New
Lanciersstraat 115017 CR TilburgHoogvenne West
€ 895,000 k.k.
- 285 m²living area
- 347 m²plot size
- 6bedrooms
- Benergy label
Description
Soms komt er een huis voorbij dat zich niet helemaal aan de regels houdt......
Een woonkamer? Natuurlijk.
Een keuken? Uiteraard.
Slaapkamers en badkamers? Ook geregeld en jawel, zowel op de begane grond als op de verdieping(en).
Maar wat als je daarnaast óók nog twee volledig ingerichte B&B-kamers hebt, allebei met een eigen badkamer en airco én achter de B&B-kamers ook nog eens een grote multifunctionele ruimte, te gebruiken als atelier c.q. werkplaats?
Precies! Dan hebben we het niet over zomaar een woning. We hebben het over een kans die je wellicht altijd al gezocht hebt, maar nog niet gevonden.
Welkom aan de Lanciersstraat 11 in Tilburg. Een historisch pand uit 1913 midden in de binnenstad van Tilburg, op wandelafstand van zowel de bruisende Piushaven als de Korte Heuvel. Een pand dat van top tot teen is verbouwd en daardoor nu volledig aansluit bij een moderne manier van wonen, waarbij werkelijk overal over is nagedacht en over een energielabel B beschikt.
Luxe, sfeer, kwaliteit en smaak komen hier op een manier samen die je niet vaak tegenkomt. En dan zeggen we het maar gewoon: je kunt hier gerust binnenkomen met de gedachte “ik ga even kijken”, maar de kans is groot dat je een tijdje later nog steeds rondloopt.
Want dit is zo’n pand waar je steeds weer iets nieuws ontdekt.
De woning zelf is tot in de puntjes afgewerkt en met bijzonder veel gevoel voor stijl ingericht. Geen verzameling van losse keuzes, maar een geheel dat klopt. Warm waar het warm mag zijn, luxe waar het luxe moet zijn en verrassend zonder dat het een circus wordt. Gewoon heel goed gedaan.
Wat maakt dit object dan nog meer zo interessant?
Zoals gezegd bevinden zich, direct naast de woning en inpandig bereikbaar, twee volledig ingerichte kamers die momenteel als B&B worden gebruikt. Beide beschikken over een eigen badkamer en hebben een eigen voordeur naar de straat. Ideaal voor gasten, mantelzorg, familie of B&B. Voortzetting van de huidige goedlopende B&B ’t Lanciershuys is hierbij mogelijk ( en benodigdheden t.b.v. de B&B zijn hierbij ter overname bespreekbaar.
Maar misschien is juist dát wel het mooiste van Lanciersstraat 11: je hoeft er helemaal geen B&B van te maken.
De mogelijkheden liggen hier bepaald niet op één plankje.
Denk bijvoorbeeld aan:
- een fijne plek voor een samengesteld gezin, waarbij iedereen nét iets meer ruimte en privacy heeft;
- kinderen die langer thuis wonen en bijna een eigen appartementje willen. Bijna hè, want de was doen ze waarschijnlijk nog steeds bij jou;
- een groot gezin waarbij extra slaapkamers en badkamers geen overbodige luxe zijn;
- mantelzorg of inwoning, met de mogelijkheid om dicht bij elkaar te wonen en toch ieder een eigen plek te hebben;
- een praktijk, kantoor of werkruimte aan huis, afhankelijk van de gewenste invulling en geldende regelgeving;
- ruimte voor familie en vrienden die mogen blijven slapen zonder dat jij zelf op de bank hoeft;
- of gewoon: twee fantastische extra kamers waar je nog alle kanten mee op kunt.
En alsof dat nog niet genoeg is, beschikt het pand ook over een grote multifunctionele ruimte aan de achterzijde met eigen ingang via de achterom en ook inpandig bereikbaar. Een heerlijke ruimte voor wie creatief bezig wil zijn, een atelier aan huis wil hebben met prachtig licht, vanuit huis werkt, veel hobbyspullen heeft verzameld, een yoga of repetitieruimte zoekt, kookworkshops wil geven of gewoon altijd heeft gedacht: “Wat zou ik toch eens doen met zo’n enorme extra ruimte?”
Nou, hier kun je het eindelijk uitzoeken.
