Kolonel Wilsstraat 55371 AG RavensteinRavenstein
€ 500,000 k.k.
- 139 m²living area
- 70 m²plot size
- 3bedrooms
Eye-catcherMonumentaal wonen met moderne keuken en veel sfeer
Description
Hier woon je niet alleen in een stukje geschiedenis, maar ook verrassend praktisch! Deze rijksmonumentale tussenwoning uit de eerste helft van de 17e eeuw ademt historie in elk detail, met onder andere een gebosseerd gepleisterde lijstgevel, een klassiek schilddak en gevelankers, een gewelfkelder met historische waarden die de karakteristieke uitstraling extra kracht geven.
De woning biedt volop ruimte met drie slaapkamers en een sfeervolle keuken die in 2021 is gemoderniseerd. Daarnaast is het dak in 2010 vernieuwd en is de woning voorzien van een recente cv-installatie, wat zorgt voor een solide basis.
De keuken vormt het hart van de woning en ligt centraal tussen de lichte eetkamer en de karaktervolle woonkamer, waardoor er een fijne verbinding tussen de leefruimtes ontstaat.
Op de eerste verdieping bevinden zich twee comfortabele slaapkamers. Daarnaast biedt de tweede verdieping een derde slaapkamer, een overloop met praktische inbouwkasten en een complete badkamer. Het souterrain fungeert ten slotte als praktische bijkeuken met toiletruimte en biedt bovendien directe toegang tot de deels overkapte binnenplaats.
Dit is een bijzonder plekje in Ravenstein: aan de ene kant uitzicht over de Maas en aan de andere kant woon je in een charmante straat met de karakteristieke keien waar de vestingstad om bekendstaat. De ligging is ideaal, met het treinstation, basisscholen, supermarkt en het gezellige centrum op korte afstand. Ook het prachtige buitengebied ligt binnen handbereik voor een wandeling langs het water. Dankzij de nabijheid van de A50 ben je bovendien snel in steden als Nijmegen, Eindhoven en ’s-Hertogenbosch.
Pluspunten
+ De hal vormt een prettige entree en geeft toegang tot de meterkast (8 groepen, 3 aardlekschakelaars).
+ De eetkamer voelt extra ruimtelijk en royaal door het hoge plafond. Ook is vanuit hier de kelder bereikbaar. Tevens is hier vloerverwarming aanwezig.
+ In de opkamer met prachtige houten vloer is een knusse woonkamer met schouw ingericht.
+ De keuken is vernieuwd in 2021 en vormt het hart van de woning. Je beschikt hier over moderne inbouwapparatuur zoals een inductiekookplaat, oven, afzuigkap en vaatwasser. Het hardstenen werkblad geeft de keuken een robuuste en luxe uitstraling en dankzij de close-in boiler heb je direct warm water tot je beschikking. Ook is de keuken voorzien van vloerverwarming.
+ Vanuit de keuken is het souterrain en de binnenplaats bereikbaar.
+ Het souterrain biedt praktische extra ruimte met een bijkeuken en een toiletruimte. Ideaal voor opslag, witgoed of als multifunctionele ruimte.
+ Op de eerste verdieping bevinden zich twee slaapkamers, beide met een warme en karaktervolle uitstraling dankzij de houten vloeren, zichtbare balklagen en een sfeervolle schouw in elke kamer.
+ Ook de tweede verdieping is met een vaste trap bereikbaar. De overloop met kastenwand zorgt voor handige opbergruimte. Daarnaast bevindt zich hier een ruime slaapkamer en een complete badkamer met ligbad, douche, toilet en dubbele wastafel.
+ De charmante binnenplaats met overkapping biedt een fijne buitenplek waar je kunt genieten van rust en privacy.
Bijzonderheden
+ Het dak is in 2010 vernieuwd door een timmer- en bouwbedrijf.
+ De woning wordt verwarmd via een Remeha HR-combiketel (lease, 2020).
+ De keuken is vernieuwd in 2021 en voorzien van moderne inbouwapparatuur.
+ De woning is voorzien van dakisolatie en gedeeltelijk dubbel glas.
- Asking price
- € 500,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,597
- Year of construction
- 1700
- Type of roof
- Hipped roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 139 m²
- Other space inside the building
- 10 m²
- Plot size
- 70 m²
- Volume in cubic meters
- 523 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, bath, and toilet
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, passive ventilation system, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Not available
- Insulation
- Roof insulation and partly double glazed
- Heating
- CH boiler and partial floor heating
- Hot water
- CH boiler and electrical boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler from 2020, lease)
Cadastral data
- RAVENSTEIN A 248
- Cadastral map
- Area
- 70 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in centre and in residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 31 m² (4.34 metre deep and 7.06 metre wide)
- Garden location
- Located at the north
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Popularity
1,876x
Viewed
49x
Saved
8-5-2026
On Funda
Neighborhood

Ravenstein
Ravenstein- Residents
- 2,255
- Family with children
- 29%
- Avg. asking price / m²
- € 3,522
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.