Sold
Eikstraat 125038 MP TilburgBomenbuurt Midden
€ 395,000 k.k.
- 141 m²living area
- 278 m²plot size
- 4bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- February 4, 2025
- Date of sale
- March 1, 2025
- Term
- 3 weeks
Description
Eikstraat 12 Tilburg
Karakteristieke zeer ruime jaren-30 tussenwoning in de gewilde Bomenbuurt in Tilburg met diepe achtertuin op het oosten. Deze woning is voorzien van een ruime woonkamer met open haard, een woonkeuken, bijkeuken, serre/tuinkamer, 4 slaapkamers en een badkamer op de 1e verdieping.
De woning ligt binnen de Ringbanen en gunstig ten opzichte van het NS-station, het Spoorpark, het centrum, het Kromhoutpark en de uitvalswegen naar Eindhoven, Den Bosch, Breda en Waalwijk. Kijkt u richting Bredaseweg door de straat dan ziet u sterrenrestaurant Monarh, kijkt u links dan ziet u Van Orsouw één van de beste viswinkels in Tilburg. Maar ook Friethuys Karakter en Restaurant Korenbloem Borrel, Bites & Food, beide met gezellig terras, zitten vlakbij.
Bouwjaar woonhuis: 1936;
Perceeloppervlakte: ca. 278 m²;
Woonoppervlakte: ca. 152 m² (bruto 216 m²);
Inhoud woonhuis: ca. 557 m³.
INDELING:
Begane grond: Via de hal met garderobe, meterkast en trapopgang naar de 1e verdieping komt u in de woonkamer. De woonkamer beschikt over een klassieke plavuizen vloer en een robuuste schouw met open haard. Het raam aan de voorzijde is voorzien van dubbel glas. Eén muur heeft grof granol en de andere muur is van metselwerk dat wit geschilderd is. De woonkamer meet 8.16 x 3.52 en is daarmee ca. 29 m² groot.
In de aanbouw bevindt zich de woonkeuken. Deze meet 3.47 x 2.69 en is daarmee ca. 11 m² groot. Er is een aanrechtblok met 4 onderkasten en een spoelbak. Verder heeft de keuken geen apparatuur. In het plafond zitten inbouwspots en een lichttube voor extra daglichttoetreding. In de keuken zitten halfhoog authentieke blauwe wandtegeltjes. De woonkeuken biedt voldoende ruimte om een gezellige ontbijttafel te plaatsen.
Via de keuken kunt u de kelder bestreden. De kelder meet 2.76 x 1.86 en is daarmee ca. 5 m² er zijn legplanken aanwezig en de kelder is droog.
Vervolgens komt u in de bijkeuken. Deze is ca. 8 m² groot. Hier bevindt zich de C.V.-ketel en de aansluiting voor de wasmachine. Via de bijkeuken is er toegang tot het separate toilet, de serre/tuinkamer van ca. 11 m² en de tuin. De tuinkamer heeft een schuifpui naar de tuin en ook nog een loopdeur. Ook hier is een lichtkoepel aanwezig.
De lengte die dit huis heeft, zal u verbazen als u vanuit de tuinkamer via bijkeuken en keuken naar de hal en voordeur kijkt, echt enorm!
Deze woning is gebouwd in 1936 en kan naar eigen smaak en inzicht worden gemoderniseerd, waarbij u het zo gek kunt maken als u zelf wil: alleen witten en schilderen of uitbouwen, muren doorbreken zodat de keuken bij de woonkamer betrokken kan worden en er ruimte komt voor een mooi kookeiland.
BUITEN:
Links van de woning is een overbouwde poort. Hierdoor kunnen de buren van huisnummer 10 en u (nr. 12) achterom naar de tuin. De diepe achtertuin is voorzien van een gazon en er staan hoge coniferen. De diepte van de tuin varieert tussen 24 en 13 meter.
1e VERDIEPING:
Via de mooie trap met bijpassende leuningen komt u op de overloop met 3 slaapkamers. De ouderslaapkamer bevindt zich aan de voorzijde en meet 3.75 x 3.98 en is daar ca. 15 m² groot. Deze kamer heeft een 2-deurs vaste kast. De naast gelegen 2e slaapkamer (voorzijde) meet 2.51 x 2.62 en is daar ca. 7 m² groot. De 3e slaapkamer is aan de achterzijde gelegen: meet 3.71 x 3.51, is daarmee 13 m² groot. Deze slaapkamer heeft een wastafel met meubel en ook een vaste kast. Alle slaapkamers en overloop zijn voorzien van fraaie houten paneeldeuren, vloerbedekking, deels gestucte wanden, deels wanden met panelen of behang.
De badkamer is in 2010 gemoderniseerd en heeft formaat 2.48 x 1.88 en is daarmee ca. 5 m² groot. Er is een douchecabine aanwezig, een dubbele wastafel met meubel, een spiegelkast, een wandcloset en een designradiator. De badkamer is uitgevoerd met beige wand- en vloertegels. In de badkamer bevindt zich de deur naar het platte dak boven de keuken.
2e VERDIEPING:
Via de 2e vaste trap bereikt u de zolder. Allereerst is er een ruime voorzolder met toegang tot een flinke bergruimte. Vervolgens zijn er 2 deuren die toegang geven tot de slaapkamer(s). Aan de voorzijde is een kleine dakkapel aanwezig. Hier meet de slaapkamer 4.13 x gem. 2.54 en is daarmee ca. 10 m² groot. In deze slaapkamer is een vaste kast aanwezig. Er is een doorgang naar de 2e kamer aan de achterzijde. Door hier een wand te plaatsen, zou je weer 2 kamers kunnen maken. Deze kamer meet 3.15 x 1.95 en is ca. 6 m² groot. Hier is een klein dakraam aanwezig. Totaal voor 1 slaapkamer ca. 17 m². Zowel de voorzolder als de kamer(s) zijn uitgetimmerd met schrootjes en hebben wanden met behang.
Kortom: een ruime woning met veel potentie! Wonen in Tilburg-Centrum met op loopafstand belangrijke voorzieningen zoals een basisschool en kinderopvang, middelbare scholen St. Odulphus en Theresialyceum, Tilburg University, winkelcentra en sportclubs. Binnen enkele minuten loop je naar het stadscentrum met het nieuwe Stadsforum of het Spoorpark. En met de fiets ben je zo in het gezellige Piushaven-gebied of om te wandelen of sporten bij Stadsbos 013 of de Oude Warande.
ALGEMEEN:
- Ruime woning met veel potentie;
- 4 slaapkamers;
- Lichte badkamer op 1e verdieping;
- Woonkamer en woonkeuken van totaal ca. 40 m²;
- NEN 2580 meetrapport aanwezig;
- Aanvaarding in overleg.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 395,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,801
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1936
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 141 m²
- Other space inside the building
- 16 m²
- Exterior space attached to the building
- 8 m²
- Plot size
- 278 m²
- Volume in cubic meters
- 557 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, and toilet
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Passive ventilation system, flue, sliding door, and TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Quinta 25 (gas-fired combination boiler from 2003, in ownership)
Cadastral data
- TILBURG P 3927
- Cadastral map
- Area
- 278 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in centre and in residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 107 m² (18.50 metre deep and 5.76 metre wide)
- Garden location
- Located at the east with rear access
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and public parking
Popularity
5,920x
Viewed
75x
Saved
4-2-2025
On Funda
Neighborhood

Bomenbuurt Midden
Tilburg- Residents
- 2,460
- Family with children
- 17%
- Avg. asking price / m²
- € 3,830
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




