Tukseweg 848331 LE SteenwijkTorenlanden
€ 699,000 k.k.
- 199 m²living area
- 564 m²plot size
- 5bedrooms
- Denergy label
Eye-catcherKarakter van toen, comfort van nu aan de rand van het centrum
Description
Karakter van toen, comfort van nu
Een rieten kap, glas-in-lood, paneeldeuren en kamer-en-suite: deze vrijstaande jaren-30-villa heeft veel van haar oorspronkelijke karakter behouden en combineert dat met de ruimte en het comfort van nu.
Met vijf slaapkamers, twee badkamers, een aparte werk-/studeerkamer en meerdere leefruimtes is het een royaal familiehuis. De woning staat op een perceel van 564 m², op loop- en fietsafstand van het centrum van Steenwijk.
Een huis met sfeer en ruimte
De ruime entree laat meteen zien dat de oorspronkelijke sfeer van het huis mooi bewaard is gebleven. De karakteristieke bordestrap springt direct in het oog en vanuit de hal bereik je de verschillende leefruimtes.
Aan de voorzijde ligt de zitkamer met gashaard. Via de originele suitedeuren bereik je de eetkamer en aansluitend de lichte serre/tuinkamer met zicht op de tuin. De ruimtes kunnen afzonderlijk worden gebruikt, maar staan ook mooi met elkaar in verbinding.
De moderne keuken sluit direct aan op de eetkamer en is voorzien van een vijfpits gaskookplaat, afzuigkap, oven, combi-oven/magnetron, koelkast en vaatwasser. Vanuit de keuken bereik je de provisiekelder met stahoogte en de bijkeuken met extra kastruimte, witgoedaansluitingen en een keukenblok met inbouwvriezer.
Aan de voorzijde ligt nog een ‘aparte kamer’. Ideaal als werk-/studeerkamer, maar ook een fijne plek voor een bibliotheek, speelkamer of rustige leesplek.
De bordestrap leidt naar de eerste verdieping met drie slaapkamers. De hoofdslaapkamer beschikt over een inloopkast, een inbouwkast, airconditioning en toegang tot de overdekte loggia. Ook de grootste van de twee andere slaapkamers is voorzien van airconditioning.
Op deze verdieping bevinden zich daarnaast de badkamer met ligbad, stoomdouche, dubbele wastafel en vloerverwarming en een separaat toilet.
Via een vaste trap bereik je de tweede verdieping. Hier zijn nog twee slaapkamers, veel praktische bergruimte en een tweede badkamer met douche, wastafel, toilet en vloerverwarming.
En dan de tuin
Die is groen, ruim en besloten, met verschillende plekken rondom het huis om buiten te zitten.
Hoewel de achtertuin op het noorden ligt, is er door de ruime opzet op verschillende momenten van de dag volop zon te vinden. In de zomer drink je ’s ochtends koffie in de zon op het terras direct achter het huis. Aan het einde van de dag valt de avondzon de veranda binnen, een fijne plek om samen te eten en op lange zomeravonden nog lang buiten te blijven zitten.
De halfvrijstaande garage en dubbele houten berging bieden daarnaast volop ruimte voor fietsen, tuingereedschap en andere spullen.
Stad, natuur en water dichtbij
Ook de omgeving heeft veel te bieden. Het centrum van Steenwijk met winkels, horeca, theater, scholen en het NS-intercitystation ligt op loop- en fietsafstand. Om de hoek ligt Park Rams Woerthe, een groen stadspark, en ook de jachthaven aan het Steenwijkerdiep is dichtbij.
Voor natuur hoef je de stad evenmin ver uit. De Woldberg, landgoed De Eese en Nationaal Park Weerribben-Wieden liggen in de omgeving, met volop mogelijkheden om te wandelen, fietsen of het water op te gaan.
Via de A32 zijn onder andere Meppel, Zwolle, Heerenveen en Leeuwarden goed bereikbaar. De Randstad ligt op circa anderhalf uur rijden.
In het kort
• Vrijstaande rietgedekte jaren-30-villa
• Perceel van 564 m²
• Vijf slaapkamers en twee badkamers
• Werk-/studeerkamer op de begane grond
• Kamer-en-suite, glas-in-lood en paneeldeuren
• Moderne open keuken
• Serre/tuinkamer
• Provisiekelder met stahoogte en bijkeuken
• Airconditioning op twee slaapkamers
• 11 zonnepanelen
• Overdekte loggia
• Halfvrijstaande garage en dubbele houten berging
• Groene, besloten tuin met veranda
• Centrum, Park Rams Woerthe en NS-intercitystation dichtbij
Een karaktervolle jaren-30-villa met alle ruimte om prettig te wonen en te leven. Met het centrum dichtbij en rust, natuur en water binnen handbereik.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 699,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,513
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1932
- Specific
- Listed building (national monument)
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles and cane
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 199 m²
- Other space inside the building
- 12 m²
- Exterior space attached to the building
- 9 m²
- External storage space
- 32 m²
- Plot size
- 564 m²
- Volume in cubic meters
- 770 m³
Layout
- Number of rooms
- 9 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Double sink, walk-in shower, bath, steam cabin, underfloor heating, 2 washstands, shower, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Air conditioning, skylight, optical fibre, mechanical ventilation, passive ventilation system, flue, TV via cable, and solar panels
Energy
- Energy label
- D
- Insulation
- Roof insulation, partly double glazed, mostly double glazed, floor insulation and secondary glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Xtreme 36 CW5 (gas-fired combination boiler from 2025, in ownership)
Cadastral data
- STEENWIJK E 4245
- Cadastral map
- Area
- 564 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside busy road and in centre
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden, side garden and sun terrace
- Back garden
- 162 m² (18.00 metre deep and 9.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the north with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Insulation
- No insulation
Garage
- Type of garage
- Parking place and detached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
- Insulation
- No insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
2,832x
Viewed
72x
Saved
14-8-2026
On Funda
Neighborhood

Torenlanden
Steenwijk- Residents
- 1,035
- Family with children
- 24%
- Avg. asking price / m²
- € 3,421
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



