Sold
Jekerstraat 703521 EH UtrechtDichterswijk
€ 639,000 k.k.
- 89 m²living area
- 89 m²plot size
- 3bedrooms
- Eenergy label
Sales history
- Listed since
- March 11, 2025
- Date of sale
- March 26, 2025
- Term
- 2 weeks
Description
Wat een leuke woning met karakter! Gelegen in de gezellige Dichterswijk, op 10 minuten fietsen van het bruisende centrum van Utrecht, vind je deze goed onderhouden jaren '30 tussenwoning met een zonnige achtertuin op het zuidwesten.
Deze woning ademt karakter dankzij de vele originele details, zoals de tegellambrisering in de gang, paneeldeuren en de charmante erker aan de voorzijde. Tegelijkertijd is de woning gemoderniseerd en voorzien van strak gestucte wanden, een moderne badkamer en keuken en een mooie houten vloer in de woonkamer. De woning met ca. 90m2 woonoppervlakte, beschikt over drie ruime slaapkamers en als bonus een zonnige achtertuin met schuur en achterom.
Kortom, een woning die je echt gezien wil hebben!
Locatie
De ligging van deze woning is ideaal! Zowel het Centraal Station als het nieuwe station Vaartsche Rijn liggen op korte fiets- of loopafstand. Via de Moreelsebrug ben je binnen no-time in het hart van de levendige binnenstad van Utrecht. Je hebt een uitstekende verbinding met de A2, A12 en A27 en parkeren kan voor de deur. De Jekerstraat zelf is een brede, groene straat met veel bomen, wat bijdraagt aan het rustige en ruimtelijke gevoel. Voor al je dagelijkse benodigdheden hoef je niet ver te gaan: supermarkten, een bakker, kaas-delicatessenwinkel, scholen, kinderdagopvang en sport- en speelvoorzieningen liggen allemaal op loopafstand. Zin in een gezellig uitje? In de buurt vind je volop leuke hotspots voor een lunch, borrel of diner, zoals aan de Veilinghavenkade, de Croeselaan, Merwedekanaal, Rotsoord en het Ledig Erf. Er is altijd wel iets te beleven!
Indeling
Entree, hal met garderobe, originele tegellambrisering, moderne toiletruimte en trap naar de eerste verdieping. Vanuit de hal toegang tot de lichte woonkamer (ca. 8.0x4.2m) met glad gestucte muren, mooie houten vloer, een erker aan de voorzijde met fraaie glas-in-lood bovenramen en openslaande deuren naar de tuin. Aan de achterzijde vind je de lichte keuken (ca. 3.4x1.8m) met moderne inbouwapparatuur, voldoende kastruimte en een vrijstaand Falcon 5-pits gasfornuis. Ook via de keuken heb je toegang tot de zonnige achtertuin.
De woning is het hele jaar heerlijk leven. In de ochtend is er veel daglicht in de voorkamer. En in de middag ruim licht in de keuken en woonkamer. Hierdoor kan je in de winter heerlijk binnen in de zon zitten. Bij hoogzomer biedt de knikarm zonnenluifel aan de achterzade schaduw, waardoor het binnen aangenaam blijft zonder elektriciteitsverbruik. De buitenruimte is optimaal benut en door prachtige openslaande deur zijn in de zomer je kamer en tuin één. De tuin is onderhoudsvriendelijk, heeft fraai straatsierwerk, is heerlijk groen met diverse planten en struiken en een heuse bananenboom. Vanuit de tuin is er toegang tot een fijne schuur, die volop bergruimte biedt.
Eerste verdieping: overloop met toegang tot twee slaapkamers en de badkamer. De moderne badkamer (ca. 2.7x1.8m) is vernieuwd in 2020. Door een slimme ingreep, de binnenmuur is iets opgeschoven, is er ruimte gecreëerd voor een royaal ligbad met douche aan de zuidzijde van de woning. Hierdoor is de deze badkamer goed te gebruiken door meerdere mensen tegelijk en lig je in de namiddag heerlijk in bad met de zon in je gezicht. Aan de voorzijde van de eerste verdieping bevindt zich een ruime slaapkamer (ca. 3.8x4.2m). Doordat de oude inbouwkasten zijn vervangen door een grote inbouwkast heb je hier maximale opbergruimte. En aan de achterzijde bevindt zich de tweede slaapkamer (ca. 3.6x2.2m).
Tweede verdieping: via een vaste trap toegang tot de tweede verdieping met 2 dakkapellen. Overloop met aan de rechterzijde de weggewerkte opstelplaats voor wasmachine en droger. De overloop (ca. 2.1x4.2m) is ideaal te gebruiken als werkkamer met uitzicht op de achtertuin en de Merwedekanaalzone. Aan de voorzijde vind je de derde slaapkamer (ca. 4.20 x 3.10/2.85 m).
Bijzonderheden:
• Sfeervolle jaren '30 woning in populaire Dichterswijk;
• Woonoppervlakte van 89m2 met drie slaapkamers;
• Zonnige tuin (circa 34m2) met een achterom;
• CV Combiketel Intergas HR Combiketel (2024);
• Dakisolatie en grotendeels dubbelglas;
• In de koopovereenkomst wordt de ouderdomsclausule opgenomen;
• Oplevering in overleg.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 639,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 7,180
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1931
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 89 m²
- Other space inside the building
- 5 m²
- Plot size
- 89 m²
- Volume in cubic meters
- 316 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, sink, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
Energy
- Energy label
- E
- Insulation
- Roof insulation and partly double glazed
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired combination boiler from 2024, in ownership)
Cadastral data
- CATHARIJNE D 6212
- Cadastral map
- Area
- 89 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 34 m² (10.50 metre deep and 3.20 metre wide)
- Garden location
- Located at the southwest with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
Popularity
3,295x
Viewed
55x
Saved
11-3-2025
On Funda
Neighborhood

Dichterswijk
Utrecht- Residents
- 5,750
- Family with children
- 21%
- Avg. asking price / m²
- € 6,461
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




