New
Dieuwert 99101 SG DokkumDe Trije Terpen
€ 689,000 k.k.
- 197 m²living area
- 440 m²plot size
- 5bedrooms
- A+energy label
Eye-catcherVerrassend veel woonruimte - A+ label - Instapklaar - Luxe afwerking
Description
A+ Label - Zeer goed onderhouden - Luxe afwerking - Verrassend veel woonruimte
- 6 of zelfs 7 slaapkamers mogelijk
Instapklaar wonen in een rustige en kindvriendelijke woonwijk van Dokkum, met volop wooncomfort, een moderne uitstraling én een fijne tuin. Deze goed onderhouden woning biedt een verrassend ruime indeling, veel lichtinval en een prettige leefomgeving op korte afstand van scholen, sportvoorzieningen, supermarkten en de historische binnenstad van Dokkum.
De woning, onderscheidend door de fraaie vormgeving en luxe materiaalgebruik, is traditioneel en zeer solide gebouwd in 2007 en beschikt over verrassend veel ruimte, met een totale oppervlakte van maar liefst 229 m². De woning beschikt over een eigentijdse uitstraling en een zeer comfortabel woonniveau. Ideaal voor (jonge) gezinnen of kopers die op zoek zijn naar een keurige woning waar je zo in kunt.
De achtertuin biedt volop privacy en is gunstig gesitueerd op het zonnige westen. Daarnaast beschikt de woning over een praktische berging en voldoende parkeergelegenheid op de eigen oprit en in de directe omgeving.
Indeling begane grond
Via de zij-entree betreedt u de ruime hal met de meterkast, het toilet (modern en v.v. inbouwreservoir, wandcloset en wastafel) en de trapopgang naar de verdieping. Vanuit de hal loopt u door naar de zeer royale en lichte woonkamer, met een oppervlakte van maar liefst circa 65 m². Deze sfeervolle leefruimte beschikt over een tweetal erkers met grote raampartijen en biedt volop mogelijkheden voor meerdere zit- en eethoeken. Dankzij de speelse indeling en de royale afmetingen voelt de ruimte bijzonder licht en comfortabel aan. Aan de achterzijde loop je via de terrasdeuren zo de fraaie tuin.
De open keuken vormt een centraal onderdeel van de woning en is voorzien van een praktische keukenopstelling aan weerszijden, met voldoende werk- en kastruimte en v.v. apparatuur als wasemkap, vijfpits-gaskookplaat, koelkast, vaatwasser, quooker, koffie-apparaat en combi-oven). Aansluitend bevindt zich de inpandige bijkeuken met extra bergruimte en de aansluitingen voor het witgoed.
Vanuit de bijkeuken is de royale inpandige garage bereikbaar van circa 31 m², deze is v.v. een elektrische sectionaaldeur én separate loopdeur. Deze ruimte is ideaal voor het stallen van voertuigen, hobby’s of extra opslag. Deze ruimte biedt tevens de mogelijkheid voor de realisatie van een slaapkamer met badkamer, waardoor je hier gelijkvloers kunt wonen, maar ook de mogelijkheid voor een kantoor of praktijk aan huis.
De woonkamer is v.v. een rustieke en sfeervolle houten vloer en een pelletkachel.
Eerste verdieping
Middels vaste trap bereikbare lichte overloop met toegang tot een drietal comfortabele slaapkamers van circa 11 m², 13 m² en 13 m². Alle slaapkamers beschikken over prettige lichtinval en praktische vaste kastruimte.
De royale badkamer is compleet uitgevoerd en voorzien van een ligbad(whirlpool), inloopdouche, dubbel wastafelmeubel en een tweede toilet. Dankzij de ruime opzet en de hoge gootlijn, biedt deze verdieping volop comfort voor een gezin.
