Sold
Wolvegasterweg 2-A8421 PB OldeberkoopOldeberkoop-Oost
€ 398,000 k.k.
- 195 m²living area
- 425 m²plot size
- 3bedrooms
- Aenergy label
Sales history
- Listed since
- August 6, 2024
- Date of sale
- March 3, 2025
- Term
- 6½ month
Description
Het voormalige notariskantoor: een vrijstaand en solide bedrijfsgebouw met goedkeuring van de gemeente voor een woonbestemming. Het gebouw uit 1979 is nu ingericht als kantoorruimte met bovenwoning, royale kelder, eigen parkeergelegenheid en achtertuin. LET OP: De oppervlakten (wonen en overige inpandige ruimte) zoals vermeld in deze presentatie hebben betrekking op de situatie na verbouw.
Het gebouw is volledig onderkelderd met stahoogte (240 cm). De bovenwoning is voorzien van een woonkamer met keuken, slaapzolder en doucheruimte.
De begane grond is momenteel in gebruik als multifunctionele bedrijfsruimte met wachtruimte, receptie, praktijkruimte, spreekkamer en kantoorruimte. De bijkeuken en het toilet worden gemeenschappelijk gebruikt. De totale vloeroppervlakte bedraagt ruim 300 m².
Door de gemeente is een bouwvergunning verleend om het gebouw aan de achterzijde uit te breiden met ca. 80 m² en de bovenwoning te voorzien van een dakterras en grote dakkapel met openslaande terrasdeuren.
Het gebouw
Indeling begane grond: entree met receptie. Wachtruimte (ca. 23 m²). Praktijkruimte (ca. 15 m²) met laminaatvloer en airco. Spreekkamer (ca. 18 m²). Lichte en ruime kantoorruimte (ca. 31 m²) voorzien van airco.
Gang met voorraadkast. Moderne toiletruimte met fonteintje. De bijkeuken is voorzien van een eenvoudig keukenblok en biedt toegang tot de achtertuin.
Centraal in het gebouw bevindt zich een goederenlift en een trappenhuis naar de kelder en de eerste verdieping.
Indeling kelder: centrale ruimte met goederenlift. Archief-/stookruimte met opstelplaats c.v.-ketel. Twee grote ruimtes van beide ca. 40 m² die thans worden gebruikt als werkplaats. Deze twee ruimtes zijn door de nog aanwezige kluisdeur hermetisch af te sluiten. De kelder is verwarmd en voorzien van krachtstroom.
Indeling eerste etage: Ruime overloop (ca. 20 m²) met dakraam. Woonkamer met woonkeuken (ca. 27 m²) voorzien van laminaatvloer en 3 dakramen. De keuken is uitgerust met inductieplaat en combi-oven. Een vlizotrap biedt toegang tot een kleine slaapzolder. De naastgelegen kamer met dakraam is in gebruik als wasruimte en doucheruimte.
Ruime kamer (ca. 29 m²) met 4 dakramen en airco, momenteel in gebruik als kantoorruimte. Hier kunnen ook slaapkamers ten behoeve van het woonhuis gerealiseerd worden.
Bouwplan woonhuis
De huidige eigenaar heeft een bouwplan op laten stellen die een impressie geven hoe een woonhuis er uit kan komen te zien. Het gebouw wordt in de huidige staat verkocht.
De verbouwing dient een koper zelf uit te (laten) voeren. De bouwkundig tekenaar heeft de verbouwingskosten geschat op € 150.000,-. Wij adviseren een geïnteresseerde om deze kosten door een "eigen" aannemer te laten toetsen. In de fotopresentatie hebben wij impressies bijgevoegd hoe het woonhuis er uit kan komen te zien.
Het dorp Oldeberkoop
Oldeberkoop is een dorp in de provincie Friesland met ongeveer 1.500 inwoners. Het historische dorpscentrum is beschermd en beschikt over meerdere voorzieningen zoals bijvoorbeeld een basisschool, apotheekhoudende huisartspraktijk, horeca en gezellige dorpswinkels waar men de tijd voor elkaar neemt zoals een bakkerij, slagerij, supermarkt, garagebedrijven, een tweedehandskledingwinkel en een telefoonwinkel.
Oldeberkoop staat ook wel bekend als kunstenaarsdorp. In de zomer wordt het dorp getransformeerd tot een toeristische trekpleister vanwege de boerenmarkten met streekproducten en Open Stal, de oudste kunstroute van Nederland waarbij galeries, boerderijen en schuren de meest uiteenlopende internationale kunstwerken tentoonstellen. Het dorp heeft een bloeiende kunst- en ambachtsgemeenschap en er zijn verschillende ambachtelijke bedrijven gevestigd, zoals pottenbakkers, wevers en schilders.
In de 12e eeuwse dorpskerk worden klassieke topconcerten georganiseerd.
Eén van de belangrijkste bedrijfsmogelijkheden in Oldeberkoop is toerisme. Het dorp kent een rijke geschiedenis en prachtige natuur rondom het dorp, waardoor het een populaire bestemming is voor toeristen die de regio willen verkennen. Het Nationale Park Drents-Friese Wold is 5 km ten oosten van Oldeberkoop gelegen. Ten westen van het dorp ligt Oranjewoud met museum Belvédère en prachtige landgoederen.
Het dorp is centraal gelegen tussen Oosterwolde en Wolvega. Dankzij de N351 is er een goede ontsluiting met rijksnelwegen en spoorwegen waardoor ook het westen van het land goed bereikbaar is.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 425,000 kosten koper
- Last asking price
- € 398,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,041
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1980
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations) and partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 195 m²
- Other space inside the building
- 140 m²
- Plot size
- 425 m²
- Volume in cubic meters
- 920 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers
- Number of stories
- 2 stories, an attic, and a basement
- Facilities
- Air conditioning, skylight, optical fibre, and passive ventilation system
Energy
- Energy label
- A
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Bosch (gas-fired combination boiler from 2012, in ownership)
Cadastral data
- OLDEBERKOOP C 1818
- Cadastral map
- Area
- 425 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In wooded surroundings and in centre
- Garden
- Surrounded by garden
Garage
- Type of garage
- Built-in
- Capacity
- 1 car
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
16,480x
Viewed
88x
Saved
6-8-2024
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




