Sold
- 96 m²living area
- 263 m²plot size
- 4bedrooms
- Cenergy label
Sales history
- Listed since
- August 30, 2025
- Date of sale
- September 10, 2025
- Term
- 11 days
Description
GUNSTIGE LIGGING - VRIJE ZICHTLIJNEN - 4 (SLAAP)KAMERS - GARAGE - ZONNIGE TUIN
Op een gewaardeerde en kindvriendelijke woonstand, tussen Franeker en Harlingen, staat deze prachtige gezinswoning. De voorzijde van de woning biedt uitzicht op het haventje van Herbaijum dat via een circa 500 meter lange vaart in verbinding staat met het Van Harinxmakanaal. De raampartijen in de voor-, achter- en zijgevel, voorzien de living van veel daglicht. Aangebouwd zijn de bijkeuken en de stenen garage. Op de verdiepingen tellen we in totaal 4 (slaap)kamers en een badkamer. Deze goed onderhouden woning is modern ingericht en biedt mogelijkheden voor het plaatsen van tuindeuren. Daarmee wordt de zonnige achtertuin een waardevol verlengde van het wonen. Het geheel staat op een mooi perceel van 263m2 eigen grond en heeft een achterom langs de garage.
Kortom, deze gezellige gezinswoning is IN-STAP-KLAAR.
INDELING
BEGANE GROND
Aan de zijkant van de woning is de entree met aansluitend de hal. De hal is ingericht met een modern toilet, compleet met een fonteintje, en de meterkast en biedt toegang tot de lichte living. Aan de voorzijde is de living ingericht met de zithoek. Centraal staat de eetkamertafel opgesteld voor de gezellige en actieve zit. Daartegenover is de open trapopgang. Aan de achterzijde is de open keuken gesitueerd met een keukenblok in een hoekopstelling. De keuken biedt veel bergruimte in de laden en keukenkastjes. De keuken is voorzien van diverse inbouwapparatuur te weten; een Quooker (2023), kookplaat (2024), oven, magnetron, vaatwasmachine (2021) en een koelkast. Het geheel is afgewerkt met een natuurstenen aanrechtblad. Vanuit de keuken is de aangebouwde bijkeuken toegankelijk met aldaar de opstelplaats voor het witgoed en de CV ketel. De verwarmde bijkeuken heeft een loopdeur naar de achtertuin en naar de aangebouwde garage. De betonvloeren op de begane grond zijn afgewerkt met een neutrale laminaatvloer in de living en de hal en de bijkeuken zijn voorzien van plavuizen. Het plafond in de living is strak afgewerkt met stucwerk.
1e VERDIEPING
Centraal is de overloop die toegang biedt tot de 3 slaapkamers en de badkamer. De slaapkamers zijn allen van mooi formaat en worden verwarmd middels radiatoren. De moderne badkamer is ingericht met een douchecabine, ligbad, wastafelmeubel en een 2e toilet. Via het raamkozijn kan er natuurlijk worden geventileerd en valt er mooi daglicht binnen.
2e VERDIEPING
Met een vaste trap is deze verdieping bereikbaar. Recent is deze zolder onder handen genomen. Zo is het dak van binnenuit geïsoleerd en zijn er 2 Velux dakramen geplaatst. Het geheel is opnieuw geschilderd en strak afgewerkt. De vloer is bedekt met een neutrale laminaatvloer. Eenvoudig kan deze verdieping worden ingericht met een 4e slaap-/werkkamer.
TUIN & GARAGE
Aan de voorzijde is de tuin ingericht met gazon en borders. Voor de garage is een royale oprit die parkeerruimte biedt voor ruim twee auto's. Daarnaast is er verderop in de straat openbare parkeerruimte. De aangebouwde stenen garage is voorzien van elektra en is aan de voorzijde toegankelijk via een houten kanteldeur met een geïntegreerde loopdeur. Via het pad langs de garage is de omsloten en zonnige achtertuin bereikbaar. Deze tuin heeft een gunstige zonnestand en is georiënteerd op het noordwesten. De achtertuin is ingericht met gazon en twee terrassen. Grenzend aan het woonhuis is een bestraat terras. Op warme zomerdagen is dit een heerlijke en koele zitplek. Op het andere terras geniet u de hele dag van de zon tot in de avonduren.
