Damplein 284331 GD MiddelburgDamplein
€ 649,000 k.k.
- 121 m²living area
- 40 m²plot size
- 4bedrooms
- Eenergy label
Description
Wonen met allure op een historische locatie
Wonen aan één van de mooiste pleinen van Middelburg, met monumentale uitstraling en alle voorzieningen binnen handbereik. Met een royale woonoppervlakte van 121 m2 zijn er tal van mogelijkheden om uw woonwensen te realiseren. De eetkamer op de begane grond kunt u, bijvoorbeeld, tevens als kantoor aanwenden. Door de hoge voorgevel beschikt u over 4 woonlagen met op tweede verdieping een heerlijk ruim en rustig balkon aan de achterzijde op het Zuiden. Het uitzicht over het Damplein is betoverend: van de Lange Jan tot de Oostkerk. Het huis valt mede op door haar schitterende versierde trapgevel. Er is isolatieglas en dakisolatie. Een kelder, niet meegerekend in de woonoppervlakte, biedt extra bergruimte.
Het huis is oorspronkelijk gebouwd in 1888 maar inmiddels volledig aangepast met alle moderne voorzieningen. Het is goed onderhouden en u kunt het zo betrekken. Bij binnenkomst komt u via een hal in, zoals u wilt, de eetkamer, werkkamer of woonkamer. Hierachter ligt, in open verbinding, direct de keuken. Daarachter een ruime hal met de w.c.-ruimte, een kast met witgoedaansuitingen en de trapopgang. Een tweede woonkamer hebt u op de eerste verdieping. Deze is ensuite uitgevoerd. Hier bevindt zich tevens de moderne badkamer aan de achterzijde. Gaan we naar de tweede verdieping via de spiltrap in de woonkamer, dan hebt u een slaapkamer aan de voor- en achterzijde. De kamer aan de achterzijde heeft een heerlijk ruim balkon/terras op het Zuiden. Nog een verdieping hoger en u hebt nog eens 2 slaapkamers!
We nemen u nogmaals mee: ruime ontvangstruimte met een mooie plavuizen vloer. Vervolgens komt u in een kamer (4.11x3.10) welke in open verbinding staat met de keuken (3.10x2.75) voorzien van inbouwapparatuur. Schuifdeuren met glas-in-lood zorgen voor de afscheiding. Via de kamer hebt u toegang tot een praktische kelder van maar liefst (4.37x2.51).
Achter de keuken biedt een grote hal toegang tot de moderne w.c.-ruimte en een kast voor de witgoedaansluitingen.
Middels de trap komt u aan de achterzijde op de eerste verdieping. Via de overloop gaat u naar de moderne badkamer (2.18x1.60) met een inloopdouche, extra w.c. en een brede wastafel. Rolluik aan de achterzijde.
Ensuite woonkamer (9.45x3.10) met houten vloerdelen. U hebt een prachtig uitzicht over het Damplein met aan de linkerzijde de Lange Jan en aan de rechterzijde de Oostkerk.
Via de open trap in de woonkamer komt in het midden uit op de tweede verdieping. Aan de voorzijde is een kamer van (3.70x3.15) en aan de achterzijde een kamer van (3.10x3.07) voorzien van een rolluik. Dubbele deuren bieden u hier toegang tot het terras (3.00x2.32) aan de achterzijde: op het zuiden gericht met een prachtig (groen) uitzicht. Electrisch bedienbare knik-arm zonnescherm. Een oase van rust.
Dan zijn we er nog niet, want we gaan door naar de volwaardige 3e verdieping: aan de achterzijde is nog een grote slaapkamer (4.70x2.85), met rolluik, en nog een slaapkamer aan de voorzijde ((3.15x2.96).
Het huis is daarnaast voorzien van een gecombineerde rookmelder- en inbraakalarmistallatie.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 646,000 kosten koper
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 649,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,364
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1888
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations) and monumental building
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 121 m²
- Other space inside the building
- 11 m²
- Exterior space attached to the building
- 6 m²
- Plot size
- 40 m²
- Volume in cubic meters
- 466 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 4 stories
- Facilities
- Skylight, rolldown shutters, and TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- MIDDELBURG L 2815
- Cadastral map
- Area
- 40 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre and unobstructed view
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
Popularity
1,935x
Viewed
19x
Saved
28-6-2026
On Funda
Neighborhood

Damplein
Middelburg- Residents
- 1,730
- Family with children
- 10%
- Avg. asking price / m²
- € 4,002
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




