Under offer
Oukoop 443626 AX Nieuwer Ter AaPolder Oukoop
€ 2,275,000 k.k.
- 392 m²living area
- 10,647 m²plot size
- 6bedrooms
Eye-catcherGemoderniseerde monumentale woonboerderij met bijgebouw.
Description
Aan Oukoop 44 staat temidden van landerijen de vrijstaande monumentale WOONBOERDERIJ De Ouwe Bouw. Deze gemoderniseerde woonboerderij ligt prachtig aan een klein binnenwater en heeft een weids zicht over het Hollandse polderlandschap. De Ouwe Bouw bestaat uit een rietgedekte langhuisboerderij uit de 18e/19e eeuw met een riant bijgebouw (bouwjaar 2022). De oude boerderij is met veel liefde en oog voor detail verbouwd waarbij veel originele details bewaard zijn gebleven.
Het royale perceel van ruim 1 hectare biedt u werkelijk alles wat u mag verwachten van het buitenleven. Omringd door landerijen en uniek gelegen direct naast een watertje is deze woonboerderij werkelijk een parel in de polder!
Hier kunt u genieten van landelijke vergezichten over de prachtige Oukoop polder en woont u toch zeer centraal. Woonboerderij De Ouwe Bouw vormt een heerlijke plek om thuis te komen! De Vinkeveense en Loosdrechtse Plassen liggen vlakbij en als je van gezellige drukte houdt, dan zijn Utrecht en Amsterdam snel bereikbaar op slechts 25 autominuten.
De indeling van de woonboerderij:
Begane grond: Via een oprijlaan betreden we het riante perceel (10.640 m2) door een toegangshek. De mooi aangelegde voortuin is voorzien van traditionele lei- en fruitbomen en oude wilgen langs de waterkant. De vrijstaande woonboerderij is van het type langhuisboerderij en bestaat uit een voorhuis waarachter de voormalige deel welke volledig bij de woning is getrokken. De originele houten entree ligt aan de zijkant van de woning en komt uit in een ruime hal. In deze hal bevinden zich een gastentoilet en de trapopgang naar de slaapvertrekken op de eerste etage in het oude voorhuis. Tevens is er toegang tot de bijkeuken. We lopen vanuit de hal de ruime woonkeuken in. Hier is de originele houten constructie van de deel nog zichtbaar aanwezig en de keuken is hier op een moderne manier ingepast met respect voor de historie van het pand. De woonkeuken is voorzien van alle denkbare inbouwapparatuur waaronder een originele Nobel Country Cooker met afzuiginstallatie, een Amerikaanse koelkast, 2 combi-ovens, vaatwasser en een grote dubbele spoelbak met RVS kraan. Naast de houtgestookte openhaard op tafelhoogte is ruim plaats voor een royale eettafel.
In het midden van de deel is een rondloop gecreëerd tussen woonkamer en woonkeuken. Hier is als het ware een doos geplaatst waarin een ruime berging, de stookruimte en de trapopgang naar de master bedroom op de eerste etage zijn opgenomen.
Doorlopend vanuit de woonkeuken naar de ruime living worden we verrast worden door de hoogte van de vide en het zicht op de tuin. Via grote raampartijen valt veel natuurlijk licht naar binen en ook hier is de originele houten constructie van de deel bewaard gebleven. Rond de grote open haard in het midden van de living is een gezellige zithoek gecreëerd. Openslaande deuren leiden naar de tuin en het aangrenzende terras. Vanuit de woonkamer is er prachtig zicht op de tuin en over de achtergelegen landerijen.
We lopen terug via de woonkeuken naar het oudste deel van de woning. Het voorhuis omvat op de begane grond 3 kamers en een bijkeuken. De eerste kamer die we hier betreden is de bibliotheek met houtgestookte openhaard. De kamer is smaakvol ingericht met maatwerkkasten en de wanden en het houtwerk zijn geverfd in een prachtige dieprode kleur. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de opkamer welke zich over de gehele breedte van de woning uitstrekt. Deze kamer is in gebruik als extra slaapkamer met ernaast een ruime kleedkamer, maar het is ook heel goed mogelijk om hier een extra badkamer van te maken.
Op de begane grond vinden we verder nog een ruime bijkeuken/mudroom. Hier is veel bergruimte en bevindt zich de opstelplaats voor wasmachine en droger. De bijkeuken heeft een rechtstreekse deur naar buiten. Ideaal om hier je laarzen te laten drogen na een heerlijke wandeling door de polder of na een rondje (moes)tuin. Vanuit de bijkeuken is er toegang tot het souterrain.
Eerste etage: Deze etage is net als de begane grond verdeeld over het originele voorhuis en de achtergelegen deel. We gaan vanuit de centrale hal via de trapopgang naar de eerste etage van het oude voorhuis. Hier bevinden zich twee slaapkamers en een badkamer. De eerste ruime slaapkamer bevindt zich aan de voorzijde van de woning en strekt zich uit over de gehele breedte. Deze gezellige kamer heeft zicht tot in de nok van het dak en de originele dakspanten vormen een mooi contrast met het strakke witte stucwerk. Slaapkamer 2 beschikt over een grote dakkapel met prachtig zicht over de naastgelegen velden. Beide slaapkamers delen een badkamer welke is voorzien van een grote inloopdouche, moderne wastafel met meubel en toilet.
