Sold under reservation
Middelstumerweg 179959 TC OnderdendamOnderdendam
€ 285,000 k.k.
- 113 m²living area
- 570 m²plot size
- 3bedrooms
Eye-catcherKarakteristiek monumentaal woonhuis op prachtige locatie
Description
KARAKTERISTIEK MONUMENTAAL WOONHUIS met inpandig bereikbare SCHUURRUIMTE met MOGELIJKHEDEN VOOR BEWONING, gelegen op een PRACHTIGE LOCATIE met aan de voorzijde VRIJ UITZICHT OVER DE LANDERIJEN en aan de achterzijde UITZICHT OVER HET WATER EN HET DORPSHART VAN ONDERDENDAM.
Enkele kenmerken van dit op schitterende locatie gelegen, monumentale helft van een dubbel woonhuis met royale schuurruimte.
Er zijn van die droomlocaties die zo af en toe langskomen, waarvan je weet dat je er nooit meer weg wilt. Dat geldt zeker voor deze prachtige plek. Aan de voorzijde heb je kilometers vrij uitzicht over het Groninger land en aan de achterzijde kijk je uit over een kruispunt van drie waterwegen én op het karakteristieke dorpshart van Onderdendam met kerk en molen.
Dit deel van een rijksmonument uit 1874 is de afgelopen jaren eenvoudig bewoond en beschikt over een gedateerd voorzienings- en onderhoudsniveau. Bovendien bevindt de inpandig bereikbare schuurruimte zich nog in casco staat. Daar staat tegenover dat onder andere de SNN-subsidies “Verduurzaming en Verbetering Groningen” en “Nij Begun”, evenals de “SOK”-regeling van de provincie, beschikbaar zijn voor de nieuwe eigenaar.
Met andere woorden: ben je niet bang om de handen uit de mouwen te steken en zie je de mogelijkheden en potentie van zowel de woning als de schuurruimte? Dan is deze karakteristieke woning op een prachtige locatie misschien wel jouw nieuwe droomplek.
Het historische dorp Onderdendam is al eeuwenlang verbonden met water en vormt een knooppunt van drie waterwegen. Vanuit hier zijn er fraaie vaar- en kanoroutes door het Noord-Groninger marenstelsel. Ook het unieke Reitdiepdal en het Nationaal Park Lauwersmeer zijn per boot bereikbaar. Onderdendam beschikt daarnaast over een uitstekende busverbinding, kinderopvang en een heerlijk restaurant. Bovendien ben je binnen 20 autominuten in het stadscentrum van de bruisende stad Groningen.
Kijk voor een volledige presentatie met full HD foto's, video, 360 graden foto's en de plattegrond
op middelstumerweg17.nl
Op deze site kunt u ook de brochure inzien en alle beschikbare informatie van de woning opvragen.
Indeling begane grond:
Bij binnenkomst via de fraaie zij-entree word je direct gegrepen door de hoge plafonds en de authentieke uitstraling. De sfeervolle woonkamer van ca. 24,5 m² is gesitueerd aan de straatzijde en biedt kilometers vrij uitzicht over het Groninger land. Daarnaast zijn er originele elementen aanwezig, zoals vensterbanken, blinden en een houten schouw.
Terug in de entree, met onder andere de trapopgang naar de verdieping, is er tevens toegang tot de gedateerde maar ruime badkamer met ligbad, wastafel, witgoedaansluitingen, toilet en douche.
Aan de achterzijde bevindt zich de woonkeuken van ca. 15,5 m² met uitzicht over de tuin, het water en het karakteristieke dorpshart van Onderdendam. De keuken beschikt over een inloopkast met bergzolder en een nette keukenopstelling in hoekvorm, voorzien van enige inbouwapparatuur zoals een oven, een 4-pits gaskookplaat en een afzuigkap.
Tot slot is er de achterentree met deur naar de tuin, een voormalig toilet en toegang tot de prachtige schuurruimte van ruim 80 m².
Verdieping:
Vanuit de entree is de bovenverdieping bereikbaar. De overloop geeft toegang tot drie prima slaapkamers van respectievelijk ca. 9 m², 9,5 m² en 12,5 m². Eén van de kamers biedt toegang tot het royale dakterras op het zuiden, met vrij uitzicht op de dorpskern van Onderdendam.
Schuurruimte:
Prachtige schuurruimte van ruim 80 m² met een authentieke uitstraling, veel lichtinval en een zolder. Geschikt voor meerdere doeleinden, zoals bewoning, een combinatie van wonen en werken, praktijkruimte of atelier/hobbyruimte.
Tuin:
Het geheel is gelegen op een perceel van maar liefst 570 m² en bestaat voornamelijk uit terras, gazon en een heerlijk vlonderterras aan doorgaand vis- en vaarwater. Vanuit de tuin kijk je uit over een kruispunt van drie waterwegen en op het karakteristieke dorpshart van Onderdendam met kerk en molen.
Bijzonderheden:
- Rijksmonument uit 1874
- SNN subsidies "Verduurzaming en Verbetering Groningen" en "Nij Begun" maar ook diverse subsidie regelingen voor Rijksmonumenten zijn beschikbaar voor de nieuwe eigenaar.
- CV-ketel; Nefit CW5 uit 2020 (eigendom)
- Het geheel is geschikt voor meerdere doeleinden, zoals b.v. bewoning, combinatie wonen/ werken, praktijkruimte of atelier/ hobbyruimte.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 285,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,522
- Status
- Sold under reservation
Construction
- Kind of house
- Single-family home, semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1874
- Specific
- Renovation project and monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 113 m²
- Other space inside the building
- 84 m²
- Exterior space attached to the building
- 36 m²
- Plot size
- 570 m²
- Volume in cubic meters
- 1,058 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories
- CH boiler
- Nefit CW5 (gas-fired combination boiler from 2020, in ownership)
Cadastral data
- BEDUM B 1338
- Cadastral map
- Area
- 570 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront, sheltered location and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 165 m² (15.00 metre deep and 15.00 metre wide)
- Capacity
- 8 cars
- Facilities
- Loft, electricity and running water
- Insulation
- No insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
19,886x
Viewed
374x
Saved
2-4-2026
On Funda
Neighborhood

Onderdendam
Onderdendam- Residents
- 485
- Family with children
- 27%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.