstand van het station is dit historische hoekpand compleet gerenoveerd. Met grote zorg is zowel van binnen als buiten alles vernieuwd mét behoud van karakteristieke elementen. Zo geniet je van de comfortabele hoogtes van vroeger (3,45 meter!), maar dan met dubbelglas en energielabel A. Dit appartement is daarom compleet nieuw!
Het appartement
Het aangeboden appartement bevindt zich op de begane aan de Kempenlandstraat en is direct bereikbaar via de gemeenschappelijke ingang. Dit gedeelte van het gebouw is door de gemeente aangewezen als 'beeldbepalend pand'. Wanneer je het appartement binnenloopt kom je binnen in de ruime hal met originele terrazzo vloer. De lange hal scheidt het leefgedeelte van het slaapgedeelte en zorgt dus voor extra rust en privacy.
Wanneer je bij binnenkomst naar rechts loopt dan kom je in het woongedeelte. Dit gedeelte bestaat uit een prachtige hoekkeuken en woonkamer met enorm hoge ramen. Ook bevinden zich hier de toegang tot de ruime kelder (14 m2), de technische ruimte en meterkast.
Wanneer je bij binnenkomst rechtdoor loopt kom je uit bij het separate toilet en het slaapgedeelte. In het slaapgedeelte vind je de slaapkamer met ensuite badkamer. Met twee openslaande deuren heb je vanaf de slaapkamer toegang tot het privé terras.
Opvallend aan dit appartement zijn de heerlijke lichtinval en hoge plafonds. Hierdoor voelt de woning extra ruimtelijk aan. De originele kozijnen zijn met grote zorg vervangen, met behoud van de originele uitstraling. De ramen zijn dan ook hoog en groot. Hierdoor kun je vanuit het leefgedeelte heerlijk naar buiten kijken.
Afwerking
De woning wordt opgeleverd zoals gefotografeerd. De wanden zijn behang klaar en de afwerking van de onafgewerkte cement dekvloer kan naar eigen keuze worden afgerond. De 3,45 meter hoge plafonds zijn geheel afgewerkt en in witte kleur getext. Verder zijn alle deuren afgelakt. Nog niet op de foto maar wel bij oplevering zijn de intercom en schuttingen bij het terras. De grootte van het terras is zoals afgebeeld op de plattegrond. Enkel vloerafwerking en wandafwerking is nog naar eigen smaak in te vullen.
De hoekkeuken is uitgerust met een ingebouwde koelkast met vriesvak, vaatwasmachine, combimagnetron, inductiekookplaat en afzuigkap. De badkamer is voorzien van ruime inloopdouche, elektrische radiator, wastafel met lade en spiegel. In de hal in de richting van het woongedeelte bevindt zich de technische ruimte met hierin de wasmachine aansluiting. Hierin is ook een loze-leiding naar het dak geplaatst om eventuele zonnepanelen te plaatsen en aan te sluiten. Deze beslissing laten we aan de kopers en de VVE. De meterkast van het appartement is binnen in het woongedeelte gemaakt.
De ruime kelder is 1:90 meter hoog en per vaste trap te bereiken. Deze ruimte is hierdoor geschikt voor tal van doeleinde.
In totaal worden er 9 appartementen in dit hoekpand gerealiseerd. Deze zullen samen onderdeel worden van de VVE. De aangegeven VVE bijdrage van €150 per maand is een schatting.
Oplevering in overleg en mogelijk vanaf juni 2025.
Bijzonderheden
- Toplocatie
- Beschermd stadsgezicht / beeldbepalend pand
- Plafondhoogte van 3,45 meter in het woongedeelte en 3,55 meter in het slaapgedeelte
- Originele terrazzovloer
- Privé buitenruimte
- Ruime kelder van 14 m2 en hoogte van 1:90 meter
- Energielabel A
- Geheel opnieuw geïsoleerd met dubbele beglazing en voorzet wanden.
- Vloerverwarming onder alle vloeren behalve de originele terrazzovloer
- Vernieuwd dak met de nodige isolatie
- Vloer- en wandafwerking naar eigen keuze
- VVE in oprichting. Alles is nieuw dus voorlopig geen onderhoud.
Ligging en omgeving
Het wooncomplex ligt net buiten het centrum in de wijk ’t Zand. Deze wijk is het eerste gebied dat omstreeks 1885 buiten de oorspronkelijke stadsmuren na ophoging met 4 meter grond, is bebouwd. Hier heeft de wijk haar naam ’t Zand aan te danken. Kenmerkend voor de wijk is het duidelijke stratenplan evenals het feit dat de wijk een architectonische samenhang vertoont. Dit blijkt o.a. uit een veelvuldig gebruik van traditionele bouwtechnieken en veelal toepassingen van 17e-eeuwse Hollandse renaissance stijlkenmerken.
Het Centraal Station is op loopafstand. In de nabijheid zijn veel ontwikkelingen gaande, waaronder het thans in ontwikkeling zijnde Zuid Willemspark, een park langs de oevers van de Zuid-Willemsvaart, met horeca. Recreatie en ook volop cultuur op loopafstand, denk aan de Willem Twee toonzaal, de Verkadefabriek en het zojuist gerenoveerde Kruithuis.
Ook de in ontwikkeling zijnde Bossche stadsdelta ligt tegen het gebied aan. Hier is een grootschalige transformatie/ontwikkeling gaande met bijna 2000 nieuwe woningen, een nieuw Museum, de nieuwe (lage) Diezebrug die opnieuw in 2025 aangelegd zal worden en diverse andere projecten. Het element ‘water’ zal in de hele ontwikkeling de verbindende factor gaan vormen. De bedoeling is dat er de komende jaren een stuk nieuwe binnenstad gerealiseerd wordt.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 342,500 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,227
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 150.00 per month
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1911
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 55 m²
- Other space inside the building
- 14 m²
- Exterior space attached to the building
- 10 m²
- Volume in cubic meters
- 228 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and sink
- Number of stories
- 1 story and a basement
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler and partial floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- ATAG P27C ( combination boiler from 2025)
Cadastral data
- 'S-HERTOGENBOSCH I 1378
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre and open location
- Garden
- Patio atrium
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 150.00 per month)
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
3,816x
Viewed
52x
Saved
3-6-2025
On Funda
Neighborhood

Het Zand
Den Bosch- Residents
- 12,805
- Family with children
- 23%
- Avg. asking price / m²
- € 5,677
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