KENMERKEN:
- De woning is oorspronkelijk gebouwd in 1913 als een winkel met woonhuis.
- In 2016 is het geheel volledig verbouwd en aangepast aan de huidige woonnormen.
- De woonoppervlakte bedraagt maar liefst 285 m², wat neerkomt op een zeer schappelijke m² prijs van ca. € 3100,- (conform op locatie ingemeten NEN 2580 meetrapport)*.
- Het atelier heeft een grootte van ca. 75 m² en de onderliggende kelder is ruim 28 m² groot (conform op locatie ingemeten NEN 2580 meetrapport)*.
- De inhoud van het object is 1331 m³ (conform op locatie ingemeten NEN 2580 meetrapport)*.
- Perceeloppervlakte bedraagt in totaal 347 m².
- Het pand beschikt over 2 CV-ketels: één CV combi voor het woonhuis en één CV-combi voor de B&B kamers en atelier, beide uit 2015. Begane grond van het woonhuis is volledig v.v. vloerverwarming.
- Verkopers verbruiken per jaar slechts 800 m³ aan gas.
- Elektra bedraagt per maand slechts € 14,- door de aanwezigheid van maar liefst 26 zonnepanelen, geplaatst in 2023.
- Het geheel is v.v. vloerisolatie, nagenoeg volledig v.v. muurisolatie en volledige dakisolatie
- Kozijnwerk is vernieuwd en volledig v.v. dubbel glas.
- Slaapkamer op de begane grond en de 2 B&B kamers zijn v.v. airco's voor zowel koelen als verwarmen.
- Platte daken zijn eveneens tijdens de renovatie vernieuwd en uitgevoerd in EPDM.
- Het energielabel is een B label en is geldig tot 2 december 2035.
INDELING:
BEGANE GROND:
WOONHUIS
Vanaf de straatzijde is de entree van de woning te bereiken alsmede de directe toegang tot de B&B kamers.
In de ruime gang met de fraaie bordestrap naar de 1e verdieping, is aan de linkerzijde de toegang tot de keuken en aan de rechterzijde toegang tot een 2e hal / gang naar het atelier en de B&B kamers.
Onder de bordestrap is het moderne, deels betegelde toilet geplaatst met hier een wandcloset en fonteinmeubel. Net voor de trap is een garderobenis gemaakt.
Vanuit de gang aan de linkerzijde is dus direct de eetkamer annex woonkeuken te bereiken. De eetkamer is aan de straatzijde, de keukenopstelling scheidt de eetkamer van de zitkamer aan de achterzijde.
De keuken heeft een strakke, tijdloze hoekopstelling in 2 delen en met bareiland is volledig v.v. Siemens apparaten. In de keuken zijn de volgende apparaten geïntegreerd: vaatwasser, plafondafzuiging, koelkast, inductie kookplaat en hete lucht oven met stoomfunctie en magnetron. De koelkastdeur en het deurtje met de afvalemmers onder de gootsteen is voorzien van luxe ‘open assist’ bediening (push to open)
Na de keuken is er toegang tot de zeer sfeervolle zitkamer. Openslaande tuindeuren geven toegang tot de tot tuin, een dik Geurts houtkachel zorgt mede voor de verwarming en een riante lichtstraat geeft het nodige daglicht in de ruimte.
Eetkamer, keuken en zitkamer zijn alle afgewerkt met een moderne leisteen vloer (met zonebediende vloerverwarming), pleisterwerk (glad gestucte) en moderne wandpanelen wanden en pleisterwerk plafonds. In de eetkamer is nog een fraaie, voormalige schouw in tact.
In de zitkamer is door hoogteverschil, de lichtstraat en een strakke, houten lamellen afscheiding een natuurlijke afscheiding gemaakt naar een 'bijkeuken' en iets meer naar achter, naar de slaapkamer en aangrenzende badkamer.
De 'bijkeuken'is niet zozeer gelegen bij de keuken, maar is wel een ideale ruimte voor de aansluiting van de wasapparatuur en als bergruimte.
De slaapkamer heeft een vaste kast en een kastenwand en airco. Door de lessenaarskap is er een fraaie plafondhoogte ontstaan. De slaapkamer is afgewerkt met de leistenen vloer, pleisterwerk wanden en pleisterwerk plafond. Vanuit de slaapkamer is direct de aansluitende badkamer te bereiken.
