Folgeralaan 23-A9207 AH DrachtenVrijburgh
€ 535,000 k.k.
- 141 m²living area
- 1,725 m²plot size
- 3bedrooms
- Eenergy label
Eye-catcherSfeervolle vrijstaande woning op royaal perceel van liefst 1.725 m²
Description
Wat een buitengewone fijne plek om thuis te komen!
Aan een prachtig groene en ruim opgezette straat, direct aan de rand van Drachten, staat deze sfeervolle vrijstaande woning op een uitzonderlijk royaal perceel van maar liefst 1.725 m². Hier woon je met volop privacy en een heerlijk vrij gevoel, terwijl alle dagelijkse voorzieningen verrassend dichtbij zijn. De woning ligt aan een brede straat met een fraaie groenstrook en volwassen bomen, wat direct zorgt voor een gevoel van vrijheid en ruimte. Het royale perceel draagt hier in hoge mate aan bij. Extra bijzonder is de achterzijde van het perceel die grenst aan een weiland: vanuit het keukenraam kijk je uit over grazende paarden – een uitzicht dat nooit verveelt en elk seizoen een ander karakter heeft.
Ook de bereikbaarheid is uitstekend. Binnen enkele minuten ben je met de auto op de A7 richting Groningen of Heerenveen en via de Wâldwei rijdt je vlot naar Leeuwarden. Voor de dagelijkse boodschappen pak je eenvoudig de fiets: winkelcentrum De Noorderpoort ligt op circa vijf minuten fietsen en biedt onder andere supermarkten, een bakker, slager en drogisterij.
Voor de liefhebber van ruimte, hobby’s of klussen is dit een waar paradijs. De woning beschikt over een aangebouwde stenen garage én een vrijstaande houten garage (bekleed met kunststof), samen goed voor circa 46 m² aan multifunctionele ruimte. De brede oprit biedt plaats aan meerdere auto’s op eigen terrein en er is bovendien voldoende ruimte voor het stallen van een boot of caravan. Achter op het perceel bevindt zich een sfeervolle terrasoverkapping met buitenkeuken: een fantastische plek voor lange zomeravonden, barbecues en gezellige momenten met vrienden en familie.
Binnen is de woning verrassend ruim en praktisch ingedeeld. De begane grond beschikt over meerdere woonvertrekken, waardoor er een prettige leefruimte ontstaat met volop mogelijkheden om samen te zijn en er ook de mogelijkheid is om je even terug te trekken. De woonkamer is gesitueerd aan de zonnige zuidzijde en profiteert daardoor van veel daglicht. De houtkachel zorgt hier in de koudere maanden voor extra comfort en een warme, huiselijke sfeer. Via de woonkamer is de serre bereikbaar, waardoor je het hele jaar door van de tuin kunt genieten.
De eerste verdieping is volledig opnieuw ingedeeld en gemoderniseerd. Dankzij twee kunststof dakkapellen zijn hier twee ruime slaapkamers gerealiseerd, samen met een apart toilet en een overloop met werkruimte – ideaal voor een gezin, thuiswerken of gasten.
Indeling: hal, slaapkamer met toegang tot badkamer voorzien van ligbad, douchecabine, badkamermeubel en wandcloset, speels ingedeelde woonkamer met houtkachel en toegang tot de serre. De keuken geeft toegang tot een ruime provisiekelder en is voorzien van een moderne opstelling met 6-pits gaskookplaat, oven, afzuigkap, koelkast, vriezer en natuurstenen werkblad. Modern wandcloset met fonteintjes, eetkamer met toegang tot ruime garage met daarin een inpandige bijkeuken voorzien van witgoedaansluitingen.
1e verdieping: overloop met werkruimte, toilet, twee ruime slaapkamers met dakkapel.
Algemeen:
Bouwjaar 1967.
Perceeloppervlakte van 1.725 m²
Energielabel E.
Verwarming door middel van cv-radiatoren (HR combiketel 2012).
Levensloopbestendig.
Aanvaarding in overleg.
Ben je nieuwsgierig geworden? Graag nodigen wij je uit voor een bezichtiging zodat je zelf de vele extra's en de prachtige locatie van deze woning kunt ervaren!
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 535,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,794
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1967
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 141 m²
- Other space inside the building
- 40 m²
- Exterior space attached to the building
- 11 m²
- External storage space
- 25 m²
- Plot size
- 1,725 m²
- Volume in cubic meters
- 674 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit (gas-fired combination boiler from 2012, in ownership)
Cadastral data
- DRACHTEN A 10595
- Cadastral map
- Area
- 1,555 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- DRACHTEN A 13681
- Cadastral map
- Area
- 170 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside busy road
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 546 m² (14.00 metre deep and 39.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the north
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage and detached wooden garage
- Capacity
- 3 cars
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
7,015x
Viewed
111x
Saved
23-1-2026
On Funda
Neighborhood

Vrijburgh
Drachten- Residents
- 580
- Family with children
- 51%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