ALGEMEEN
- Bouwjaar 1981
- Vrije zichtlijnen
- Veel openbaar groen
- Kindvriendelijke omgeving
- Geheel goed onderhouden
- Alle vloeren uitgevoerd in beton
- Aangebouwd bijkeuken & garage
- Vaste trap naar de 2e verdieping
- Moderne badkamer en toiletinrichting
- Totaal 4 (slaap)kamers op de verdiepingen
- Royale en zonnige achtertuin met achterom
Alleen een bezichtiging geeft u de juiste indruk!
Bezichtigingen uitsluitend via de makelaar.
LOCATIE & OMGEVING
Herbaijum (Hjerbeam in het Fries) is een vriendelijk terpdorp, gelegen tussen Harlingen en Franeker. Hier vind je ruimte en weidse uitzichten. Het is een rustig maar ook actief dorp waar regelmatig activiteiten worden georganiseerd. Met een actief Dorpsbelang, diverse verenigingen, waaronder de Kaatsvereniging Jan Zeinstra, en het Oant Moarn café is er van alles te doen in het dorp. De Feestcommissie van Herbaijum tot slot zorgt regelmatig voor activiteiten, met als hoogtepunt de jaarlijkse merke in het 3e weekend van juni. Hierbij geldt overigens ’niks moet, maar je bent van harte welkom om mee te doen’. Herbaijum is ook een gastvrij dorp, waar je al gauw wordt opgenomen.
Geniet van het buitenleven in Herbaijum, met water en natuur binnen handbereik, terwijl overige voorzieningen binnen 5 minuten met de auto of op de fiets bereikbaar zijn in het levendige Harlingen of het mooie historische Franeker. Zoals scholen, kinderopvang, huisartsen, sportclubs, musea, theater, watersportverenigingen (Harlingen én Franeker) en, niet te vergeten, winkels en supermarkten. Jaarlijkse elfstedentochten, zoals de 11-Stedenwandeltocht, Fietselfstedentocht en Stepelfstedentocht komen door Herbaijum. Vanuit de woonkamer kan je de deelnemers zien langskomen. Er zijn serieuze plannen om direct naast Herbaijum een nieuw watersportgebied te realiseren, de Kiester Wielen. Voor verdere info verwijzen we naar
Herbaijum is prima bereikbaar. Met de auto ben je vanuit Herbaijum binnen no time op de A31 (richting Leeuwarden) en N31/A7 (richting Afsluitdijk).
Mooi wonen in Herbaijum!
BEREIKBAARHEID met de auto
· Harlingen: 5 minuten
· Franeker: 5 minuten
· Leeuwarden: 20 minuten
· Drachten: 30 minuten
· Heerenveen: 35 minuten
· Amsterdam: 1 uur, 15 minuten
· Utrecht: 1 uur, 45 minuten
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 297,500 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,099
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, double house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1981
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 96 m²
- Other space inside the building
- 20 m²
- Plot size
- 263 m²
- Volume in cubic meters
- 422 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Skylight
Energy
- Energy label
- C
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Atag I-28-CZ (gas-fired combination boiler from 2023, in ownership)
Cadastral data
- RIED D 252
- Cadastral map
- Area
- 263 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and unobstructed view
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 89 m² (9.81 metre deep and 12.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the northwest with rear access
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
4,371x
Viewed
62x
Saved
30-8-2025
On Funda
Neighborhood

Herbaijum
Herbaijum- Residents
- 320
- Family with children
- 30%
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




