Essenberg 273905 MK VeenendaalPioniersbuurt
€ 845,000 k.k.
- 143 m²living area
- 636 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Eye-catcherLevensloopbestendige vrijstaande woning met 143 m² woonoppervlakte!
Description
Essenberg 27 is zo’n huis waar je meteen voelt dat er geschiedenis onder je voeten zit. Op een deel van het voormalige erf van tuinderij De Essenberg is deze vrijstaande woning gebouwd, met een royale kavel van 636 m², 16 zonnepanelen en een sfeer die direct vertrouwd aanvoelt.
Je rijdt de oprit op naar de eigen garage, stapt binnen in de hal met vide en merkt direct hoe praktisch de indeling is.
Wonen op de begane grond is hier heel goed mogelijk: een slaapkamer en badkamer bevinden zich op dit niveau, wel zo prettig als je nu al vooruit wilt denken of gewoon comfort op prijs stelt.
De lichte, ruime woonkamer met aangrenzende eethoek staat via de schuifpui in direct contact met het terras, waardoor binnen en buiten mooi in elkaar overlopen. De open keuken met kookeiland vormt het hart van het huis, een plek waar gekookt, gekletst, gelachen en geleefd wordt.
Op de eerste verdieping zijn drie slaapkamers en een tweede badkamer aanwezig, ideaal voor kinderen, logees, een hobbykamer of een rustige thuiswerkplek.
Buiten gaat het woonplezier verder in de diepe achtertuin met groot gazon, diverse (fruit)bomen en meerdere zitjes, zodat je altijd een fijne plek in de zon of schaduw vindt. Met de Grift om de hoek is het bovendien heel verleidelijk om een kano of sup-board aan te schaffen en het water op te gaan.
De ligging in Veenendaal West biedt een fijne mix van rust en bereikbaarheid, met bossen om de hoek en het wijkwinkelcentrum, NS-station Veenendaal West en de A12 dichtbij. Essenberg 27 is daarmee een vrijstaande woning met een ontspannen, huiselijk karakter, veel buitenruimte en een ligging die zowel natuurliefhebbers als forenzen aanspreekt.
Essenberg 27 is daarmee een vrijstaande woning met een ontspannen, huiselijk karakter, veel buitenruimte en een ligging die zowel natuurliefhebbers als forenzen aanspreekt. Een plek om lang te blijven.
Indeling
Via de verzorgde voortuin kom je binnen in de hal, waar de vide direct een ruim en welkom gevoel geeft. Vanuit de hal zijn de slaapkamer met badkamer op de begane grond, het toilet, de trap naar boven en de keuken bereikbaar.
De keuken is strak afgewerkt en uitgerust met een kookeiland met inductiekookplaat en geïntegreerde afzuiging, een combi-magnetron, vaatwasser, koelkast en vriezer. Dankzij de open verbinding met de eethoek is dit een heerlijke plek om samen te komen. Daarnaast zorgen de openslaande deuren naar de achtertuin voor een directe link met buiten.
De woonkamer is licht en ruim door de vele raampartijen en heeft een warme uitstraling dankzij de mooie houten vloer.
Een groot pluspunt van deze woning is de aanwezigheid van een slaapkamer én badkamer op de begane grond. De nieuwe badkamer is direct vanuit de slaapkamer te bereiken. Deze moderne ruimte is uitgerust met een ruime inloopdouche met geïntegreerde zitbank en een stijlvol dubbel wastafelmeubel.
Eerste verdieping
De ruime overloop geeft toegang tot drie goed bemeten slaapkamers, waarvan één met toegang tot een balkon. Hier is alle ruimte voor kinderen, logees, hobby’s of een fijne thuiswerkplek; en uitbreidingsmogelijkheden zijn aanwezig.
Overige verdiepingen
Via een vlizotrap is de vliering te bereiken, waar de cv-ketel (Nefit Topline Kompakt HRC, 2010) en omvormer voor de zonnepanelen zijn opgesteld; praktisch uit het zicht, maar goed toegankelijk.
Tuin
Buiten biedt de maar liefst ca. 23 meter diepe tuin volop ruimte en privacy om te ontspannen. Meerdere zitplekken maken het mogelijk om op elk moment van de dag van zon of schaduw te genieten. Aan de gevel is bovendien een dubbel zonnescherm aanwezig, ideaal voor warme zomerdagen en om aangenaam buiten te kunnen zitten. De tuin is via de zijkant bereikbaar.
garage is ideaal voor zowel auto als fietsen, met een praktische zijdeur voor snelle toegang. Dankzij de ingebouwde wallbox laad je je elektrische auto comfortabel en veilig op.
Bijzonderheden
• Bouwjaar: 1987;
• De woning heeft een woonoppervlakte van 143 m² en een perceeloppervlakte van 636 m²;
• Definitief energielabel C, wat grenst met een B;
• In de keuken en woonkamer is er vloerverwarming aanwezig als bijverwarming;
• De woning beschikt over 4 ruim bemeten slaapkamers;
• Er is een badkamer en slaapkamer aanwezig op de begane grond;
• Ruime oprit voor minimaal twee auto’s;
• Er is een bergzolder aanwezig over de volledige lengte van de woning, ideaal voor extra opslagruimte;
• Verwarming/warm water d.m.v. een Nefit Topline Kompakt HRC ( 2010);
• In een rustige woonwijk met veel voorzieningen in de buurt;
• NS-station op loopafstand, perfecte verbinding naar Utrecht en Rhenen;
• Oplevering in overleg;
• Deze presentatie is met zorg samengesteld op basis van de beschikbare gegevens en informatie. Desondanks kunnen aan de inhoud van deze verkooptekst geen rechten worden ontleend. Afmetingen, oppervlakten en andere details zijn indicatief en kunnen afwijken van de werkelijkheid. VC Makelaars B.V. is niet aansprakelijk voor eventuele fouten of onvolkomenheden in deze informatie.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 845,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,909
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1987
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
- Accessibility
- Accessible for the elderly
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 143 m²
- Other space inside the building
- 15 m²
- Exterior space attached to the building
- 3 m²
- External storage space
- 29 m²
- Plot size
- 636 m²
- Volume in cubic meters
- 647 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 double sinks, walk-in shower, washstand, shower, bath, and toilet
- Number of stories
- 2 stories and an attic
- Facilities
- Outdoor awning, optical fibre, mechanical ventilation, passive ventilation system, sliding door, TV via cable, and solar panels
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Mostly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit Topline Kompakt HRC (gas-fired combination boiler from 2010, in ownership)
Cadastral data
- VEENENDAAL D 6578
- Cadastral map
- Area
- 636 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 23.89 metre deep and 17.40 metre wide
- Garden location
- Located at the south
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
2,399x
Viewed
22x
Saved
12-12-2025
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.





