Sales history
- Listed since
- August 12, 2025
- Date of sale
- September 5, 2025
- Term
- 3 weeks
Description
Modern en comfortabel wonen in De Ananas – instapklaar 3-kamerappartement met terras en uitzicht op de binnentuin.
In het jonge en duurzame appartementencomplex De Ananas, aan de rand van het centrum van Leiden, ligt dit strak afgewerkte en instapklare 3-kamerappartement van ca. 91 m². Het appartement bevindt zich op de tweede verdieping en beschikt over een royaal terras dat direct grenst aan de fraai aangelegde gezamenlijke binnentuin. Dankzij de grote raampartijen is het heerlijk licht, en de moderne afwerking met vloerverwarming én vloerkoeling zorgt het hele jaar door voor comfortabel wonen.
De uitstraling van het complex is luxe en verzorgd, met een moderne en verzorgde entree en meerdere liften. Het appartementencomplex ligt rustig, met alles binnen handbereik. De PLUS-supermarkt bevindt zich direct naast het complex en op loopafstand vind je het NS-station Leiden Lammenschans, het Rijn- en Schiekanaal en polderpark Cronesteyn. Ook de gezellige oude binnenstad van Leiden met al haar gezellige cafés, winkels, restaurants en cultuur ligt op slechts een paar minuten fietsen. Universiteitsgebouwen, het LUMC en het Bio Science Park zijn snel te bereiken, net als uitvalswegen richting Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht.
Indeling
Afgesloten, luxe centrale entree met brievenbussen, videofooninstallatie en toegang tot de liften en het trappenhuis.
Tweede verdieping:
Keurige gestoffeerde algemene ruimte. Entree appartement. Ruime L-vormige hal met garderobe. Moderne toilet met wandcloset en fonteintje. Heerlijk ruime en lichte woonkamer met grote ramen die zorgen voor veel lichtinval en uitzicht op het groen van de gezamenlijke binnentuin. De woonkamer biedt toegang tot het ruime terras, waar je heerlijk rustig kunt zitten in de zon of schaduw, direct grenzend aan het fraaie binnenterrein. De moderne open keuken in L-opstelling is uitgevoerd in een warme en eigentijdse stijl en voorzien van bijna alle mogelijke inbouwapparatuur zoals een Bora inductiekookplaat met afzuiginstallatie, quooker kraan, combi oven/magnetron, vaatwasser en koel/vriescombinatie.
Het appartement beschikt over twee ruime slaapkamers, beide goed van formaat en licht. De moderne badkamer is stijlvol betegeld en uitgerust met een trendy inloopdouche, wastafelmeubel en handdoekradiator.
Ruime inpandige berging met de aansluitingen voor de wasmachine en droger, en er is voldoende extra bergruimte.
De gehele woning is voorzien van een luxe pvc-vloer, vloerverwarming en vloerkoeling – duurzaam, comfortabel en energiezuinig.
Over het complex
Appartementencomplex De Ananas is in 2022 opgeleverd en heeft een moderne en strakke uitstraling, met veel aandacht voor comfort, duurzaamheid en kwaliteit. Bewoners hebben toegang tot een prachtig aangelegde gezamenlijke binnentuin en een ruime fietsenstalling, waar je twee eigen plaatsen hebt. Bij het appartement hoort bovendien een berging in de onderbouw en parkeerplaats (huur) in de parkeerkelder
Bijzonderheden & noemenswaardigheden
– Ruim en licht 3-kamerappartement
- Woonoppervlak ca. 91 m² (conform de NEN2580)
– Gelegen op de 2e verdieping met groot terras grenzend aan de gezamenlijke binnentuin
– Moderne en warme uitstraling, volledig instapklaar
- Ruime living met open keuken van totaal 39 m2
– Grote raampartijen zorgen voor veel lichtinval
– Luxe open keuken met inbouwapparatuur (o.a. Bora inductiekookplaat, combi oven/magnetron, vaatwasser en koel/vriescombinatie)
– Smaakvolle en moderne badkamer met inloopdouche, wastafelmeubel en handdoekradiator
– Twee volwaardige slaapkamers
– Geheel voorzien van vloerverwarming én vloerkoeling
– Volledig geïsoleerd, energielabel A
– HR++ beglazing en warmte-terugwinsysteem
– Inpandige berging met aansluiting voor wasmachine en droger
– Berging in de onderbouw
– Gezamenlijke fietsenstalling met twee vaste plekken
– Parkeerplaats in de ondergelegen parkeergarage (ca. € 58 per maand - huur)
– Bijdrage aan de Vereniging van Eigenaars is € 104,64 per maand
– Servicecontract warmtepomp ca. € 108,53 per maand
Oplevering: in overleg, kan snel
Een modern, licht en duurzaam appartement met royaal terras, op een centrale en toch rustige plek in Leiden – klaar om zó te betrekken.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 530,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,824
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 104.64 per month
Construction
- Type apartment
- Apartment with shared street entrance (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2023
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
- Accessibility
- Accessible for people with a disability
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 91 m²
- Exterior space attached to the building
- 34 m²
- External storage space
- 5 m²
- Volume in cubic meters
- 297 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 separate toilet
- Number of stories
- 1 story
- Facilities
- Optical fibre, mechanical ventilation, and TV via cable
- Located at
- 2nd floor
Energy
- Energy label
- A++
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- Complete floor heating, heat recovery unit and heat pump
- Hot water
- Geothermal heating
Cadastral data
- LEIDEN O 6192
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- LEIDEN O 6192
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in residential district and unobstructed view
- Garden
- Sun terrace
- Sun terrace
- 34 m² (3.11 metre deep and 10.83 metre wide)
- Garden location
- Located at the west
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present and balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Storage box
Garage
- Type of garage
- Underground parking and parking place
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking, parking garage and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 104.64 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
3,669x
Viewed
54x
Saved
12-8-2025
On Funda
Neighborhood

Cronestein
Leiden- Residents
- 5,615
- Family with children
- 8%
- Avg. asking price / m²
- € 5,445
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




