Sold
Oudedijk 255-B023061 AJ RotterdamKralingen West
€ 520,000 k.k.
- 110 m²living area
- 4bedrooms
- Cenergy label
Sales history
- Listed since
- May 22, 2025
- Date of sale
- June 14, 2025
- Term
- 3 weeks
Description
Leef royaal in het bruisende hart van Kralingen – karaktervol dubbel bovenhuis mét kamerverhuurvergunning (4 pers.) op de hoek van de Oudedijk en de Jericholaan.
Stel je een late vrijdagmiddag voor. De zon zakt langzaam weg achter de statige bomen van de Jericholaan terwijl jij op het balkon zit met een goed glas wijn. Beneden klinken vriendelijke stemmen van buurtbewoners die nog even langs Jordy’s Bakery lopen voor vers brood. Binnen ruikt het naar een zelfgemaakte curry; je partner/huisgenoot schuift pannen over het fornuis en een vriend belt aan voor een spontaan etentje. Dit bovenhuis – gebouwd rond 1902, vol authentieke details én moderne gemakken – vormt het decor voor precies zulke momenten.
Samen wonen, werken en genieten
Tweede verdieping – de leefetage:
Via het originele trappenhuis betreed je een lichte hal met handige inbouwkasten voor jassen, boodschappen en sportspullen.
De doorzon-living (ca. 5,65 × 3,35 m) heeft hoge ramen, houten vloeren en openslaande deuren naar het zuidwest-balkon: jouw zonnige ontbijthoek in het weekend en borrelplek na een drukke werkdag.
De open keuken staat in directe verbinding met de woonkamer – ideaal voor lange diners of een snelle pasta voordat je de stad in gaat.
Op deze verdieping liggen twee slaapkamers: perfect als thuiskantoor, logeerkamer of hobby-studio.
Derde verdieping – loftgevoel & privacy:
Onder de robuuste balken overheerst een verrassend ruimtelijk gevoel: de grote slaapkamer vòòrin (ca. 5,60 × 5,15 m) biedt plaats aan zowel een kingsize bed als een thuiskantoor.
Aan de stille achterzijde ligt nog een royale slaapkamer (ca. 5,15 × 3,90 m) – fijn als mastersuite of kinderkamer.
De badkamer (ca. 3,00 × 3,35 m) voelt als een mini-spa dankzij ligbad, aparte douche, dubbele wastafel en – handig als er bezoek logeert – een extra urinoir.
(Met in totaal vijf kamers heb je alle vrijheid: ruimte voor gasten, een fitnessruimte of juist een extra werkkamer voor twee remote-workers.)
De buurt – stadse energie, groene rust:
- Kralingse Bos & Plas op vijf fietsminuten voor hardlopen, watersport of picknick.
- Supermarkt, bakker, koffiezaken en restaurants praktisch voor de deur.
- Perfect bereikbaar: tram 7 op 2 minuten lopen, metro Gerdesiaweg op 6 minuten; in minder dan 10 minuten fiets je naar de binnenstad.
- Uitvalswegen A16/A20 snel bereikbaar voor wie buiten Rotterdam werkt.
Praktische pluspunten:
- Circa 110 m² woonoppervlak | 409 m³ inhoud.
- Energielabel C – comfortabel en betaalbaar in gebruik.
- Eigen grond – dus geen erfpacht.
- Kamerverhuurvergunning voor 4 personen – handig als je (tijdelijk) een kamer wilt verhuren, of logees langer wilt laten blijven.
- Geen actieve VvE (slechts één eigenaar in het pand) – maximale vrijheid over toekomstig onderhoud en indeling.
- “Nooit-bewoond”-clausule
- Bouwjaar 1902 – hoge plafonds, karaktervolle balken en houten vloeren.
Voor wie is dit huis?
Voor jonge stellen die ruimte zoeken om te groeien, voor professionals die een inspirerend thuiskantoor willen, voor vrienden die samen de stad willen beleven – of voor wie gewoon droomt van een karaktervol huis met álles op loopafstand én de optie om (een deel van) de woning te verhuren.
Kom langs, proef de sfeer en ontdek hoe snel dit huis jouw verhaal kan worden.
Oudedijk: De naam Oudedijk werd al gebruikt voor 1851 en verwijst naar de oude dijk in de polders van Kralingen. De dijk vormde een belangrijke waterkering en verbindingsweg binnen het historische polderlandschap van Kralingen.
Wij zijn de makelaar van verkoper. Wij adviseren u uw eigen makelaar mee te nemen voor uw belangenbehartiging bij de aankoop van uw toekomstig huis!
Deze informatie is geheel vrijblijvend en uitsluitend bedoeld als uitnodiging tot het doen van een aanbod. Er kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 520,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,727
- Status
- Sold
Construction
- Type apartment
- Upstairs apartment (double upstairs apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1902
- Type of roof
- Hipped roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 110 m²
- Exterior space attached to the building
- 1 m²
- Volume in cubic meters
- 409 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Double sink, bath, toilet, and urinal
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation and passive ventilation system
- Located at
- 2nd floor
Energy
- Energy label
- C
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Combi ( combination boiler, in ownership)
Cadastral data
- ROTTERDAM G 6158
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district and unobstructed view
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and public parking
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- No
- Annual meeting
- No
- Periodic contribution
- No
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
Popularity
2,426x
Viewed
61x
Saved
22-5-2025
On Funda
Neighborhood

Kralingen West
Rotterdam- Residents
- 15,925
- Family with children
- 20%
- Avg. asking price / m²
- € 5,204
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