Tweede verdieping
Via een vaste trap bereikt u de tweede verdieping. Door de aanwezigheid van een dakkapel is ook deze verdieping zeer praktisch benut. Hier bevinden zich namelijk nog eens twee ruime slaapkamers van ca. 9 m² en 11 m², ideaal als extra slaap-, werk- of hobbykamer. Daarnaast beschikt deze verdieping over meerdere praktische bergruimtes achter de knieschotten en een extra berging. De mogelijkheid bestaat om hier, relatief eenvoudig, een EXTRA slaapkamer te realiseren door de bergruimte bij de slaapkamer te betrekken.
Tuin/buitenruimte
De tuin, gelegen op het zonnige westen, is keurig aangelegd met een terras en gazon en beschikt over veel privacy. Achter de garage bevindt zich een houten berging, geschikt voor o.a. fietsen en tuinspullen
Duurzaamheid en comfort
- Energielabel A+
- 19 zonnepanelen
- Centraal verwarmd
- WTW-unit
- v.v. zonneboiler
- volledig geïsoleerd (muur-, vloer-, dak en HR-beglazing)
Dokkum is één van de Friese Elfsteden en heeft een regionale verzorgingsfunctie voor heel Noordoost- Friesland. De vestingstad Dokkum met haar prachtige historische binnenstad, beschikt over een goed voorzieningenniveau met o.a. een ziekenhuis, diverse scholen (zowel basis als voortgezet en speciaal onderwijs), een tropisch zwembad en diverse sportfaciliteiten en verenigingen. Dokkum is gelegen in de gemeente Noardeast Fryslan en heeft ca. 14.000 inwoners. Dokkum ligt vlakbij het schitterende Nationaal Park Lauwersmeer en de Friese wadden en ligt op korte afstand van zowel Lauwersoog als Holwert, de opstapplaatsen naar Schiermonnikoog en Ameland. Sinds 2016 is Dokkum dankzij de Centrale As aangesloten op een vernieuwd wegennetwerk richting Leeuwarden, Drachten, Heerenveen en Groningen.
Afstanden t.o.v. grote plaatsen:
Leeuwarden – ca. 25 km – 20 minuten
Drachten – ca. 25 km – 20 minuten
Groningen – ca. 50 km – 45 minuten
Amsterdam – ca. 180 km – 1 uur en 45 minuten
Lauwersmeergebied – ca. 15 minuten
Amelandveerboot Holwert – ca. 20 minuten
Alle pluspunten op een rij:
• A+ label
• Volledig geïsoleerd
• 19 zonnepanelen
• Zonneboiler
• Uitstekend onderhouden
• Gelegen in een rustige woonwijk
• Instapklaar
• Veel lichtinval
• VIJFTAL slaapkamers - ZESDE EN ZELFS ZEVENDE MOGELIJK
• Gelijkvloers wonen mogelijk
• Mogelijkheid voor extra slaapkamer op de zolder
• Privacyvolle tuin op het zonnige westen
• Nabij scholen, winkels en sportvoorzieningen
• Ideale gezinswoning
• Werken /praktijk aan huis mogelijk
Ben je op zoek naar een instapklare woning met ruimte, comfort en een goede ligging in Dokkum? Dan is Dieuwert 9 absoluut een bezichtiging waard.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 689,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,497
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2007
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 197 m²
- Other space inside the building
- 32 m²
- External storage space
- 8 m²
- Plot size
- 440 m²
- Volume in cubic meters
- 829 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, bath, and toilet
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Solar panels
Energy
- Energy label
- A+
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, insulated walls, floor insulation and completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler and solar boiler
- CH boiler
- HR (gas-fired combination boiler from 2007, in ownership)
Cadastral data
- DOKKUM D 2441
- Cadastral map
- Area
- 440 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Electrical door, electricity, heating and running water
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, insulated walls and floor insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
997x
Viewed
20x
Saved
22-5-2026
On Funda
Neighborhood

De Trije Terpen
Dokkum- Residents
- 770
- Family with children
- 72%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.