Van Hogenhoucklaan 60-D2596 TE Den HaagWaalsdorp
€ 1,795,000 k.k.€ 1,675,000 k.k.
- 241 m²living area
- 4bedrooms
Description
Royaal en gelijkvloers appartement van 241 m² met twee zelfstandige entrees in De Hogenhout, Benoordenhout.
Vraagprijs appartement € 1.675.000 k.k.
Ideaal voor wie ruim en comfortabel wil wonen met mogelijkheden voor dubbele bewoning, zorg aan huis of werken vanuit huis met behoud van privacy.
Een zeldzame combinatie van ruimte, flexibiliteit en toekomstbestendig wonen binnen één woonlaag in een groene omgeving tussen het centrum en het strand.
Dit is geen standaard appartement. Dit is een woning die je moet ervaren.
De ziel van een huis
Sommige huizen laten zich niet in één oogopslag begrijpen.
Ze vragen om binnen te stappen.
De Hogenhout is zo’n plek. Een gebouw met geschiedenis, met rust en met een vanzelfsprekendheid die je niet vaak meer tegenkomt in de stad.
Op de eerste verdieping ligt dit appartement, dat oorspronkelijk was gepland als twee woningen. Die oorsprong is nog altijd voelbaar in de indeling en maakt dat deze woning vandaag de dag zoveel meer is dan alleen een groot appartement.
Ruimte die zich laat vormen
Met 241 m² woonoppervlak biedt deze woning een zeldzame hoeveelheid ruimte binnen één woonlaag.
Er zijn meerdere ruime kamers, vier slaapkamers, twee badkamers en verschillende leefruimtes die zich laten gebruiken zoals jij dat wilt. Direct onder het appartement bevinden zich de inpandige parkeerplaatsen en bergingen die met de lift bereikbaar zijn.
Niet alles ligt vast.
En juist daarin zit de kracht.
Twee entrees, één geheel
Wat deze woning echt bijzonder maakt, zijn de twee afzonderlijke entrees via verschillende portieken (beiden met lift).
Binnen zijn de ruimtes met elkaar verbonden, maar ze kunnen ook weer worden gescheiden.
Dat maakt het mogelijk om hier te wonen op een manier die niet standaard is:
• samen, maar met eigen ruimte
• dichtbij, maar met privacy
• verbonden, zonder afhankelijk te zijn
Een indeling die zich leent voor levensloopbestendig wonen, voor zorg aan huis, voor een inwonend familielid of voor het combineren van wonen en werken.
Licht, groen en rust
De grote ramen kijken uit op het groen van de Van Hogenhoucklaan en de tuin aan de achterzijde.
Aan de achterkant ligt het terras op het zuidwesten over de gehele lengte van het appartement, waar de middagzon de dag afrondt en waar de rust van het gebouw voelbaar wordt.
Hier woon je in de stad, maar niet midden in de drukte.
De omgeving
De Hogenhout ligt in het Benoordenhout, een van de meest geliefde wijken van Den Haag.
Van Hoytemaplein ligt op loopafstand, net als winkels, speciaalzaken, horeca en dagelijkse voorzieningen. Ook zorgvoorzieningen en het Bronovo ziekenhuis bevinden zich in de directe omgeving.
Een huis dat met je meebeweegt
Zoals bij veel huizen met een lange geschiedenis dragen sommige onderdelen nog de signatuur van een andere tijd.
Elementen zoals keuken en badkamers zijn destijds met zorg gekozen en hebben nog steeds hun kwaliteit en karakter.
Tegelijkertijd biedt deze woning de mogelijkheid om haar stap voor stap aan te passen in jouw tempo, naar jouw manier van leven.
Flexibel samen te stellen
Om aan te sluiten bij verschillende woonwensen wordt deze woning aangeboden met een flexibele opzet.
Het appartement vormt de basis, waarbij parkeerplaatsen en bergingen naar wens kunnen worden toegevoegd.
Prijsopbouw:
• Appartement: € 1.675.000 k.k.