De luxe, perfect afgewerkte badkamer heeft een groot, strak wastafelmeubel met dubbele wasbakken, een gescheiden wandcloset en een riante inloopdouche met grote rainshower, handdouche en geïntegreerde thermostaat kraan en hand- en regendouche bediening. Er is een ingebouwde kast en de badkamer is deels betegeld en voor het overige eveneens glad gestuct.
B&B en ATELIER:
B&B:
Gaan we weer even terug naar de ontvangsthal / gang met aan de rechterzijde dus toegang tot de hal / gang van waaruit de B&B kamers en het atelier / de werkplaats te bereiken zijn. In deze hal is de geheel vernieuwde en uitgebreide meterkast geplaatst.
In privé, ten behoeve van de schoonmaak van de kamers, zijn de B&B kamers vanuit de hal / gang te bereiken. De gasten bereiken de B&B kamers direct vanaf de straatzijde en komen derhalve niet in het privégedeelte.
Kamer 1 heeft een grootte van ca. 15 m² (excl. de eigen badkamer van 3 m²).
Kamer 2 heeft een grootte van ca. 16 m² (excl. de eigen badkamer van 3 m²).
Inpandig is kamer 2 via kamer 1 te bereiken, maar uiteraard afgesloten t.b.v. wederzijdse gasten.
Beide kamers hebben een eigen airco en dus een eigen badkamer. De badkamers zijn v.v. een inloopdouche, wastafelmeubel en wandcloset.
De kamers zijn afgewerkt met pvc vloeren, pleisterwerk en schoonmetselwerk wanden en fraai ornamenten plafond met niveauverschil. Beide kamers hebben vaste kasten.
De B&B kan met het achterliggende atelier samengevoegd worden, zodat er weer één grote ruimte ontstaat. De mogelijkheden zijn derhalve legio.
ATELIER
Achter de kamers ligt het riante atelier cq de multifuctionele ruimte. Tevens direct bereikbaar via de gang.
Deze ruimte, met een klein niveua verschil vanuit de gang, heeft zelfs een riante kelder én een vliering t.b.v. de nodige opslag. Het atelier is dus inpandig te bereiken via de hal of vanaf de buitenzijde via de gang aan de achterzijde van het pand. Deze gang is te bereiken via de Hoogvensestraat.
Het atelier heeft een totale grootte van ca. 75 m² en is ingedeeld met een keukenopstelling met daar de aansluitingen t.b.v. afvoer, water en elektra. Boven de keukenopstelling bevindt zich kastruimte tussen het plafond en het dak van het atelier. Grote dakvensters zorgen hier voor de nodige lichtinval.
Met een opstapje is de werkplaats te bereiken. Midden in de werkplaats ligt de 28 m² grote kelder. De kelder heeft een stahoogte van 193 cm met aan de zijkanten bergingen met een hoogte van 86 cm. In de werkplaats is een kitchenette gerealiseerd als voorraad en benodigdheden voor het ontbijt van de B&B. Vanuit de werkplaats is een open vliering zichtbaar met daar veel bergruimte en de opstelling van de eerste CV-installatie. Lichtinval in de werkplaats komt enerzijds door een grote lichtstraat en anderzijds door de achterpui. Het geheel is geïsoleerd.
Het atelier en het gedeelte van de slaapkamer op de begane grond is aan de buitenzijde afgewerkt met houtlook, kunststof panelen met isolatie.
1e VERDIEPING:
Via de bordestrap is de verdieping te bereiken. De overloop geeft toegang tot de 2e badkamer in het woonhuis, alsmede de 2 slaapkamers op deze verdieping.
De slaapkamers hebben de volgende afmetingen:
kamer 1 aan de voorzijde gelegen (b x l) 302 x 345 cm;
kamer 2 aan de achterzijde gelegen 293 x 403 cm.
De badkamer van 165 x 345 cm, is grotendeels betegeld en compleet met een wandcloset, ligbad / douchecombinatie, een wastafelmeubel en vaste kast onder de trap naar de 2e verdieping.
Beide slaapkamers zijn afgewerkt met vloerbedekking, pleisterwerk wanden en pleisterwerk plafonds. Beide kamers zijn tevens v.v. vaste kasten en de kamer aan de achterzijde geeft tevens toegang tot een reeds beplankt (mogelijk) dakterras (balustrade dient geplaatst te worden).
