Sold
Schenkeldijk 153291 EN StrijenStrijen Woonkern
€ 275,000 k.k.
- 75 m²living area
- 154 m²plot size
- 3bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- September 3, 2025
- Date of sale
- September 17, 2025
- Term
- 14 days
Description
Het huis van (o)ma
Oma stamde nog uit de tijd dat de meeste meisjes naar de huishoudschool gingen, na het voltooien van de lagere school (overigens zat dat er zelfs niet in voor oma de schoolcarrière eindigde na groep 8, dat heette destijds nog ‘de 6e klas’). De gezinnen waren destijds beduidend groter dan tegenwoordig gebruikelijk is. En de dochters moesten moeders helpen in huis. Een betere leerschool dan moeders was er niet.
Wanneer je bij 'deze generatie' spontaan op bezoek kwam (uiteraard via de achterdeur), dan was je altijd welkom en het was er ook altijd brandschoon en netjes.
Wanneer jullie naar de foto's kijken dan zie je geen luxe, daar gaf die generatie niet of nauwelijks om, maar wel een uitstekend en liefdevol verzorgd huis, waar de schoon- en netheid van de foto's afspat. En als er al iets veranderd werd, dan gebeurde dat met de inzet van de lokale ambachtslieden, die gebruik maakten van eersteklas materialen.
Ik zal de laatste zijn die zal aanbevelen dat we weer terug moeten naar die tijd, maar zal de eerste zijn om te verkondigen hoe blij ik ben, wanneer ik een woning mag verkopen die met zoveel zorg en liefde is bewoond en onderhouden.
Deze leuke - in 1905 gebouwde - 2/1-kap dijkwoning is gelegen in de dorpskern van Strijen, op 150 meter van de bakker en de slager en 200 meter van de groenteboer en 'het horecaplein' rond de Kaai en de haven. Wanneer het zonnetje zich even laat zien, dan zitten de terrassen vol. En de slijterij en de supermarkten (LIDL EN AH), daar moet u misschien wel 300 meter voor lopen. Alles binnen handbereik.
Aan de achterzijde bevindt zich de grote en behoorlijk vlakke tuin, waarin u altijd een plekje in de zon en schaduw kunt vinden. En er is voldoende ruimte om een mooie schuur/overkapping te bouwen, wellicht zelfs met een buitenkeuken. Mocht u carnivoor zijn, dan hoeft u dus niet ver te lopen, voor een stukje topvlees voor op de barbecue.
De gebruiksoppervlakte wonen is 75 m², de bruto inhoud 264 m³ en de totale perceelgrootte is 154 m².
De indeling is als volgt: entree, hal met trapopgang en toegang tot de gezellige woonkamer (467 x 441) en de aangebouwde keuken, (489 x 300) met hoek inbouwkeuken, portaal met loopdeur naar de tuin, toilet en de badkamer (200 x 159), met douchegelegenheid, wastafel, c.v.-opstelling (Vaillant HR combiketel 2008) en aansluiting en afvoer voor de wasautomaat.
Op de verdieping is de indeling als volgt: overloop en 3 slaapkamers (1 behoorlijke van 339 x 254 en 2 kleinere, zie de plattegronden).
De woning is voorzien van een Energielabel E. In 2022 werd de spouwmuur nageïsoleerd (en ook gereinigd en opnieuw gevoegd) De hardhouten kozijnen zijn (op de buitendeuren na) voorzien van dubbele beglazing. Het buitenschilderwerk werd eveneens in 2022 uitgevoerd.
Deze woning is ideaal, voor de starter op de woningmarkt, maar ook de man/vrouw (met max. 1 kind) die na een relatiebreuk een plekje voor zichzelf zoekt. En ... niet te vergeten de grote groep mensen die op zoek is 'naar een huisje met een tuintje', zoals je zo vaak leest op wensenlijstjes.
Hoe dan ook, ik ben er van overtuigd dat we op korte termijn iemand heel blij gaan maken met deze o zo leuke woning!
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 275,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,667
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, double house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1905
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
- Quality marks
- Energie Prestatie Advies
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 75 m²
- Plot size
- 154 m²
- Volume in cubic meters
- 264 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and sink
- Number of stories
- 2 stories
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Mostly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Vaillant (gas-fired combination boiler from 2008, in ownership)
Cadastral data
- STRIJEN N 4679
- Cadastral map
- Area
- 154 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre and open location
- Garden
- Back garden
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Popularity
5,476x
Viewed
55x
Saved
3-9-2025
On Funda
Neighborhood

Strijen Woonkern
Strijen- Residents
- 7,035
- Family with children
- 34%
- Avg. asking price / m²
- € 3,681
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




