Havenstraat 33421 BS OudewaterKern Oudewater
€ 695,000 k.k.
- 216 m²living area
- 186 m²plot size
- 3bedrooms
- Fenergy label
Eye-catcherEen veelzijdig voormalig winkelpand met woonruimte in hartje centrum!
Description
Op een schitterende locatie in het historische centrum van Oudewater staat dit KARAKTERISTIEKE pand met de bestemming wonen en detailhandel (WD). Gelegen tussen de vele monumentale panden die de sfeervolle Havenstraat rijk is, biedt deze bijzondere woning een unieke kans om wonen, werken en/of hobby’s te combineren. Uiteraard is het ook een ideale woning voor wie graag op de begane grond wil wonen, met volop ruimte en comfort.
De woning beschikt over een UNIEKE, DIEPE ACHTERTUIN VAN CIRCA 18 METER, met een GROTE STENEN BERGING met verdieping en een houten berging/overkapping met een achterom. Het woongedeelte bevindt zich nu op de eerste verdieping en is voorzien van een open keuken en indrukwekkende raampartijen die een schitterend uitzicht bieden op het water van de Lange Linschoten (de haven). Verder zijn er drie ruime slaapkamers, een verzorgde badkamer alsmede een ruim dakterras met uitzicht over de sfeervolle daken van Oudewater. Met alle voorzieningen zoals terrassen, winkels, restaurants en een supermarkt op loopafstand, en voldoende openbare parkeergelegenheid in de directe omgeving, biedt dit object EEN UNIEKE COMBINATIE VAN RUIMTE, KARAKTER EN VEELZIJDIGHEID.
Bouwjaar ca. 1700
Inhoud woning 766 m³
Perceeloppervlakte 186 m²
Woonoppervlakte 216 m²
Bijgebouwen 68 m² (excl. overkapping)
Dakterras 34 m²
Indeling
Begane grond:
Bij binnenkomst op de begane grond ervaar je direct de rijke historie van het pand. De voormalige winkelruimte is een royale, open ruimte die zich uitstekend leent voor diverse invullingen, zoals een kantoor aan huis, atelier of multifunctionele leefruimte. Aan de achterzijde bevindt zich nog een tweede ruimte, grenzend aan een hal met de trapopgang naar de verdieping. Via de deur naar de patiotuin en de bijgebouwen is het eenvoudig om binnen en buiten met elkaar te verbinden.
Eerste verdieping:
Op de eerste verdieping bevindt zich het woongedeelte met veel sfeer en schitterend uitzicht. De verzorgde open keuken is uitgerust met een 4-pits gasfornuis en afzuigkap, combimagnetron, vaatwasser en koelkast – perfect voor culinaire en of gezellige momenten. Verder bevindt zich hier een ruime slaapkamer en een nette badkamer (2020) met inloopdouche en wastafelmeubel. De toiletruimte is separaat gesitueerd, evenals een royale bergkast.
Tweede verdieping:
De tweede verdieping biedt twee royale slaapkamers met veel natuurlijk lichtinval. Vanuit deze verdieping is er toegang tot een ruim dakterras waar je volop kunt genieten van het stadse leven en het uitzicht. Daarnaast beschikt deze verdieping over veel praktische bergruimte onder de schuine kap.
Voor een gedetailleerd overzicht van de indeling verwijzen wij je graag naar de bijgevoegde plattegronden.
Tuin en bijgebouwen:
Uniek voor een woning in de binnenstad is de verrassend diepe achtertuin van maar liefst circa 18 meter diep, gelegen op het oosten en zuiden. Deze verzorgde tuin is een heerlijke plek om te ontspannen, te genieten van de zon of om in alle rust te tuinieren.
In de tuin bevindt zich een vrijstaande schuur met een verdieping, ideaal als extra opslagruimte of in te richten als hobbyruimte of atelier. Daarnaast is er een praktische overkapping met een achterom naar de steeg – perfect voor het stallen van fietsen, kliko’s of tuinspullen.
En alsof dat nog niet genoeg is, beschikt de woning ook over een royaal dakterras op de tweede verdieping. Hierdoor heb je altijd de keuze tussen verschillende terrassen, afhankelijk van het moment van de dag of je gewenste uitzicht.
Woonomgeving:
De woning is gelegen in het historische centrum van Oudewater, op loopafstand van winkels, horeca, scholen en andere voorzieningen. Hier geniet je van het beste van beide werelden: de levendigheid van de stad en de rust van je eigen tuin. De woning biedt een prachtig uitzicht op het water van de Lange Linschoten, een idyllische plek in hartje centrum. Oudewater zelf staat bekend om zijn rijke geschiedenis en gezellige sfeer, gecombineerd met een centrale ligging in de Randstad.
Bijzonderheden:
- Prachtig gelegen aan de ‘Lange Linschoten’ (de Haven) en in hartje Oudewater.
- Huidige bestemming: Woon- en detailhandelsdoeleinden. Voor de mogelijkheden adviseren wij je het vigerende bestemmingsplan te raadplegen.
- In 2023 is het schilderwerk aan de voorzijde uitgevoerd.
- De tuin is maar liefst circa 18 meter diep met een zonnige ligging (ZO) en meerdere bijgebouwen.
- Tevens een ruim dakterras van circa 34 m².
- Openbare parkeergelegenheid in de nabije omgeving (voor de deur blauwe zone)
- Oplevering: in overleg (kan spoedig)
Een veelzijdig voormalig winkelpand met woonruimte, midden in het hart van historisch Oudewater!
Toelichtingsclausule BBMI: de woning is ingemeten conform de branchebrede meetinstructies (BBMI), afgeleid van de NEN 2580 normering. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 790,000 kosten koper
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 695,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,218
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1700
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations)
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 216 m²
- Exterior space attached to the building
- 34 m²
- External storage space
- 68 m²
- Plot size
- 186 m²
- Volume in cubic meters
- 766 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Walk-in shower and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Skylight and passive ventilation system
Energy
- Energy label
- F
- Insulation
- Partly double glazed
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler from 2004, in ownership)
Cadastral data
- OUDEWATER B 688
- Cadastral map
- Area
- 186 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside waterfront and in centre
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 86 m² (18.00 metre deep and 4.80 metre wide)
- Garden location
- Located at the southeast with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Loft, electricity and running water
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Popularity
9,820x
Viewed
83x
Saved
28-5-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





