Handelsplein 573071 PR RotterdamKop van Zuid - Entrepot
€ 525,000 k.k.
- 105 m²living area
- 1bedroom
Eye-catcherStoer wonen in het monumentale Entrepotgebouw vol karakter
Description
HANDELSPLEIN 57 – Stoer wonen in het monumentale Entrepotgebouw vol karakter, gelegen op eigen grond.
Ben je op zoek naar een echt bijzondere plek om te wonen? Dan is dit wat voor jou. Midden in Rotterdam, in een voormalig pakhuis vlakbij de iconische Hefbrug, vind je dit unieke appartement op eigen grond. Het pakhuis “De vijf werelddelen” dateert uit 1879 en is in 1997 volledig getransformeerd. Op de begane grond bevinden zich winkels, waaronder een supermarkt, horeca en kantoren. Dit appartement heeft uitzicht op de Entrepothaven waar vroeger de specerijen werden aangevoerd en nu plaats is voor plezierjachten en gezellige terrassen.
Een plek waar de industriële historie voelbaar is, maar waar je ook gewoon lekker comfortabel woont. Denk aan stalen balken, bakstenen muren, hoge plafonds... allemaal behouden, maar gecombineerd met moderne afwerking.
Indeling – Ruimte, licht en karakter
Je komt binnen op de derde verdieping, waar je meteen wordt verwelkomd door een ruime en sfeervolle woonkamer met houten vloer. De open keuken maakt het gezellig en huiselijk – ideaal voor een avondje koken met vrienden. Via de stijlvolle stalen trap kom je op de bovenste verdieping.
Hier vind je de slaapkamer, badkamer én een groot terras. De perfecte plek om buiten te zitten met een koffie in de ochtendzon of om een aan het einde van de dag aan tafel te gaan. Dankzij de grote raampartijen is de vierde verdieping ook binnen heerlijk licht.
Slaapkamer met walk-in en terras
De slaapkamer is ruim en grenst direct aan het terras. Heerlijk wakker worden met het daglicht dat naar binnen stroomt. Via de slaapkamer loop je zó de grote inloopkast in – handig én luxe.
Het terras ligt op het zuidwesten en is ideaal om te genieten van de zon, de jachthaven en de rust. Omdat het Entrepothaven geen doorgaande wegen kent heb je geen last van verkeerslawaai.
De pui van de slaapkamer is voorzien van een elektrische zonwering aan de buitenzijde die effectief de warmte buitenhoudt. Dit is tegenwoordig noodzakelijk om het binnen aangenaam te houden.
Badkamer & toilet
De badkamer is onlangs helemaal gerenoveerd en voorzien van een ruime inloopdouche. Deze ruimte is zeer hoogwaardig afgewerkt en voorzien van een dubbele wastafel. Het tweede toilet is apart in de hightech-unit op deze verdieping gesitueerd.
Extra bergruimte
Beneden in het souterrain van het gebouw heb je een externe berging van ca. 6 m² – ideaal voor je fiets, koffers of gereedschap. Daarnaast is op de slaapverdieping nog een aparte ruimte met aansluiting voor de wasmachine en droger.
Afwerking en mogelijkheden
De hele derde verdieping is voorzien van een mooie houten vloer. De bovenverdieping biedt een hotelsuite-sfeer met veel ruimte, een kurken vloer, een luxe badkamer en een groot zonneterras.
Highlights op een rijtje:
Gelegen op eigen grond
Woonoppervlakte: ca. 105 m²
Gelegen op de 3e en 4e verdieping
Ruime slaapkamer met inloopkast
Groot terras met mooi uitzicht
Externe berging van ca. 6 m²
Optionele afname parkeerplaats € 30.000,- (VvE bijdrage € 20,- per maand)
VvE bijdrage appartement is € 228,94 per maand.
In een getransformeerd pakhuis
Unieke ligging aan het water, vlak bij de Maas
Unieke ligging aan de Entrepothaven op het zuidwesten en vlak bij de Maas
Stedelijk wonen met alles dichtbij
Handelsplein ligt op een toplocatie in Rotterdam. In het gebouw vind je een supermarkt, leuke winkels, gezellige restaurants en cafés. Metrostation Wilhelminaplein ligt op loopafstand, dus je bent zó in het centrum of op een andere plek in de stad.
Kortom: een uniek appartement op een toffe plek – karakter, comfort én de stad aan je voeten.
Persoonlijke noot verkoper
“Wij hebben met ongelofelijk veel plezier alweer lang in het Entrepotgebouw gewoond. Het zal niet makkelijk zijn om afscheid te nemen. We zijn hier als eerste kopers gaan wonen en dat we nu pas vertrekken heeft meerdere redenen:
De ligging dicht bij het stadscentrum op fiets- en loopafstand. De goede ov-verbindingen zoals het metro- en tramstation Wilhelminaplein, treinstation Rotterdam Zuid en de bus maken dit een ideale uitvalsbasis. Als je met de auto de stad wil verlaten, ben je via de Laan op Zuid snel bij de A16.
De rust: geen doorgaande wegen of auto’s voor de deur. Dit is een van de plekken dicht in het centrum zonder verkeerslawaai.
Het Loft-gevoel zoals je dat in pakhuizen van grote havensteden over de hele wereld ziet is door de architect erg goed vormgegeven. Ons appartement heeft als een van de weinigen een bakstenen brandmuur, doorlopend over beide verdiepingen. Deze muur benadrukt het historisch karakter en loopt ook op het terras door waarmee extra privacy geboden wordt.
Het terras op het zuiden is erg ruim en zeer geschikt om te loungen, te eten en te zonnen. Door de brandmuur kun je al heel vroeg in het jaar, uit de wind, buiten zitten. Een heerlijke plek!
Omdat we hier bewust lang wilden blijven wonen, hebben we regelmatig verbeteringen aan het appartement aangebracht. De elektrisch bedienbare zonwering voor de pui van het terras houdt het op de vierde verdieping lekker koel, ook bij warme zonnige dagen. De originele keuken is later uitgebreid met een grote kastenwand en voorzien van nieuwe inbouwapparatuur. Begin dit jaar is de badkamer aangepakt waarbij een inloopdouche is geplaatst en de wanden en vloer nieuw zijn betegeld.”
De informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Alle verstrekte informatie moet beschouwd worden als een uitnodiging tot het doen van een bod of om in onderhandeling te treden. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.
De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 525,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,000
- Status
- Available
- VVE (Owners Association) contribution
- € 248.94 per month
Construction
- Type apartment
- Maisonnette (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1996
- Specific
- Monumental building
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 105 m²
- Exterior space attached to the building
- 22 m²
- External storage space
- 6 m²
- Volume in cubic meters
- 367 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Double sink and walk-in shower
- Number of stories
- 2 stories
- Located at
- 3rd floor
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired, in ownership
Cadastral data
- ROTTERDAM Q 5877
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
- ROTTERDAM Q 5878
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Parking
- Type of parking facilities
- Parking garage
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 248.94 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
Popularity
2,845x
Viewed
44x
Saved
22-10-2025
On Funda
Neighborhood

Kop van Zuid - Entrepot
Rotterdam- Residents
- 8,945
- Family with children
- 32%
- Avg. asking price / m²
- € 4,636
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