• Inpandige parkeerplaats: € 60.000 k.k per plaats (maximaal 3 beschikbaar)
• Inpandige grote berging: € 60.000 k.k.
• Inpandige kleine berging: € 25.000 k.k.
Zo kun je een samenstelling kiezen die past bij jouw manier van wonen en gebruik.
Voor wie dit klopt
Dit is geen standaard appartement.
Het is een woning voor mensen die ruimte zoeken en de vrijheid om die ruimte op hun eigen manier in te vullen.
Misschien herken je jezelf daarin.
En weet je het pas echt… als je binnenstapt.
Facts & Figures
• Woonoppervlakte 241 m²
• Gebouwgebonden buitenruimte 29m² (zonnig terras)
• Inhoud 796 m³
• Bouwjaar 1929
• Rijksmonument / onderdeel beschermd stadsgezicht
• Gelegen op eerste verdieping tussen eerste en tweede portiek
• Ontstaan uit samenvoeging van twee appartementen (1996)
• 2 eigen entrees via separate portieken
• Lift
• 7 kamers totaal
• 4 slaapkamers
• 2 badkamers
• Royale woon- en eetkamer
• Zonnig terras op zuidwesten
• Actieve VvE
• Gelegen op eigen grond
• Huismeester aanwezig in het complex
Optioneel
• parkeerplaats in de ondergrondse parkeergarage (maximaal 3 beschikbaar)
• 1 grote inpandige berging (29,5 m²)
• 1 kleine inpandige berging (11,8 m²)
VvE bijdrage (per 1 jan 2026)
• appartement € 731,65 / maand
• per parkeerplaats € 36,71 / maand
• grote berging € 18,36 / maand
• kleine berging € 10,49 / maand
Algemene informatie
Vraag altijd naar de lijst van zaken; niet alle in de brochure genoemde items behoren standaard tot de woning.
Deze woning is gemeten volgens de Meetinstructie. De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van de gebruiks-oppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.
Hoewel wij de woning met veel zorg en naar eer en geweten hebben opgemeten, kan het zijn dat er verschillen zijn in de afmetingen. De opgegeven maten zijn indicatief, er kunnen kleine verschillen zijn. Afhankelijk van de moeilijkheidsgraad van het te meten specifieke object kunnen deze verschillen groter of kleiner zijn. Indien de exacte maatvoering voor u van belang is, raden wij u aan de maten zelf te (laten) meten.
Alle genoemde jaartallen zijn bij benadering en indicatief.
De NVM-koopakte bevat (indien van toepassing) aanvullende clausules zoals de ouderdoms-, asbest-, meet- en niet-bewonersclausule, alsmede een voorbehoud van akkoord van de hypotheekverstrekker van verkoper.
Hoewel deze informatie met zorg is samengesteld, aanvaarden wij geen aansprakelijkheid voor onjuistheden, onvolledigheden of de gevolgen daarvan.
----------------------------- ENGLISH----------------------------------------------------------------------------------
Spacious, single-level apartment of 241 m² with two private entrances in De Hogenhout, Benoordenhout.
Asking price apartment €1,675,000 k.k.
Ideal for those seeking generous and comfortable living, with possibilities for dual occupancy, in-home care or working from home all while maintaining privacy.
A rare combination of space, flexibility and future-proof living on one level, in a green setting between the city centre and the beach.
This is not a standard apartment. This is a home to be experienced.
The soul of a home
Some homes don’t reveal themselves at first glance.
They invite you to step inside.
De Hogenhout is such a place. A building with history, with calm and with a sense of ease that is rarely found in the city today.
On the first floor, this apartment unfolds, originally planned as two separate residences. That origin is still tangible in the layout and is precisely what makes this home today so much more than just a large apartment.
Space that adapts
With 241 m² of living space, this home offers a rare sense of openness on a single level.
There are multiple generously sized rooms, four bedrooms, two bathrooms and various living areas that can be used in whatever way suits you best. Directly beneath the apartment are the indoor parking spaces and storage units, accessible by elevator.
