Sold
Le Sage ten Broekstraat 285041 CM TilburgTheresia Midden
€ 495,000 k.k.
- 127 m²living area
- 144 m²plot size
- 4bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- June 17, 2025
- Date of sale
- July 9, 2025
- Term
- 3 weeks
Description
Karakteristieke jaren ’30 eindwoning in de geliefde wijk Theresia – charmant wonen met moderne comfortelementen
In de sfeervolle wijk Theresia, aan een rustige straat met veel authentieke details en karakteristieke gevels, staat deze fraaie jaren ’30 eindwoning te koop. Een woning met een warme uitstraling, doordachte indeling en diverse originele elementen die zijn behouden gebleven, gecombineerd met hedendaags wooncomfort. De ideale woning voor wie de charme van vroeger wil combineren met de gemakken van nu – op een locatie waar levendigheid en rust samenkomen.
Wonen in Theresia – stads, sfeervol en centraal
De wijk Theresia is een van de populairste buurten van Tilburg, geliefd vanwege de jaren ’30 architectuur, de gezellige sfeer en de uitstekende ligging. Je woont hier op korte afstand van het bruisende stadscentrum, NS-station Tilburg en de spoorzone, diverse scholen en winkels, maar ook nabij uitvalswegen richting Eindhoven en Breda. Theresia staat bekend om haar sociale karakter en prettige woonklimaat: een echte stadswijk met een dorps gevoel.
Indeling van de woning
Begane grond
De royale hal is voorzien van een fraaie karakteristieke tegelvloer, glad stucwerk wanden, een glas-in-lood deur met bijpassend zijraam, en biedt toegang tot zowel de keuken als de woonkamer. De trapopgang naar de eerste verdieping bevindt zich eveneens in de hal. De gehele begane grond is voorzien van een geïsoleerde betonvloer (2011/2013) met vloerisolatie en in de woonkamer en keuken comfortabele vloerverwarming.
De woonkamer heeft een klassieke uitstraling met een houten visgraatvloer, een sfeervolle erker aan de voorzijde en een doordachte indeling. Een stijlvolle roomdivider met waterdamp-haard en ingebouwde kast scheidt de zithoek van de eetkamer op elegante wijze.
De keuken bevindt zich aan de achterzijde en heeft twee rechte keukenblokken met dezelfde tegelvloer als in de hal. De opstelling is compleet met 5-pits gasfornuis en grote oven, koelkast, vriezer en een gootsteen. Aansluitend is de praktische bijkeuken bereikbaar, voorzien van betegelde vloer- en wandafwerking, aansluitingen voor wasapparatuur en een separate toiletruimte. Vanuit hier is de achtertuin bereikbaar.
Eerste verdieping
De overloop biedt toegang tot twee slaapkamers, de badkamer en het royale dakterras. De slaapkamers zijn afgewerkt met laminaatvloeren en beschikken over glas-in-loodramen. De badkamer is voorzien van een ligbad, douche, toilet en wastafel. De vaste trap naar de tweede verdieping is eveneens bereikbaar vanaf de overloop.
Tweede verdieping
De zolderverdieping is in 2009 voorzien van twee dakkapellen met kunststof kozijnen, wat resulteerde in een royale slaapkamer aan de achterzijde en een kleine slaapkamer aan de voorzijde, eventueel ook geschikt als thuiswerkplek of hobbyruimte. Op de overloop is de cv-combiketel (Nefit Trendline, 2013) geplaatst; deze is eigendom en in juni 2025 nog onderhouden.
Buitenruimte
De achtertuin ligt op het oosten maar door het ontbreken van directe bebouwing aan de zuidzijde geniet je hier van royale zoninval. De tuin is grotendeels bestraat, voorzien van een boompje, een haagje, een stenen berging en een achterom. De voortuin is groen aangelegd met diverse beplanting en gazon.
Overige bijzonderheden
• De woning is voorzien van isolerende beglazing behalve in de voordeur en het raam daarnaast (enkel glas), dak- en vloerisolatie.
• De woning beschikt over een moderne meterkast en vernieuwde elektrische installatie in 2011/2013
Samengevat
Een charmante en goed onderhouden jaren ’30 eindwoning met karakter en comfort. Perfect voor wie zoekt naar een woning met sfeer, functionaliteit en een fijne ligging in een levendige, centraal gelegen wijk van Tilburg. Kom je de woning ook bekijken?
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 495,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,898
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, corner house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1935
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 127 m²
- Exterior space attached to the building
- 12 m²
- External storage space
- 7 m²
- Plot size
- 144 m²
- Volume in cubic meters
- 451 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Optical fibre, rolldown shutters, and TV via cable
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, mostly double glazed, energy efficient window and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit (gas-fired combination boiler from 2013, in ownership)
Cadastral data
- TILBURG N 13718
- Cadastral map
- Area
- 144 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 46 m² (13.96 metre deep and 5.02 metre wide)
- Garden location
- Located at the east with rear access
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
Popularity
4,918x
Viewed
78x
Saved
17-6-2025
On Funda
Neighborhood

Theresia Midden
Tilburg- Residents
- 2,380
- Family with children
- 19%
- Avg. asking price / m²
- € 4,096
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




