New
Marisplein 22102 AC HeemstedeHeemsteedse Dreef, Schildersbuurt en omgeving
€ 2,150,000 k.k.
- 295 m²living area
- 406 m²plot size
- 5bedrooms
- Cenergy label
Description
Op één van de mooiste locaties van Heemstede staat dit prachtige rietgedekte "landhuis". Aan de voorzijde is het uitzicht onbetaalbaar en uniek: er is een prachtig vrij uitzicht op het open vaarwater van het Spaarne en de "oude" molen. Deze woning heeft een woonoppervlakte van ca. 295 m² en beschikt over een brede voor- en achtergevel van maar liefst 11 meter. De riante voortuin heeft een terras van waaruit de nautische wereld aan u voorbijtrekt. De achtertuin heeft een zonnige ligging op het zuidwesten en is voorzien van een zonnig terras met elektrische zonwering, een jacuzzi, een vrijstaande stenen garage met daaraan een gebouwde stenen schuur en een achteruitgang.
Inwendig is de woning in stijl gemoderniseerd, met behoud van veel authentieke elementen. Alle ruimten zijn zeer royaal van opzet en dit is echt een fantastisch familiehuis.
Op de parterre vindt u een riante woonkamer, een werkkamer en een woonkeuken met een trap naar de royale kelder. De eerste verdieping bestaat uit 2 (voorheen 3) slaapkamers, beide met toegang tot het royale dakterras, en een ruime badkamer. Op de tweede verdieping vindt u een ruime overloop met studeer-/werkhoek, 3 slaapkamers, een separaat toilet en een bad-/waskamer. Op de ruime vliering is nog meer bergruimte.
Vanuit diverse vertrekken is er een magnifiek uitzicht op de rivier het Spaarne (open vaarwater met staande mastenroute) en op de prachtige molen De Eenhoorn. De voortuin is heerlijk zonnig en biedt een fantastisch uitzicht op en over het water en de groene woonomgeving.
Dit unieke familiehuis staat op een van de meest idyllische locaties in Heemstede, op de grens van Haarlem-Zuid. Doordat de woning een vrije ligging aan de voorzijde heeft en er geen directe inkijk is aan de achterzijde, geniet u hier zowel in het huis als in de tuin van veel privacy.
De ligging van dit fijne gezinshuis is echt ideaal. De gezellige winkelstraten: de Jan van Goyenstraat, de Raadhuisstraat en de Binnenweg waar je terecht kunt voor je dagelijkse boodschappen en veel leuke boetieks en eetgelegenheden vindt, liggen zeer dichtbij. Op de fiets ben je zo in het historische en bruisende stadshart van Haarlem met een scala aan winkels, cultuur en uitgaansgelegenheden. En wil je de natuur in, dichtbij vind je het stadsbos De Haarlemmerhout of wandelbos Groenendaal, veel natuurgebieden en het strand. Maar ook diverse sportfaciliteiten w.o. een roeivereniging om de hoek, een overdekt zwembad, het NS-Station en uitvalswegen liggen in de buurt. En dichtbij vind je het veerpontje Spaarneveer wat tussen de Belgiëlaan en de Scheltemakade heen en weer vaart om voetgangers, hardlopers en fietsers over te zetten, ideaal voor een sportief blokje om.
Voor de kinderen is deze locatie ook perfect. Dichtbij liggen diverse basisscholen, middelbaar en hoger onderwijs en ze kunnen hier lekker buiten spelen of 's zomers zwemmen in het Spaarne.
Indeling:
Parterre: entree, vestibule met granitovloer en originele tegelwand, hal voorzien van toilet met fontein, riante woonkamer met originele en bijzondere servieskasten, originele schouw met houtkachel, marmeren schouw met houtkachel, ornamenten plafond, parketvloer, halve erker, openslaande deuren naar tuin en tevens toegang naar eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, 6-pits Smeg gasfornuis, servieskasten, deur naar tuin en trap naar kelder bestaande uit hal met voorraadkasten, stookruimte en provisieruimte, studeer-/werkkamer met inbouwkast en parketvloer, via hal fraai trappenhuis met bordestrap en glas-in-lood ramen naar....
1e Verdieping: overloop, zeer royale slaapkamer (eenvoudig terug te brengen naar 2 kamers) met inbouwkast, marmeren schouw met houtkachel, openslaande deuren naar balkon en openslaande deuren naar dakterras, slaapkamer aan achterzijde met inbouwkast en openslaande deuren naar dakterras, moderne nette badkamer voorzien van originele gietijzeren ligbad, douche, toilet en dubbele wastafel, via overloop trap naar...
2e Verdieping: overloop met studeer-/werkcorner en toilet, slaapkamer aan voorzijde met vaste kast en dakkapel, 2 slaapkamers aan achterzijde met dakkapel, 2e badkamer voorzien van douche, dubbele wastafel, wasmachine-/droger aansluiting en dakkapel, via overloop vlizotrap naar...
Vliering: goede bergruimte
Bijzonderheden:
* Woonoppervlakte ca. 295 m2, inhoud ca. 1172 m3 en 406 m2 eigen grond
* Zeer riant woonhuis met o.a. 7 kamers en 2 badkamers
* Extra brede gevel ca. 11 meter
* Uniek, vrij en magnifiek uitzicht
* Gelegen tegenover open vaarwater
* Zonnige voor- en achtertuin
* Vrijstaande stenen garage
* Notariskeuze verkoper
* Voor indeling en maatvoering zie plattegronden
- Asking price
- € 2,150,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 7,288
- Year of construction
- 1927
- Type of roof
- Mansard roof covered with cane
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 295 m²
- Other space inside the building
- 25 m²
- Exterior space attached to the building
- 27 m²
- External storage space
- 29 m²
- Plot size
- 406 m²
- Volume in cubic meters
- 1,172 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 showers, 2 double sinks, bath, and toilet
- Number of stories
- 3 stories, a loft, and a basement
- Facilities
- Outdoor awning, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation and mostly double glazed
- Heating
- CH boiler and wood heater
- Hot water
- Gas-fired boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired from 2022, in ownership)
Cadastral data
- HEEMSTEDE A 5393
- Cadastral map
- Area
- 396 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- HEEMSTEDE A 9784
- Cadastral map
- Area
- 10 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, along waterway, in residential district and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 154 m² (14.00 metre deep and 11.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the northwest with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present and balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage