Sold
Sigmaplantsoen 6212321 KL LeidenCronestein
€ 440,000 k.k.
- 69 m²living area
- 2bedrooms
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- July 1, 2025
- Date of sale
- August 7, 2025
- Term
- 5 weeks
Description
Licht en modern 3-kamerappartement met balkon aan het water in Leiden!
Aan het rustige Sigmaplantsoen, in een eigentijds appartementencomplex uit 2015, ligt dit fijne 3-kamerappartement op de eerste verdieping. De woning is modern afgewerkt, goed onderhouden en beschikt over twee buitenruimtes: een ruim kamerbreed balkon aan de voorzijde met uitzicht op het water én een tweede terras aan de achterzijde, gelegen aan een groen dak en perfect voor de avondzon.
Het appartement is voorzien van een nieuwe keuken uit 2021, op maat gemaakt en uitgerust met hoogwaardige AEG-inbouwapparatuur. De keuken is slim geïntegreerd in de lichte woonkamer, waar je via dubbele deuren zo het balkon op stapt. Dankzij de ligging op het zuidoosten zit je hier heerlijk in de ochtendzon, met een vrij uitzicht over het vaarwater. Aan de achterzijde loopt een gemeenschappelijke galerij langs een goed onderhouden ecodak. Hier bevindt zich het tweede terras.
Binnen is de woning keurig afgewerkt. De muren zijn recent geschilderd en alles oogt fris en verzorgd. Het appartement is volledig geïsoleerd en heeft energielabel A. Met stadsverwarming en een WTW-installatie is het energieverbruik bovendien bijzonder laag. Er is een eigen berging op de begane grond en je beschikt over een vaste parkeerplek op het overdekte, afgesloten terrein onder het complex. De centrale entree is netjes verzorgd, voorzien van beltableau, beveiligde deur, postkasten, trappenhuis en lift.
De indeling is praktisch en prettig: bij binnenkomst een hal met meterkast, een lichte slaap-/werkkamer aan de ene kant en de grote slaapkamer aan de andere kant. De moderne badkamer is voorzien van een inloopdouche, wastafelmeubel met spiegel en handdoekradiator. Het toilet zit apart. Verder is er een aparte technische ruimte met de WTW-unit, stadsverwarming én de aansluitingen voor de wasmachine en droger.
De ligging is rustig, maar toch dichtbij alles wat je nodig hebt. Fietsend ben je zo in het centrum van Leiden, bij Station Lammenschans of bij winkelcentrum De Luifelbaan voor je dagelijkse boodschappen. Ook de uitvalswegen richting Den Haag, Amsterdam en Utrecht zijn makkelijk te bereiken. De wijk zelf is ruim opgezet en groen, met veel water en wandelmogelijkheden in de buurt.
Verkopers aan het woord:
“We verkopen ons heerlijke lichte appartement, waar we de afgelopen jaren met heel veel plezier hebben gewoond.
Wat deze plek zo bijzonder maakt? De grote ramen, het kamerbrede balkon met ochtend/middag zon en vrij uitzicht op het water – de hele dag bootjes kijken! – Daarnaast het groen van het Cronensteijn park voor de deur. En aan de voorkant geniet je van de avondzon op je ruime terras. En dan die overdekte privéparkeerplek voor je auto, zó fijn!
We hoorde vaak van mensen: “Wow, dit verwacht je niet!” - “Wat een topplek!” En zo is het!
Alles is dichtbij: Park, sportschool, supermarkt, kapper, station én in 8 minuten fiets je de binnenstad in.
Kortom: een heerlijk comfortabel appartement op een geweldige plek. Wij gaan het missen, maar zijn klaar voor een nieuw hoofdstuk.”
Overige bijzonderheden:
- Gebruiksoppervlakte wonen (NEN 2580): 68,5 m2
- Gebouw gebonden buitenruimte: 30 m2
- Externe bergruimte: 5 m2
- Inhoud: 221 m3
- Bouwjaar: 2015
- Eigen overdekte parkeerplaats en optioneel een tweede parkeerplek te huren.
- Eigen berging op de begane grond
- Buitenruimte op het zuidoosten (balkon) en noordwesten (terras)
- Servicekosten €132,73,- per maand
- Energielabel A (geldig tot 2025)
- Volledig geïsoleerd
- Verwarming via stadsverwarming en zonnecollectoren
- Duurzaam en energiezuinig (WTW installatie)
- Moderne meterkast
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 440,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,377
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 132.73 per month
Construction
- Type apartment
- Galleried apartment (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2015
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 69 m²
- Exterior space attached to the building
- 30 m²
- External storage space
- 5 m²
- Volume in cubic meters
- 221 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower and washstand
- Number of stories
- 1 story
- Facilities
- Optical fibre, elevator, mechanical ventilation, and TV via cable
- Located at
- 2nd floor
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- District heating and heat recovery unit
- Hot water
- Central facility and solar collectors
Cadastral data
- LEIDEN O 5740
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- LEIDEN O 5740
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district and unobstructed view
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Storage box
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking, parking on gated property and parking garage
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 132.73 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
3,134x
Viewed
42x
Saved
1-7-2025
On Funda
Neighborhood

Cronestein
Leiden- Residents
- 5,615
- Family with children
- 8%
- Avg. asking price / m²
- € 5,440
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




