Under offer
Schepsnavel 18802 DC FranekerFraneker Witzens
€ 599,000 k.k.
- 191 m²living area
- 532 m²plot size
- 3bedrooms
- Aenergy label
Description
Wonen met comfort, ruimte én toekomstbestendigheid – vrijstaand wonen met lift!
Aan de rustige en waterrijke Schepsnavel 1 in Franeker staat dit comfortabele en verrassend ruime vrijstaande herenhuis, gebouwd in 2002 door het gerenommeerde bouwbedrijf Friso uit Sneek. Een woning die niet alleen uitblinkt in ruimte en licht, maar ook volledig is voorbereid op de toekomst dankzij de aanwezigheid van een tweepersoons lift. Ideaal voor senioren of minder validen die gelijkvloers comfort zoeken, zonder concessies te doen aan ruimte, luxe en vrijheid.
Bij aankomst valt direct de royale opzet op, met een eigen oprit, garage en een fraai aangelegde tuin rondom de woning. De achtertuin is gunstig gelegen op het zuiden, waardoor u hier de hele dag van de zon kunt genieten. De tuin biedt volop privacy en is een heerlijke plek om te ontspannen of gezellig te tafelen onder de overkapping. De vrije ligging op de hoek zorgt bovendien voor extra ruimte en een prettig gevoel van vrijheid.
Binnen treft u een lichte en ruime woonkamer met grote raampartijen en een prettige verbinding met de tuin. De open indeling zorgt voor een fijne leefruimte waarin wonen en eten harmonieus samenkomen. De royale maatvoering en het vele daglicht geven de woning een bijzonder aangename sfeer. De keuken is uitgevoerd met een stijlvolle Siematic inbouwkeuken, die ondanks zijn leeftijd nog altijd kwaliteit en klasse uitstraalt en van alle gemakken is voorzien. Aansluitend bevindt zich de praktische bijkeuken, ideaal voor extra bergruimte en huishoudelijke voorzieningen.
Wat deze woning echt bijzonder maakt, is de doordachte indeling over meerdere verdiepingen, waarbij de lift de begane grond en de eerste woonlaag met elkaar verbindt. Hierdoor is de woning levensloopbestendig en geschikt voor diverse woonwensen, zoals gelijkvloers wonen, werken aan huis of mantelzorg. Op de verdiepingen bevinden zich meerdere ruime slaapkamers, waaronder een zeer royale slaapkamer met karakteristieke kapconstructie, en een complete badkamer. De zolderverdieping beschikt daarnaast over een tweede badkamer en biedt extra mogelijkheden, bijvoorbeeld als hobbyruimte, logeerkamer of berging.
Daarnaast is de woning uitgerust met maar liefst 26 zonnepanelen, wat bijdraagt aan lagere energielasten en een duurzamer wooncomfort. In combinatie met de degelijke bouwkwaliteit en goede isolatie resulteert dit in een aangenaam en energiezuinig woonklimaat.
De woning is gelegen in de geliefde wijk Witzens, een groene en waterrijke woonomgeving die bekendstaat om zijn rust, ruimte en prettige leefklimaat. Hier woont u in een kindvriendelijke buurt met veel groen, wandel- en fietsmogelijkheden en waterpartijen. Tegelijkertijd bevinden het historische centrum van Franeker, winkels, scholen en sportvoorzieningen zich op korte afstand. Ook de bereikbaarheid richting Harlingen en Leeuwarden is uitstekend.
Kortom: een uitstekend onderhouden, vrijstaande woning met een unieke combinatie van ruimte, comfort, duurzaamheid en levensloopbestendigheid op een prachtige locatie.
Bent u op zoek naar een woning waar u nu én in de toekomst zorgeloos kunt wonen? Dan nodigen wij u van harte uit om Schepsnavel 1 in Franeker te komen ervaren.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 599,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,136
- Status
- Under offer
Construction
- Kind of house
- Mansion, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2002
- Type of roof
- Hipped roof covered with roof tiles
- Accessibility
- Accessible for people with a disability
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 191 m²
- Other space inside the building
- 21 m²
- Exterior space attached to the building
- 28 m²
- External storage space
- 5 m²
- Plot size
- 532 m²
- Volume in cubic meters
- 713 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Elevator
Energy
- Energy label
- A
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Calenta (gas-fired combination boiler from 2021, in ownership)
Cadastral data
- FRANEKER F 660
- Cadastral map
- Area
- 532 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
4,749x
Viewed
45x
Saved
22-3-2026
On Funda
Neighborhood

Franeker Witzens
Franeker- Residents
- 590
- Family with children
- 51%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




