New
De Achte 38493 MB TerherneTerherne
€ 895,000 k.k.
- 102 m²living area
- 715 m²plot size
- 3bedrooms
- Denergy label
Description
Wonen aan het water met een vrij uitzicht over de Terhernster Poelen; voor velen een droom, hier wordt het werkelijkheid.
Aan de rand van het geliefde watersportdorp Terherne, in de gewilde woonwijk De Achte, staat deze goed onderhouden vrijstaande woning op een unieke locatie. Het bijzondere aan De Achte 3 is de dubbele bestemming: zowel permanente als recreatieve bewoning is toegestaan. Of u nu op zoek bent naar een comfortabele woning voor dagelijks gebruik of een tweede verblijf in het hart van het Friese Merengebied, op deze plek ervaart u iedere dag het ultieme vakantiegevoel.
De woning, gebouwd in 1969, ligt beschut op een royaal hoekperceel van maar liefst 715 m² aan de Terhernster Poel met een prachtig vrij uitzicht over het water en de omliggende landerijen. Hierdoor profiteert u van het beste van twee werelden: een fenomenaal uitzicht, optimale privacy én een uitstekende zonnestand. In de fraai aangelegde tuin vindt u op ieder moment van de dag een plek in de zon of juist in de schaduw. De tuin is voorzien van een sproei-installatie.
Voor watersportliefhebbers is dit een waar paradijs. Dankzij de royale kade rondom het perceel zijn er volop mogelijkheden voor het aanmeren van meerdere boten, een prachtige uitvalsbasis voor mooie vaartochten over de Friese Meren.
INDELING:
Begane grond: Via de entree en hal bereikt u de lichte woonkamer. Dankzij de uitbouw aan de waterzijde, gerealiseerd in 2008, geniet u hier optimaal van het schitterende uitzicht. Vanuit zowel de woonkamer als het zonnige terras kijkt u uit over het water en het weidse Friese landschap. De halfopen keuken (eveneens geïnstalleerd in 2008) is uitgevoerd in een praktische U-opstelling en voorzien van diverse inbouwapparatuur.
Verder bevinden zich op de begane grond een complete badkamer met ligbad, douche, toilet, wastafel en handdoekradiator, een slaapkamer van circa 10 m² met wastafelmeubel en een royale bijkeuken met witgoedaansluitingen. De aanwezigheid van een slaapkamer en badkamer op de begane grond maakt de woning tevens geschikt voor levensloopbestendig wonen. Vanuit de hal is bovendien de aangebouwde garage/berging bereikbaar.
Naast de garage bevindt zich een in 2008 gerealiseerde, onderheide en geïsoleerde carport/overkapping van maar liefst 32 m². Een ideale ruimte voor auto's, boten of andere hobby- en opslagdoeleinden.
Verdieping:
Op de verdieping bevinden zich een overloop met cv-opstelling (Nefit, 2015) en twee royale slaapkamers met voldoende ruimte voor meerdere slaapplaatsen.
De woning verkeert in een verzorgde staat van onderhoud. In 2015 zijn nieuwe dakpannen geplaatst en is het dak geïsoleerd. Daarnaast is de woning voorzien van dubbele beglazing. De walbeschoeiing en aanlegsteigers zijn in 2009 vernieuwd.
De Achte 3 is zo'n plek die zelden beschikbaar komt, waar rust, ruimte, water en vrijheid samenkomen. Een unieke kans voor liefhebbers van wonen en recreëren op een van de mooiste locaties van Friesland.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 895,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 8,775
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1969
- Specific
- With carpets and curtains
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 102 m²
- Other space inside the building
- 12 m²
- Exterior space attached to the building
- 32 m²
- Plot size
- 715 m²
- Volume in cubic meters
- 391 m³
Layout
- Number of rooms
- 4 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Outdoor awning
Energy
- Energy label
- D
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit ( combination boiler from 2015, in ownership)
Cadastral data
- TERHORNE A 1569
- Cadastral map
- Area
- 715 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, along waterway, alongside waterfront, sheltered location and unobstructed view
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, side garden and sun terrace
- Side garden
- 250 m² (25.00 metre deep and 10.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the south
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage and carport
- Capacity
- 3 cars
- Insulation
- Roof insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Popularity
0x
Viewed
0x
Saved
18-6-2026
On Funda
Neighborhood

Terherne
Terherne- Residents
- 710
- Family with children
- 21%
- Avg. asking price / m²
- € 5,395
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



