Sold
Watertorenstraat 18121 BR OlstOlst Centrum-Oost
€ 350,000 k.k.
- 131 m²living area
- 2bedrooms
- Cenergy label
Sales history
- Listed since
- October 12, 2024
- Date of sale
- February 7, 2025
- Term
- 3½ month
Description
Dit unieke appartement is gesitueerd in de voormalige watertoren van Olst. Tussen 2006 en 2008 is de watertoren verbouwd tot 5 luxe appartementen (maissonette's) met twee woonlagen per appartement. Het bijzondere aan dit appartement is dat er naast de twee woonlagen, de berging en overdekte parkeerplaats op begane grond ook een grote kelderruimte van maar liefst 63 m2 aanwezig is die uitermate geschikt is voor hobbyruimte. Echt uniek!
Op de bovenste verdieping van de watertoren is een dakterras gerealiseerd voor gezamenlijk gebruik. Met een totale hoogte van 42 meter geeft het dakterras een prachtig uitzicht over Olst en de uiterwaarden van de IJssel. Bij mooi weer is zelfs de watertoren van Deventer te zien.
Door de ronde vormgeving van de watertoren komt er van alle zijden fijn daglicht binnen en is er een speelse indeling in het appartement van toepassing. Door het behoud van diverse industriële elementen wordt je herinnerd aan de oorsprong van het object. Dit unieke maisonnette appartement is gelegen op de tweede en eerste woonlaag van de watertoren.
De vernieuwde dorpskern van Olst beschikt over alle dagelijks benodigde voorzieningen: er zijn diverse basisscholen en winkels en verder beschikt Olst over een eigen NS-station. Door de gunstige ligging van Olst zijn middels de N337 (de dijk) Deventer en Zwolle snel bereikbaar. De uiterwaarden van de IJssel zijn op loopafstand en een heerlijke plek om te wandelen en uit te waaien.
Voor iemand met gevoel voor technisch verleden is een voormalige watertoren een prachtige plek om te wonen: "het heeft iets....."! Verder mooi uitzicht op de kerk en het voormalige statige gemeentehuis van Olst in haar prachtige parkachtig aandoende ligging met veel bomen. OV, winkels, basisscholen en medische verzorging op loopafstand.
INDELING APPARTEMENT
Begane grond:
Afgesloten entree met videofooninstallatie, brievenbussen, lift en trapopgang naar de woonlagen en de multifunctionele kelder van 63 m2 behorende bij dit appartement. Op de begane grond is ook nog een fietsenberging gesitueerd.
Tweede woonlaag:
Entree/hal met videofooninstallatie, toegang tot het toiletruimte met zwevend closet en fonteintje, trap naar de lager gelegen eerste woonlaag. De ruime woonkamer heeft rondom veel lichtinval door de bijzondere vorm. De luxe keuken is voorzien van een vaatwasser, koelkast, combimagnetron, inductiekookplaat en een rvs-afzuigkap.
In de bijkeuken/berging is er een opstelplaats voor de cv-ketel en de warmte-terug-win-installatie.
Verdieping
Eerste woonlaag:
Middels een vaste trap bereikt u de lager gelegen verdieping van het appartement. Er zijn twee slaapkamers en een praktische werk-/kantoorruimte. Grote badkamer met royale inloopdouche, zwevend closet, wastafel en opstelplaats voor de was-apparatuur.
Bijzonderheden:
- Tussen 2006 en 2008 verbouwd tot 5 luxe appartementen
- In de onderbouw bevindt zich de berging die bij het appartement hoort. Buiten kan naast de toren geparkeerd worden onder de carport
- Vaillant Eco-tec cv-ketel uit 2023
- Keuken en badkamer vernieuwd in 2022
- WTW-installatie
- Volledig geïsoleerd
- VVE Bijdrage € 250,- per maand
- Geheel is goed onderhouden
Algemeen:
* Bouwjaar: 1960
* Woonoppervlakte: 120 m²
* Overige inpandige ruimte: 70 m²
* Inhoud: 596 m³
AANVAARDING IN OVERLEG
Interesse in dit huis? Schakel direct uw eigen NVM aankoopmakelaar in.
Uw NVM aankoopmakelaar komt op voor uw belang en bespaart u tijd, geld en zorgen.
Adressen van collega NVM kantoren vindt u op Funda.nl
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 374,500 kosten koper
- Last asking price
- € 350,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,672
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 250.00 per month
Construction
- Type apartment
- Maisonnette (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1960
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Accessibility
- Accessible for the elderly
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 131 m²
- Other space inside the building
- 70 m²
- External storage space
- 79 m²
- Volume in cubic meters
- 428 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 10 stories
- Facilities
- Elevator, mechanical ventilation, and TV via cable
- Located at
- 2nd floor
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Energy efficient window and completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Vaillant Eco (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- OLST B 5189
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- OLST B 5189
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre, in residential district and unobstructed view
Storage space
- Shed / storage
- Storage box
Garage
- Type of garage
- Carport and parking place
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 250.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
12,296x
Viewed
90x
Saved
11-10-2024
On Funda
Neighborhood

Olst Centrum-Oost
Olst- Residents
- 1,525
- Family with children
- 32%
- Avg. asking price / m²
- € 3,659
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