Het tweede trappenhuis in de rondgang van de deel leidt naar de master bedroom met kleedkamer en eigen badkamer. De eerste kamer die we betreden is de entresol met zicht op de vide en woonkamer. Hier bevindt zich de kleedkamer met diverse inbouwkasten. Via dubbele deuren komen we uit in de master bedroom. In deze slaapkamer zijn de balken van de oude deel prachtig in het zicht gelaten en via een grote dakkapel valt veel natuurlijk licht de ruimte in. De aangrenzende badkamer is voorzien van een groot ligbad, inloopdouche, toilet en prachtig maatwerk wasmeubel. De gehele badkamer is uitgevoerd in microcement/tadelakt met een naadloze afwerking.
Souterrain: Het souterrain bevindt zich onder de opkamer aan de voorzijde van de boerderij. Hier is een nieuwe fundering aangebracht waardoor er een hogere stahoogte kon worden gerealiseerd. Deze ruimte van circa 30 m2 is momenteel in gebruik als gym, maar kan uiteraard voor vele doeleinden gebruikt worden.
Bijgebouw: Het bijgebouw beschikt over 2 verdiepingen en is in 2022 nieuw gebouwd. De begane grond is vrij indeelbaar, momenteel in gebruik als werkplaats, opslag een een driedubbele garage. Er is hier een toilet aanwezig. Het bijgebouw wordt gestookt via een eigen C.V.-installatie. Op de eerste verdieping bevinden zich twee ruime (slaap)kamers. Het bijgebouw is nagenoeg nog geheel vrij in te delen. Te denken valt aan kantoor of praktijkruimte aan huis, een atelier of een aparte cottage met eigen appartement. Ideaal als gastenverblijf of extra woning voor bijvoorbeeld oudere kinderen of inwonende ouders.
Tuin: De tuin rondom de boerderij is werkelijk fantastisch aangelegd met traditionele lei- en fruitbomen en oude wilgen langs de waterkant. In de moestuin kun je je eigen groente en fruit verbouwen. Rondom liggen de landerijen en slootjes en er is een prachtig water in de tuin waar je heerlijk kunt genieten op de hardhouten terrassteiger. De beschoeiing is in goede staat. Rondom de woning zijn diverse terrassen aangelegd waardoor je op ieder moment van de dag wel een fijne plek kunt vinden om te genieten. Een houten schuur biedt veel extra bergruimte.
Op eigen terrein is ruim parkeergelegenheid aanwezig.
Ligging: Het dorpshart van Nieuwer ter Aa ligt nabij. Nieuwer ter Aa ligt langs het riviertje de Aa. In het dorp zijn voorzieningen voor uw dagelijkse behoeften. Er is een voetbalclub en een basisschool, een kleine buurtsuper, peuteropvang en een bibliotheek. In het dorpshuis komen alle sociale, culturele en maatschappelijke activiteiten van het dorp samen. Voor voorzieningen zoals scholen voor voortgezet onderwijs, winkels en meer pak je de auto richting Breukelen, Vinkeveen of Loenen aan de Vecht. En met het pontje steek je zo over met de fiets naar Breukelen.
Woonboerderij De Ouwe Bouw is centraal gelegen en een heerlijke plek om thuis te komen. De Vinkeveense en Loosdrechtse Plassen liggen vlakbij en als je van gezellige drukte houdt, dan zijn Utrecht en Amsterdam snel bereikbaar op slechts 25 autominuten. Tevens zijn er diverse mooie fietsroutes.
Historie: Bij de monumentale woonboerderij ‘De Ouwe Bouw’ stamt het oudste gedeelte uit de 18e eeuw. Ook is er bijgebouwd in de 19e eeuw en het later gebouwde bijgebouw is van veel recentere datum (2022). De langhuisboerderij heeft een met riet gedekte wolfkap en bestaat uit een voorhuis met voormalige deel. De kenmerkende voorgevel is symmetrisch en hierin zijn de oude bouwsporen nog goed zichtbaar. Binnen zijn de historische kenmerken nog zichtbaar aanwezig zoals de opkamer en de balkenconstructie in de deel.
Bijzonderheden woonboerderij:
- Moderne woonkeuken met prachtige Country Cooker (Nobel)
- Living met fantastisch uitzicht
- Bijkeuken / mudroom
- 4 slaapkamers en 2 badkamers (mogelijk 3)
- Originele balkenconstructie
- Souterrain v.v. nieuwe fundering
- 3 x houtgestookte openhaard
Bijzonderheden bijgebouw:
- Volledig vrijstaand, voor meerdere doeleinden geschikt
- Eigen C.V.-installatie
- 2 slaapkamers
- 3 garages
- Ruime werkplaats
- Ruime berging
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 2,275,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,804
- Status
- Under offer
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1855
- Specific
- Listed building (national monument)
- Type of roof
- Gable roof covered with cane
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 392 m²
- Other space inside the building
- 32 m²
- External storage space
- 174 m²
- Plot size
- 10,647 m²
- Volume in cubic meters
- 2,304 m³
Layout
- Number of rooms
- 12 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 separate toilets
- Number of stories
- 4 stories and a basement
Energy
- Energy label
- Not required
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Kompakt HRE (gas-fired combination boiler from 2021, in ownership)
Cadastral data
- BREUKELEN K 860
- Cadastral map
- Area
- 10,647 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, alongside waterfront, outside the built-up area, rural and unobstructed view
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden and side garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 3 cars
- Facilities
- Electricity, heating and running water
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on gated property and parking on private property
Popularity
5,474x
Viewed
152x
Saved
8-9-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.






