Sold under reservation
Meentheweg 168391 VA Noordwolde (FR)Noordwolde-Buitengebied
€ 798,000 k.k.
- 155 m²living area
- 2,990 m²plot size
- 2bedrooms
- Cenergy label
Eye-catcherUniek in bos gelegen woonboerderij met dubbele carport en schuur!
Description
UNIEK pareltje in het bos! Zelden komt een kans als deze voorbij: wonen in het bos met reeën, eekhoorns, konijnen en een grote verscheidenheid aan vogels als veelvuldige bezoekers van de tuin.
Via een zandpad is deze magische locatie bereikbaar. Verscholen in het bos bevindt zich dit karakteristieke woonboerderijtje met recent gerealiseerde dubbele carport, schuur en tuinkamer op een perceel van 2.990 m² eigen grond. De levensloopbestendige woonboerderij is met oog voor authentieke details gerenoveerd en beschikt onder meer over een royale leefruimte, twee slaapkamers en een riante zolder, wat de mogelijkheid biedt tot het creëren van een derde slaapkamer.
Ook aan verduurzaming is gedacht: de woonboerderij beschikt over een geïsoleerde betonvloer met vloerverwarming, gevelisolatie, plafondisolatie en 24 zonnepanelen waardoor een gunstig energielabel is afgegeven.
DE WOONBOERDERIJ
Indeling begane grond: entree aan de zijkant. Hal met fraaie vloertegels. Royale leefruimte (±71 m²) met open keuken, eetkamer en woonkamer. De vloer beschikt over vloerverwarming met een PVC-vloer. Aan alle zijdes bieden grote raampartijen prachtig uitzicht op de tuin en het achterliggende bos. De ruimte kenmerkt zich door sfeervolle details zoals de spanten in het zicht en een imposant houten balken plafond. De eetkamer beschikt over een sierschouw en inbouwkast. Gezellige woonkamer met houtkachel (ter overname) en inbouwkasten. Open keuken die is uitgerust met een SMEG 6-pits gaskookfornuis met grote oven, afzuigkap, koelkast en vaatwasser.
Ruime en lichte slaapkamer (±14 m²). Vanaf de hal toegang tot moderne toiletruimte met fonteintje. Tweede slaapkamer (±11 m²) met inbouwkasten. Badkamer met douche en wastafelmeubel. De badkamer dient nog gerenoveerd te worden; de voorbereidingen voor het uitbreiden van de vloerverwarming in de badkamer is al getroffen.
Indeling eerste etage: een vaste trap biedt toegang tot de riante bergzolder. Deze bergzolder biedt plaats aan de c.v.-ketel (Intergas, 2020) en beschikt over twee dakramen. De ruimte biedt de mogelijkheid tot het creëren van een derde slaapkamer.
BUITEN
Rond de woonboerderij ligt een schitterende, fraai aangelegde bostuin met volop privacy en verrassend veel zon/lichtinval doordat zich aan de zuidzijde minder bomen bevinden. De bestrate oprit leidt naar de eigen parkeerplaats en dubbele carport, die in 2019 geheel in stijl is gerealiseerd. Hier bevindt zich tevens een oplaadpunt voor een elektrische auto die ter overname wordt aangeboden. Achter de woonboerderij staat een houten schuur met elektriciteitsaansluitingen. In 2023 is een fraaie tuinkamer gerealiseerd: een heerlijke zitplaats die op het zuiden is georiënteerd en met glazen schuifdeuren kan worden afgesloten. Het perceel biedt directe toegang tot de wandelpaden in het bos.
BIJZONDERHEDEN
- oorspronkelijk bouwjaar 1928
- achterhuis nieuw opgebouwd in 1971
- nagenoeg volledig voorzien van een geïsoleerde betonvloer (70 cm schuimbeton) met vloerverwarming
- gevels na-geïsoleerd met glaswol
- plafond geïsoleerd
- grotendeels voorzien van HR++ beglazing
- dakbeschot woonboerderij beschikt over asbesthoudende platen
- c.v.-ketel Intergas HRE 20/24 (2020)
- 18 zonnepanelen geïnstalleerd in 2023
- 6 zonnepanelen geïnstalleerd in 2016
- gemiddelde opbrengst 4.600 kWh
- groepenkast vernieuwd in 2022 (inclusief aansluiting 3 x 25A)
- aangesloten op gemeentelijk riool
- aangesloten op glasvezel internet
- hal en toilet voorzien van vloerverwarming, welke nog aangesloten dient te worden. Het is mogelijk om de vloerverwarming uit te breiden naar de badkamer
- dubbele carport gerealiseerd in 2019
- oplaadpunt elektrische auto (ter overname)
- dak schuur vernieuwd in 2021
- tuinkamer gerealiseerd in 2023
- unieke ligging in het bos
DE OMGEVING
Vanaf het eigen erf biedt een pad direct toegang tot het naastgelegen Meenthebos van Staatsbosbeheer: een prachtig bos- en heidegebied met wandelpaden. Ook de recreatieplas 'Spokeplas' is goed bereikbaar.
Het gezellige dorp Noordwolde wordt in de zomer goed bezocht door toeristen en beschikt over meerdere basisscholen, supermarkten, gezellige horeca, een bibliotheek, een zwembad, een museum en sportvoorzieningen. Noordwolde is gelegen in prachtige natuur en staat ook bekend om recreatieplas 'Spokeplas' en het Vlechtmuseum. Het nabijgelegen en uitgestrekte Nationaal Park het 'Drents-Friese Wold' beschikt over ruim 6.000 hectare bos, heide, stuifzand en beekdalgraslanden. Hier kan men eindeloos wandelen, paardrijden en fietsen (waaronder ATB routes).
Zeker vermeldenswaardig zijn de 'Koloniën van Weldadigheid', die sinds 2021 benoemd zijn tot Unesco Werelderfgoed. De oudste Kolonie van Weldadigheid is gesticht in 1818 in het nabijgelegen Frederiksoord. Paupers uit stedelijke gebieden kregen hier nieuwe kansen geboden en dit maatschappelijke experiment is nog goed zichtbaar in het landschap en aan de gebouwen die in deze Kolonie staan. In 2019 is een museum geopend waar de geschiedenis ervan te ervaren is.
Zoals gebruikelijk bij een woning ouder dan 25 jaar zullen de ouderdoms- en asbestclausule in de koopovereenkomst worden opgenomen. Neem gerust contact op met het kantoor van BUITEN Landelijk Wonen (onderdeel van SNOEK makelaars) in Oosterwolde om een bezichtiging in te plannen. Neem desgewenst uw eigen NVM-aankoopmakelaar mee voor persoonlijk advies.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 798,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,148
- Status
- Sold under reservation
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1928
- Type of roof
- Hipped roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 155 m²
- External storage space
- 45 m²
- Plot size
- 2,990 m²
- Volume in cubic meters
- 575 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, optical fibre, passive ventilation system, flue, and solar panels
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Mostly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas HRE 20/24 (gas-fired combination boiler from 2020, in ownership)
Cadastral data
- NOORDWOLDE N 277
- Cadastral map
- Area
- 2,990 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- On the edge of a forest, sheltered location, outside the built-up area, in wooded surroundings and rural
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Facilities
- Electricity
Garage
- Type of garage
- Carport
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
9,575x
Viewed
309x
Saved
14-11-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





