Lutsborgsweg 739752 VT Haren (GR)Buitengebied Haren-Zuidoost
€ 2,475,000 k.k.
- 314 m²living area
- 4,130 m²plot size
- 4bedrooms
Eye-catcherRijksmonumentale boerderij met kapschuur, carport en groot perceel!
Description
Op een zeer idyllische locatie grenzend aan het natuurgebied Sassenhein ligt de Rijksmonumentale woonboerderij 'Hemrik" uit 1868 met authentieke kapschuur, carport en een fantastisch royaal perceel.
Deze uiterst charmante woonboerderij is een toonbeeld van landelijk wonen met hedendaags wooncomfort. De woonboerderij is door de jaren met zorg en aandacht gerestaureerd waardoor een riant, fijn en comfortabel woonhuis is ontstaan. Bij de algehele modernisatie zijn onder andere de keuken, het sanitair, elektra en isolatie vernieuwd en is er vloerverwarming geplaatst. De woonboerderij beschikt o.a. over een sfeervolle grote woonkamer met vide en uitzicht over de tuin, een moderne woonkeuken, 4 slaapkamers en 3 badkamers. Doordat één van de slaapkamers plus de badkamer met douche zich op de begane grond bevinden, is het woonhuis niet alleen voor stellen en jonge gezinnen een prachtige kans, maar ook voor ouderen een hele mooie toekomstbestendige optie. De grotendeels geïsoleerde kapschuur met carport biedt ruimte voor 6 auto’s en is voorzien van gas, en elektra. De verdieping kan geschikt gemaakt worden als gastenverblijf. De tuin rondom het huis biedt volop mogelijkheden om te genieten van de verschillende terrassen en fijne zon- en schaduwplekken. Het vrije uitzicht maakt het helemaal af, zodat u heerlijk kunt wegdromen bij dit prachtige huis aan de Lutsborgsweg.
De Lutsborgsweg is één van de meest geliefde locaties van Haren. Vanuit het centrum van Haren leidt de Lutsborgsweg door natuurgebied Sassenhein naar de bossen en het coulisselandschap aan de zuidkant van Haren. Vanaf het zandpad dat deel uitmaakt van de Pieterpadroute bereikt u het erf dat gekarakteriseerd wordt door monumentale bomen, een paddenpoel en mooie vergezichten over de landerijen en de Sassenhein Zuidplas. Het centrum van Haren met haar vele voorzieningen zijn gelegen op een aantal fietsminuten van het geheel. Via de A28 zijn de steden Assen en Groningen zijn snel en eenvoudig te bereiken.
Deze woonboerderij van het Westerwoldse type is reeds sinds 20 november 1973 aangemerkt als een Rijksmonument (Monumentennummer 20268) omwille van de bouwwijze en uitstraling. Hierdoor geniet u als eigenaar van instandhoudingssubsidie voor onderhoudswerkzaamheden die kunnen oplopen tot 38% van de onderhoudskosten. Tel hierbij op dat de woning zeer goed verbouwd is naar huidige maatstaven en dan beseft u direct dat de Rijksmonumentale status in de toekomst een groot voordeel biedt ten opzichte van reguliere woonboerderijen. We lichten u de mogelijkheden graag toe bij een rondleiding in deze prachtige woonboerderij.
Het huis wordt aangeboden met 4130 vierkante meter grond. Tevens is het mogelijk om aanpalende gronden te verwerven tot een maximumoppervlak van 27.085 vierkante meter grond waardoor het geheel ook zeer geschikt is voor het houden van paarden en kleinvee.
INDELING:
Begane grond:
Entree/ruime hal met trapopgang, toilet met urinoir en fonteintje, tuingerichte living met sfeervolle gebinten, gashaard en openslaande deuren naar de tuin, ruime woonkeuken voorzien van kookeiland en diverse inbouwapparatuur, riante bijkeuken, 2e woonkamer, 2 slaapkamers, waarvan de master bedroom met naastgelegen badkamer met douche, ligbad, dubbele wastafel en toilet, 2e badkamer met douche en wastafel.
Verdieping:
Overloop, 2 ruime slaapkamers, inloopkast, badkamer met douche, ligbad, dubbele wastafel en toilet, stookruimte. Via een 2e overloop bereikt u 3e slaapkamer welke nu in gebruik is als werkkamer.
BINZONDERHEDEN:
Woonoppervlak: ca. 314 m²
Perceelgrootte: 4.130 m²
Hoog afwerkingsniveau
Royale woning met tal van mogelijkheden
Fraaie locatie op de mooiste plek van Haren!
Desgewenst kan er 2,3 hectare extra grond worden bijgekocht.
Subsidiemogelijkheden i.v.m. de Rijksmonumentale status
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 2,475,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 7,882
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1868
- Specific
- Listed building (national monument) and monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles and cane
- Accessibility
- Accessible for the elderly
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 314 m²
- Other space inside the building
- 85 m²
- External storage space
- 121 m²
- Plot size
- 4,130 m²
- Volume in cubic meters
- 1,554 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 3 showers, 2 double sinks, 2 baths, 2 toilets, and sink
- Number of stories
- 2 stories and a basement
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, and flue
Energy
- Energy label
- Not required
- Insulation
- Roof insulation, double glazing and floor insulation
- Heating
- CH boiler, electric heating, gas heater, fireplace and complete floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- HAREN N 395
- Cadastral map
- Area
- 1,365 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- HAREN N 438
- Cadastral map
- Area
- 2,765 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in wooded surroundings, rural and unobstructed view
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
Garage
- Type of garage
- Carport, built-in and detached wooden garage
- Capacity
- 6 cars
- Facilities
- Loft, electricity and running water
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
21,839x
Viewed
189x
Saved
29-7-2025
On Funda
Neighborhood

Buitengebied Haren-Zuidoost
Haren (GR)- Residents
- 350
- Family with children
- 35%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