Not everything is fixed.
And that is exactly its strength.
Two entrances, one home
What truly sets this property apart are the two separate entrances via different stairwells (both with elevator access).
Inside, the spaces connect seamlessly, yet they can also be closed off again.
This allows for a way of living that goes beyond the standard:
• together, yet with your own space
• close, yet with privacy
• connected, without dependence
A layout perfectly suited for future-proof living, in-home care, accommodating a family member, or combining living and working.
Light, greenery and calm
Large windows overlook the greenery of the Van Hogenhoucklaan and the garden at the rear.
At the back, a terrace runs along the full length of the apartment, facing southwest, where the afternoon sun gently closes the day and the calm of the building becomes tangible.
Here, you live in the city, but not in its bustle.
The surroundings
De Hogenhout is located in Benoordenhout, one of The Hague’s most desirable residential areas.
Van Hoytemaplein is within walking distance, offering shops, delicatessens, cafés and all daily amenities. Healthcare facilities and the Bronovo hospital are also nearby.
A home that evolves with you
As with many homes with a long history, certain elements still reflect another era.
Features such as the kitchen and bathrooms were thoughtfully chosen at the time and still hold their quality and character.
At the same time, the apartment offers the opportunity to adapt and shape it over time at your own pace, in your own way.
Flexible configuration
To accommodate different living needs, this home is offered with a flexible structure.
The apartment forms the base, with parking spaces and storage units available as optional additions.
Price structure:
• Apartment: €1,675,000 k.k.
• Indoor parking space: €60,000 k.k. per space (up to 3 available)
• Large indoor storage unit: €60,000 k.k.
• Small indoor storage unit: €25,000 k.k.
This allows you to create a configuration that suits your way of living and use.
For whom this resonates
This is not a standard apartment.
It is a home for those seeking space and the freedom to shape that space in their own way.
Perhaps you recognise yourself in that.
And perhaps you’ll only truly know… once you step inside.
Facts & Figures
• Living area 241 m²
• Outdoor space 29 m² (sunny terrace)
• Volume 796 m³
• Built in 1929
• National monument / part of a protected cityscape
• Located on the first floor between two stairwells
• Created by combining two apartments (1996)
• Two private entrances via separate stairwells
• Elevator
• 7 rooms in total
• 4 bedrooms
• 2 bathrooms
• Spacious living and dining area
• Sunny south-west facing terrace
• Active Homeowners’ Association (VvE)
• Situated on freehold land
• Caretaker present in the building
Optional:
• parking space in the underground garage (up to 3 available)
• 1 large storage room in the basement (29.5 m²)
• 1 small storage room in the basement (11.8 m²)
Homeowners’ Association (VvE) contribution (as of 1 January 2026):
• Apartment: €731.65 per month
• Per parking space: €36.71 per month
• Large storage unit: €18.36 per month
• Small storage unit: €10.49 per month
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 1,795,000 kosten koper
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,675,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,950
- Status
- Available
- VVE (Owners Association) contribution
- € 731.65 per month
Construction
- Type apartment
- Apartment with shared street entrance (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1930
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 241 m²
- Exterior space attached to the building
- 29 m²
- Volume in cubic meters
- 796 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, bath, toilet, 2 sinks, and washstand
- Number of stories
- 1 story
- Facilities
- Elevator
Energy
- Energy label
- Not available
- Insulation
- Double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired from 2025, in ownership)
Cadastral data
- 'S-GRAVENHAGE X 5888
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- 'S-GRAVENHAGE X 5888
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside park, alongside a quiet road, sheltered location and in residential district
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Built-in
Parking
- Type of parking facilities
- Parking garage
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 731.65 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
2,523x
Viewed
24x
Saved
2-4-2026
On Funda
Neighborhood

Waalsdorp
Den Haag- Residents
- 4,090
- Family with children
- 40%
- Avg. asking price / m²
- € 5,897
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