2e VERDIEPING:
Via een vaste trap is de ruime en recent afgewerkte zolder te bereiken. De zolder heeft een bergkast aan de voorzijde met hier de 2e CV-opstelling, bergingen in de knieschotten aan de voorzijde en hier tevens 2 Velux dakvensters.
Aan de achterzijde is de zolder v.v. een grote dakkapel.
De ruimte is ingedeeld in een ruime kamer en een (studeer-, sport-, berg)nis naast de kamer met daar de voorbereiding voor een wastafel.
Onder de dakkapel is tevens bergruimte in de schuinte van de kap gerealiseerd.
BUITENLEVEN:
De woning heeft aan de voorzijde kleine, sfeervolle groenstrookjes.
Aan de achterzijde geeft een brede gang, via de Hoogvensestraat toegang tot de uitermate sfeervolle en zonrijke stadstuin. In de brede gang is een eigen overkapping gemaakt met daar de opstelling voor de kliko's en eventuele (hout)opslag. Een deel van de gang is eigendom en een deel is van de buren. Enkele buren maken het 'gebruikelijke' en niet zichtbare gebruik van de gang. Naar de straatzijde is de gang afgesloten.
Vauit de gang is de afgesloten stadstuin te bereiken. De tuin is uitermate sfeervol aangelegd met grote tegels, border met planten en struiken en leibomen aan de achterzijde. In de tuin is een verrassend ruime, houten berging gemaakt.
Het atelier / de werkplaats is eveneens via de gang te bereiken.
DIT MOET JE GEWOON ZIEN
Want eerlijk is eerlijk: hoe goed we het ook proberen uit te leggen, sommige panden moet je ervaren.
Je moet door de ruimtes lopen. De afwerking zien. De sfeer voelen. Ontdekken hoe de verschillende delen met elkaar verbonden zijn. En vooral zelf bedenken wat jij hier allemaal mee zou kunnen.
Dus ja, we kunnen hier nog heel lang doorgaan.
Maar misschien is het beter als je gewoon komt kijken.
Lanciersstraat 11 in Tilburg.
Voor wie niet op zoek is naar zomaar een huis.
* De NEN 2580 meetnorm is een eenduidige meetnorm, waarbij met bepaalde richtlijnen rekening gehouden wordt. Zo wordt o.a. een zolder zonder vaste trap of met een lichtoppervlakte (bv dakraam) kleiner dan 0,5 m² niet tot de woonoppervlakte gerekend. Hierdoor kan de woonoppervlakte soms kleiner lijken dan de daadwerkelijke vloeroppervlakte en kleiner lijken dan bij vergelijkbare woningen waar de makelaar de meetnorm niet toe heeft gepast. Ondanks het feit dat de meetnorm verplicht is, hanteren niet alle makelaars consequent de norm. Peeters-Bouckaert Makelaars laat haar woningen inmeten door een erkend bedrijf. Het meetrapport van deze woning is dan ook, indien gewenst, ter inzage.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 895,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,140
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Mansion, linked semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1913
- Specific
- Double occupancy possible
- Type of roof
- Mansard roof covered with slate and roof tiles
- Accessibility
- Accessible for people with a disability and accessible for the elderly
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 285 m²
- Other space inside the building
- 17 m²
- Plot size
- 347 m²
- Volume in cubic meters
- 1,331 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 4 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Double sink, 3 walk-in showers, 4 toilets, underfloor heating, 4 washstands, shower, and bath
- Number of stories
- 2 stories and an attic
- Facilities
- Air conditioning, alarm installation, outdoor awning, skylight, optical fibre, mechanical ventilation, flue, and solar panels
Energy
- Energy label
- B
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler, wood heater and partial floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Tzerra (gas-fired combination boiler from 2015, in ownership)
Cadastral data
- TILBURG M 7512
- Cadastral map
- Area
- 237 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- TILBURG M 8213
- Cadastral map
- Area
- 110 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in centre
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 25 m² (6.00 metre deep and 4.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the west with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Attached wooden storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
Popularity
1,347x
Viewed
51x
Saved
3-9-2026
On Funda
Neighborhood

Hoogvenne West
Tilburg- Residents
- 2,030
- Family with children
- 20%
- Avg. asking price / m²
- € 4,462
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.



